Kurzemes Vārds

03:35 Trešdiena, 27. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Pērkones kanālā glābj zivis

Pēteris Jaunzems

Jau aizvakar, apsekojot Liepājas ezeru un citas rajona teritorijā izvietotās ūdenskrātuves, Jūras un iekšējo ūdeņu pārvaldes Liepājas Iekšējo ūdeņu kontroles sektora darbinieki atklāja, ka Pērkones kanālā slāpst zivis. Kā pastāstīja sektora vadītājs Ģirts Liepiņš, pagaidām gan novērots, ka bojā aizgājuši vienīgi vairāki desmiti sīko zivtiņu, taču, neraugoties uz to, par notiekošo informēta pašvaldība, bet biedrības "Liepājas ezeri" izpilddirektors Ēvalds Urtāns apsolījis rīkoties, lai bagātinātu ūdeni ar skābekli.

Nevelkot lietas garumā, viņš arī pildīja savu solījumu. Vakar dienas otrajā pusē uz Pērkones kanāla ledus rosījās vīri, kas zāģēja un urba ap 40 centimetru biezo ledu, veidojot tajā āliņģu sistēmu. Viņi bija atgādājuši arī firmas "Honda" ražotu un ļoti jaudīgu motorsūkni, ar kuru, iepūšot gaisu āliņģos, īsā laikā iespējams ievērojami palielināt skābekļa saturu ūdenī. Ēvalds Urtāns pastāstīja, ka sūknis spēj darboties bez pārtraukuma vairākas stundas, tāpēc tā pielietojums ir efektīvs.

Motorsūkni biedrība "Liepājas ezeri" iegādājusies par līdzekļiem, ko piešķīris Zivju fonds. Izpilddirektors bija sazinājies arī ar biedrības "Liepājas ezeri" valdes priekšsēdētāju Tālivaldi Deklauu, kurš teicis, ka Pilsētas dome solījusi atvēlēt līdzekļus, kas nepieciešami, lai glābtu zivju krājumus ezerā.