Kurzemes Vārds

09:56 Otrdiena, 2. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Pirmā sleja

Ar nošu atslēgas zīmi

Marta otrā nedēļa visā Latvijā solās ritēt ar nošu atslēgas zīmi, kur garlaicīgi nebūs ne nopietnās, ne populārās mūzikas cienītājiem.

Pianisma zvaigžņu festivāls kļuvis par Latvijas mēroga vērtību, kurā sev tīkamu repertuāru spēj atrast gan elitāri pianisma eksperti, gan mūzikas cienītāji, kas tikai tiecas apgūt un iepazīt sarežģīto, bet interesanto nopietnās mūzikas pasauli. Vienlaikus Pianisma zvaigžņu festivāla norise simboliski arī iezīmē ceļu, kas arvien vairāk raksturīgs mūsu pilsētai populārās mūzikas žanrā, kur vēl biežāk nekā simfoniskajā mūzikā Liepājas vārds izskan vērtīgu vai vērienīgu sarīkojumu rīkošanas sakarībā, bet retāk tiek runāts par pašu radītajām mūzikas kvalitātēm. Šās nedēļas nogalē galvaspilsētā tiks dalītas prestižas mūzikas ierakstu gada balvas, kā arī notiks "Eirovīzijas" nacionālās atlases fināls, un Liepājas mūziķu pārstāvniecība šajos sarīkojumos ir gaužām simboliska, turklāt vairāk saistīta ar mūsu pilsētā iepriekš dzīvojušu mūziķu veikumu. Kāpēc tas tā, par to vēl šonedēļ "Kurzemes Vārdā" spriedīsim plašāk, taču tikmēr nevar nepamanīt, ka Liepāja arī šajā jomā pretendēs uz tādu pašu uzmanību, kādu tai šajās dienās nodrošina pianisma zvaigznes.

Ja melnais kaķis turpinās gulēt savā saldajā miegā, tad par notikumu varētu izvērsties jau pilsētas dzimšanas dienas dižkoncerts, kas daudziem liepājniekiem bija patīkams pārsteigums pagājušogad un šoreiz top jau laikus, kas ļauj domāt, ka Kultūras pārvaldes un Ivo Fomina sarūpētā dāvana varētu būt vēl interesantāka. Jau pavasarī liepājniekus gaida gan kvalitatīvs džezs, gan iespaidīga Slavas alejas atklāšana, taču šie citkārt par vērienīgiem saucamie sarīkojumi šoreiz varētu būt tikai iesildīšanās pirms vasaras. Brāļi Mediņi jau publiski paziņojuši, ka pērnā gada vētra nav aizpūtusi viņu apņēmību rīkot pludmales festivālu, un pirmās skices, kas pieejamas plašākai sabiedrībai, ļauj nojaust, ka "Baltic Beach Party" jauda varētu palielināties. Savukārt ap pērn paklupušo "Liepājas dzintaru" šogad gan radošā un tehniskā, gan politiskā līmenī sagrupēti tik daudz spēku, ka tas vienkārši nedrīkst neizdoties. Ja vēl atceramies Lotara Džeriņa prasmes pārvērst notikumā ērģeļmūzikas festivālu, un tam pieskaitām vairākas gaisā virmojošas, bet šobrīd nenoprecizētas idejas, tad gribētos prognozēt, ka Pianisma zvaigžņu festivāls ir tikai grandiozs sākuma akords šā gada muzikālajai parādei Liepājā.