Kurzemes Vārds

12:17 Otrdiena, 2. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Aicina uz Grāmatu svētkiem Aizputē

Anda Pūce

24.martā Aizputes vidusskolas telpās un laukumā pie skolas Ziedu ielā 7 notiks jau piektie Liepājas rajona Grāmatu svētki, kas šoreiz piedāvā tradicionāli plašu programmu visiem grāmatu mīļotājiem, informē rajona Bibliotēku dienesta vadītāja Ilga Tālberga.

Viņa stāsta, ka svētki, kā jau ierasts, pulcēs aktīvākos bibliotēku lasītājus no visa rajona, kā arī bibliotekārus. Plānots, ka svētkos piedalīsies vairāki simti cilvēku, gan pieaugušo, gan bērnu. Uz vietas darbosies arī bufete, tāpēc apmeklētāji varēs ieturēt vieglu maltīti, neatstājot pasākuma norises vietu.

Izdevniecību "Zvaigzne ABC", "Jumava", "Nordik", "Kontinents", "Tapals", "Daugava", "Lauku Avīze", "AGB", "Jaunā Daugava", "Likteņstāsti", "Signe" un "Dadzis" jaunākās un labākās grāmatas varēs iegādāties jau no agra rīta, un, kā ierasts, pircēji piedalīsies loterijā. Bet pēc oficiālās atklāšanas, pulksten 11.30 skolas zālē notiks "Latvijas Avīzes" žurnālistu vadītā politiskā diskusija "Latvija – ceļā uz tiesisku valsti", kurā piedalīsies tieslietu ministre Solvita Āboltiņa un 8.Saeimas deputāti no dažādām partijām. Svētku rīkotāji neslēpj, ka šī diskusija vēlēšanu gadā ir ļoti nozīmīga, jo ļaus lauciniekiem izprasīt dažādas viņus interesējošas lietas.

Bet pēcpusdienā, pulksten 14 politiķi atdos savu vietu literātiem un notiks grāmatu autoru un varoņu tikšanās ar lasītājiem. Te ar rajona iedzīvotājiem tikties apsolījis rakstnieks Egils Lukjanskis, bet aktrise Kristīne Klētniece kopā ar grāmatas autori Silviju Geikinu visus aicina uz grāmatas "Klētnieki bez grima" atvēršanu. Citā telpā savukārt savus lasītājus kopā pulcēs "Smilšu kalnu" triloģijas un citu vēsturisko romānu autors Arturs Heniņš. Pēc stundas, kuru katrs no lasītājiem varēs izmantot pēc savām interesēm, visi kopā atkal varēs pulcēties uz sarunu ar rakstniekiem Māru Svīri un Vladimiru Kaijaku, kā arī tikšanos ar televīzijas filmas "Likteņa līdumnieki" galvenās varones Ievas atveidotāju aktrisi Sigitu Jevgļevsku. Un tad jau svētki beigsies ar loteriju un sarunu ar mūsu pašu novada dzejnieci Sarmīti Kalniņu.

Bet bērniem un pusaudžiem interesantas aktivitātes tiks piedāvātas jau no pulksten 11.30, kad pieaugušie pulcēsies uz politisko diskusiju. Tā laikraksts "Izglītība un Kultūra" piedāvā sarunu ar psihologu "Kā saprasties ar skolotāju", iecerēta arī tikšanās ar Katastrofu medicīnas centra darbiniekiem, kas runās par ārkārtējo ikdienu, būs Miķeļa Rubeņa jaunās grāmatas "Futbola tiesneša rokasgrāmata" atvēršana, kas īpaši varētu interesēt puikas. Bet radošākas personības varēs pulcēties rajona jauno literātu salidojumā un dzejas darbu konkursā "Latvija – Eiropā. Mēs – Latvijā."

Arī mazākajiem svētkos ir savs piedāvājums. Sandra Vensko tiksies ar sākumklašu skolēniem sarunā "Garām kājām skrien uz mājām", bērni arī varēs noskatīties viņas sarakstīto leļļu teātra izrādi "Dāvināsim snīpi". Citi uzzinās par jaunākajiem Harija Potera piedzīvojumiem vai piedalīsies radošajā zīmējumu konkursā – izstādē "Piedzīvojumi pasaku zemē" un "Fantāzijas pasaulē". Bet pēcpusdienā iecerēta vīrišķības stunda kopā ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta darbiniekiem.