Kurzemes Vārds

17:48 Sestdiena, 26. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Projektu kontrole turpinās

Kā "Kurzemes Vārdam" teica Dienvidkurzemes Reģionālās lauksaimniecības pārvaldes Kontroles daļas vecākais referents Oļģerts Miezis, zemniekiem un uzņēmējiem, kas savu projektu īstenošanai izmantojuši Eiropas Savienības struktūrfondu vai arī pirmsiestāšanās programmas "Sapard" finansējumu, piecu gadu gaitā ir jāsniedz atskaites par to, kā uzceltais objekts vai iegādātā tehnika tiek izmantota lauksaimniecības attīstībā.

"Nu, jūs jau pilnām mutēm ēdat mūsu audzētos burkānus," iesniedzot pieprasīto dokumentu par dārzkopības kombaina izmantošanu, lepni teicis mūsu rajona Otaņķu pagasta zemnieku saimniecības "Dižķuņķi" saimnieks Arnis Radomišķis. Un tā esot patiesība, jo arī atskaites saturs liecina, ka otaņķnieki sparīgi nodarbojas ar dārzeņu audzēšanu. Pavisam Dienvidkurzemes reģionā Eiropas atbalstu projektu īstenošanai esot baudījušas 250 zemnieku saimniecības un uzņēmēji. Daļa no viņiem naudu izlietojuši celtniecībai, citi iegādājušies grūsnas teles, kas atvestas no Holandes, bet vēl citi ierīkojuši viesu mājas vai atpūtas bāzes.

Tomēr ikgadējās atskaites, kas šogad jāiesniedz līdz 18. aprīlim, pagaidām vēl pārvaldei atgādājuši tikai 40 projektu īpašnieki. Tas nav daudz, tāpēc Oļģerts Miezis lūdza atgādināt, lai lauksaimnieki izpildītu savu pienākumu. Atskaišu formas atrodamas līgumā, bet tās jāiesniedz Saldū, Viesnīcas ielā 1, 305.kabinetā. Sīkāku informāciju var saņemt, piezvanot pa tālruni 3807517 vai 6180472.