Kurzemes Vārds

03:17 Ceturtdiena, 1. oktobis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Novadu ziņas īsumā

Deju skolotājas izvingrina ķermeni un prātu
Anda Pūce

24 pilsētas un rajona skolēnu deju kolektīvu vadītājas četras dienas Grobiņā un Liepājā apguva jaunas praktiskas un teorētiskas zināšanas 36 stundu kursos, saņemot arī dokumentu par profesionālo izaugsmi.
Liepājas Bērnu un jauniešu centra mākslinieciskās pašdarbības metodiķe Inga Papirte pastāstīja, ka šāda veida nodarbības deju skolotājām neesot bijušas vismaz desmit gadu, tāpēc kolēģes ar prieku piedalījušās kursos. "Atpūtāmies gan garīgi, gan fiziski, jo visu, ko uzzinājām, pašas arī praktiski izmēģinājām," pastāstīja I.Papirte, kas arī pati vada dejotājus. Arī citas nodarbību dalībnieces atzinīgi izteikušās par kursiem.
Mācību veiksmes atslēga bija arī pieredze, ko kolēģēm piedāvājušas zinošās nodarbību vadītājas. Tā horeogrāfe Arta Melnalksne, kas kursu dalībniecēm piedāvāja arī milzīgu pašas veidotu izdales materiālu labas grāmatas vērtībā, ierādījusi deju nodarbību sagatavošanu dažādām vecuma grupām, deju iestudēšanas metodiku un deju elementu izmantošanu, kā arī citas profesionālās gudrības. Renāte Kaupuže savukārt mācījusi klasisko deju, bet Edīte Ābeltiņa iepazīstinājusi ar jaunākajām tendencēm mūsdienu deju tehnikās, kas izmantojamas latviešu tautiskās dejas stundas izveidē.

Pieci pretendenti uz direktora amatu

28.martā pulksten 14 Aizputes Pagasta padomes izveidotā komisija vērtēs kandidātus, kas pieteikušies Aizputes pagasta pamatskolas direktora amatam, pastāstīja pašvaldības vadītājs Aivars Šilis.
Jau rakstīts, ka līdzšinējā skolas direktore Gunta Zundmane
uzrakstījusi Pagasta padomei iesniegumu, kurā lūdz atbrīvot viņu no direktores amata, taču vēlas palikt strādāt par skolotāju. G.Zundmanes iesniegums pieņemts, un līdz brīdim, kad tiks izraudzīts jauns direktors, par pamatskolas direktora pienākumu izpildītāju iecelta skolas direktora vietniece mācību darbā Gita Petrovica.
Pieteikties direktora amatam varēja līdz 22.martam, un to noteiktajā termiņā izdarījuši pieci pretendenti. Par Aizputes pamatskolas direktoru vēlas kļūt divi jau esošie skolas darbinieki, pārējie pretendenti ir no Liepājas un Liepājas rajona. No kandidātiem tika prasīta augstākā pedagoģiskā izglītība un trīs gadu stāžs vadošā amatā.