Kurzemes Vārds

11:05 Otrdiena, 2. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Tagad viss atkarīgs no pārstrādātājiem

Pēteris Jaunzems

Eiropas Savienība darījusi zināmu Latvijai iedalīto cukura ražošanas kvotu. Kā jau tika prognozēts, iepriekš paredzētais daudzums ir samazināts par 8,6 procentiem. Mūsu valstij tas nozīmē kādus 5 tūkstošus tonnu. Kā tagad domā rīkoties biešu audzētāji? Ko darīs saldo sakņu pārstrādātāji?

Atbildot uz "Kurzemes Vārda" jautājumiem, Cukurbiešu audzētāju apvienības valdes priekšsēdētājs Arnis Vējš teica, ka sitiens, ko saņēmusi lauksaimniecības nozare, esot sāpīgs, bet tas nav iznīcinošs. Katram audzētājam būs jārēķinās ar to, ka biešu lauki būs jāsamazina. Tas, protams, radīs zaudējumus, taču neizputinās zemkopjus. "Audzētāji ir gatavi strādāt. Tāpēc tagad būtībā viss ir atkarīgs no tā, kā rīkoties izlems pārstrādātāji, ko darīs fabrikas. Uzņēmumu lēmums būs tas izšķirošais, kvotas samazinājumam ir sekundāra loma," sprieda Arnis Vējš.

Savukārt akciju sabiedrības "Liepājas Cukurfabrika" ģenerāldirektore Valija Zabe vēl nebija noskaņota paust savu nostāju, jo patlaban sēžot pie aprēķiniem. Viņa apzinoties, ka diskusiju laiks ir beidzies un jāpieņem lēmums, taču, pirms to darot zināmu sabiedrībai, vēl vēloties vienu otru niansi precizēt Zemkopības ministrijā. "Pagaidām uzrakstiet, ka Liepājas fabrika meklē iespējas strādāt," teica ģenerāldirektore.