Kurzemes Vārds

05:09 Ceturtdiena, 1. oktobis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Aktuāls viedoklis

Bērniņi dzimst, un tas ir labi
Valentīna Balcere,
pirmsskolas izglītības iestādes "Pasaciņa" vadītāja

Esmu bērnudārza vadītāja ar krietnu darba stāžu, un laika gaitā esmu pārliecinājusies, ka rindas tajos ir bijušas visos laikos, izņemot to brīdi ap 1996.gadu, kad strauji samazinājās dzimstība, un līdz ar to pēc pirmsskolas izglītības iestādēm samazinājās pieprasījums.

Bez tam varu teikt, ka tas noteikti ir pozitīvi un atzīstami, ka dzimst vairāk bērnu, kas rāda, ka demogrāfiskās krīzes posms ir pāri. Man ir jautāts, kā var pierakstīt bērniņu dārziņā? Varu atbildēt, ka vislabāk to izdarīt tad, kad saņemta mazuļa dzimšanas apliecība. Mūsu dārziņā pastāv tāda prakse, ka atnāk vecāki, pieraksta bērnu, uzrādot ne tikai dokumentus par mazuli, bet arī dzīvesvietas deklarāciju. Iesaku vecākiem negaidīt, kad bērns būs tajā vecumā, kad mammai jāuzsāk darba gaitas, un tad meklēt vietu pirmsskolas izglītības iestādē. Rindu pārreģistrējam maijā, augustā komplektē jaunas grupiņas. Vissaspringtākā situācija ir ar bērniem vecumā no pusotra līdz četriem gadiem. Domāju, ka tas nav nekas slikts, ka vecāki pieraksta rindā savu mazo vairākos dārziņos, jo tad ir lielāka garantija, ka kādā no tiem jau tiks.

Mēs kādreiz arī bijām resora – rūpnīcas "Liepājas metalurgs" – bērnudārzs. Un jāteic, ka šī sadarbība, šī saite mums ir saglabājusies, un rūpnīca mums vēl aizvien sniedz lielu atbalstu. Līdz ar to Metalurgā strādājošo bērniņiem, ja ir tāda nepieciešamība, ir zināmas atlaides, lai viņi tiktu uzņemti grupiņā. Tāpat es uzskatu, ka tas ir vērtīgi, ja iestādei, uzņēmumam ir sava pirmsskolas izglītības iestāde, jo tas apliecina rūpi par saviem darbiniekiem, par to, lai strādājošie var veltīt visus spēkus un enerģiju darbam, nedomājot un neraizējoties par to, kas notiek ar bērniņu, ko viņš dara.

Pirmsskolas izglītības iestādei ir ne tikai bērna pieskatīšanas funkcijas. Mums ir svarīga loma bērnu sagatavošanā skolai. Pie mums mazie ātri iemācās gan patstāvību, gan pierod darboties kolektīvā, rēķināties ar citiem. Ne velti saka, ka bērnudārza bērni atšķiras no tā saucamajiem mājas bērniem ar to, ka, atnākot uz skolu, ir drošāki un daudz ātrāk iejūtas skolas dzīves atmosfērā. Protams, tagad daudz dod arī obligātā piecus un sešus gadus veco bērnu sagatavošana skolas gaitu uzsākšanai, kas tāpat tiek nodrošināta bērnudārzā.