(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Pelnīta uzvara loterijā
Andris Sudmalis

Vakar "Liepājas metalurga" hokejisti Latvijas atklātā čempionāta otrajā finālmačā pēcspēles soda metienos ar rezultātu 3:2 (1:1, 1:0, 0:1, 0:0, 1:0) pieveica pašreizējos Latvijas čempionus "Rīga 2000" vienību.
Rīdzinieki jau ar pašu spēles sākumu piedāvāja metalurgiem ātru spēli, ko mūsējie labprāt arī pieņēma. Abas vienības gan vairāk izcēlās ar savu vadošo spēlētāju meistarību – pa bīstamam reidam pretinieku zonā padevās "Rīga 2000" uzbrucējam Cipulim un liepājniekam Pliskauskam. Rezultāts tika atklāts, viesiem spēlējot vairākumā, – metalurgiem dārgi maksāja Vegnera noraidījums. Savukārt mūsējiem mača ievadā spēle vairākumā nevedās. Tās nebija mūsu vienīgās problēmas – spēlētāji regulāri kļūdījās piespēlēs un pamanījās zaudēt ripu uz līdzenas vietas. Viena no šādām kļūdām metalurgiem izvērtās noraidījumā, un vienubrīd nācās aizsargāties trijatā pret pieciem rīdziniekiem. Pirmajā maiņā Mamonovam un Fiļimonovam beidzot tika atrasts pienācīgs partneris – Pliskausks kurš panāca izlīdzinājumu – 1:1. Arī otros vārtus mājinieku labā guva pirmā maiņa, šoreiz spēlējot vairākumā precīzs bija Mamonovs, un otrā perioda beigās jau 2:1. Mūsējiem radās teicama iespēja palielināt rezultāta starpību, kad spēlējot mazākumā pretuzbrukumā izrāvās Fiļimonovs un Ņikitins. Tomēr Romāna raidījumu tukšos vārtos pēdējā brīdī vārtsargs spēja atvairīt.
Pēc aktīvi aizvadītām pirmajām divām trešdaļām komandas mača pēdējo 20 minūšu laikā izskatījās krietni pagurušas. Notikumi laukumā risinājās pēc loģiska scenārija – vairāk uzbruka komanda, kura zaudēja. Rīdzinieki centās iespiest metalurgus aizsardzības zonā, savukārt liepājnieki atbildēja ar ļoti bīstamiem pretuzbrukumiem. Tuvojoties pamatlaika beigām viesi palielināja spiedienu, un pusminūti pirms trešā perioda beigām nomainot vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju rezultātu izlīdzināja, kas nozīmēja, ka uzvarētāja noskaidrošanai būs nepieciešams pagarinājums.
Pagarinājuma vidū "Liepājas metalurgs", divas minūtes spēlējot vairākumā, varēja izšķirt mača likteni, bet vai nu pašiem trūka precizitātes, vai vietā bija "Rīgas 2000" vārtu vīrs, un neizšķirts rezultāts saglabājās arī pēc 70 nospēlētajām minūtēm.
Pēcspēles metienu, tāpat kā visas spēles laikā teicamu sniegumu metalurgu vārtos demonstrēja Ervīns Muštukovs, atvairot četrus pretinieku metienus, savukārt mājinieku rindās ar precīziem raidījumiem izcēlās Pliskausks un Fiļimonovs, un metalurgi izcīnīja ceturto uzvaru sezonā pār saviem principiālākajiem pretiniekiem.
Nākamā spēle notiks sestdien pulksten 18 Piņķos, un tās translācija paredzēta kanālā "LTV 7", bet pulksten 14 no Liepājas ledushalles ceļā dosies līdzjutēju autobuss.

"Rīga 2000" galvenais treneris Juliuss Šuplers:
– "Mačs izvērtās interesants. Tā likteni varējām izšķirt trešajā periodā, kad neizmantojām vairākas teicamas iespējas. Sniegumu lielā mērā ietekmēja tas, ka mums jādala spēki divu čempionātu izšķirošām spēlēm. Neko darīt, sērija sākas no jauna."

"Liepājas metalurga" galvenais treneris Vladimirs Golubovičs:
– "Problēmas nav tikai rīdziniekiem, bet arī mums, jo pašlaik nākas spēlēt bez trim vadošajiem spēlētājiem, jo traumas dēļ līdz sezonas beigām nespēlēs Smirnovs un Ozols, bet Lelens izcieš diskvalifikāciju. Spēle man ļoti patika, jo daudz un labi kustējāmies, iepriecināja spēlētāju pašatdeve. Par rezultātu lielā mērā jāpateicas arī Ervīnam Muštukovam."