Kurzemes Vārds

16:44 Svētdiena, 5. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Jauno maiņu īstā skatuve nemulsina

Svētki skolēnu teātriem
Daina Meistere

Pilsētas bērnu un jauniešu teātra skates nobeigums "Spēlējam teātri" notika Liepājas teātrī. Ar Valsts kultūrkapitala fonda atbalstu pirmo reizi labākajiem bija iespēja spēlēt uz profesionāla teātra skatuves. Jaunajiem aktieriem svētku sajūtu vairoja skatītāju atsaucība, līdz ar to bērni un jaunieši spēlēja daudz labāk nekā skates laikā, kad zināmu sasaistījumu radīja vērtētāju klātbūtne.
Liepājnieki parādīja fragmentus no 10 izrādēm, svētkus kuplināja arī viesi no Lietuvas - Klaipēdas bērnu un jauniešu kluba "Švituris" ("Bāka") teātra studija un M.Gorkija vidusskolas teātris "Maska".
Par krietnu darbu pienākas atlīdzība, un gan izrādes, gan jaunie aktieri un režisori saņēma apbalvojumus. Galvenā nominācija - "Gada aktieris" un "Gada izrāde". Un "Gada izrāde" ir 12. vidusskolas un Bērnu un jauniešu centra teātra "Balagančik" iestudējums "Kareivis un zēns". Par "Gada aktieri" atzīts Anatolijs Krilovs, kurš tajā tēloja Vasjku Smorčoku.

Diplomi izrādēm un režisoriem

Izglītības pārvaldes priekšniece Ludmila Molčanova 1. pakāpes diplomus pasniedza četriem kolektīviem. Diplomandi ir - Tautas mākslas un kultūras centra bērnu teātra studija ar izrādi "Mīlestības un Gaismas eņģeļi", Tautas mākslas un kultūras centra jauniešu studija ar pasakas "Zaķis un viņa draugi" dramatizējumu, 15.vidusskolas teātris "Ārprāts", kas rādīja iestudējumu "Šis trakais Gogēns", kā arī 12.vidusskolas un Bērnu un jauniešu centra teātris "Balagančik" ar izrādēm "Sprīdītis un viņa vecāki" un "Kareivis un zēns".
Šo kolektīvu režisoriem rokās iegūla Atzinības raksti - Vitai Pētersonei un Pēterim Vīksnem par teicamu režiju, Jurim Ločmelim par asprātīgu pasakas risinājumu. Jurijs Zinovjevs saņēma 1. pakāpes diplomu un Atzinības rakstu par teicamu režiju, scenogrāfiju un nacionālās identitātes saglabāšanu apbalvotajās izrādēs.
Sumināja arī 2. pakāpes diplomandus. Tie ir Bērnu un jauniešu centra dramatiskais kolektīvs "Karlsona bagāža" ar izrādi "Uguns dvēselīte" (režisore Marita Lūriņa-Stelmakere), Mākslinieciskās jaunrades centra "Vaduguns" aktiermeistarības studija, kas rādīja pasaku "Stāsts par māti" (režisore Inese Belte), 7.vidusskolas teātris ar izrādi "Balzaminova precības" (režisore Natālija Kuharčuka). Visas trīs režisores saņēma Diplomus un pateicību par ieguldīto darbu, aktieru ansambļi - par veiksmīgu saspēli izrādē.

Aktieru jaunā maiņa

Cildinājumus saņēma arī jaunie aktieri. No Vitas Pētersones audzēkņiem apbalvoja Terēzi Eglīti par veiksmīgu Zaļā stara lomas atveidojumu, Paulu Rodertu - par Zirņapuikas lomas atveidojumu, Patrīciju Grantiņu - par drosmi un izpalīdzību izrādē "Zirņapuika". No izrādes "Zaķis un viņa draugi" tēlotājiem - cildinājums Solveigai Pētersonei, Aleksandrai Kadiševai, Intai Dobelei par veiksmīgu lomas attēlojumu.
No 15.vidusskolas teātra apbalvoja jaunos aktierus - Oskaru Seļiverstovu par Emīla Nekera lomu, Everitu Pjatu par Annas lomas atveidojumu un Pāvelu Juru, kas tēloja Polu Gogēnu.
Atzinības raksts piešķirts aktieru ansamblim par veiksmīgu saspēli izrādē "Kareivis un zēns". Individuāli sumināja Jurija Zinovjeva audzēkņus - Anatoliju Krilovu par Vasjkas Smorčoka lomas atveidojumu, Aleksandru Ivanovu par Vīra lomu, Annu Šestakovu par Sievas lomu, Alekseju Kiseļovu par Laupītāja lomas atveidojumu. Aktieri arī saņēma balvas no Liepājas teātra - biļetes uz izrādi.
Cildinājumus saņēma izrādes "Balzaminova precības" tēlotāji Aleksandrs Ņeņuks, Kristīna Kameņeva, Anastasija Bražņikova, Jevgeņija Petrova, Jūlija Revoņenko. Uzslavēja arī izrāžu kostīmus un skatuves noformējumu.

Sešas lugas pošas reģiona skatei

Ceļazīmes uz Lejaskurzemes reģiona skati pasniedza Liepājas teātra padomniece literārajos jautājumos, pilsētas bērnu un jauniešu teātra skates žūrijas pārstāve Edīte Tišheizere. Skate notiks 21. un 22. aprīlī mūsu pilsētā, Bērnu un jauniešu centrā.
Liepāju tajā pārstāvēs Tautas mākslas un kultūras centra bērnu teātra studija, kā arī jauniešu studija ar izrādi "Mīlestības un Gaismas eņģeļi" un pasaku "Zaķis un viņa draugi". Tāpat lugas eksemplārus sānis nolikt vēl nevarēs 15.vidusskolas teātris "Ārprāts", kuram skatei jāgatavo izrāde "Šis trakais Gogēns", 12.vidusskolas un Bērnu un jauniešu centra teātris "Balagančik", kas reģionā piedalās ar abiem iestudējumiem - "Sprīdītis un viņa vecāki" un "Kareivis un zēns", kā arī Bērnu un jauniešu centra dramatiskais kolektīvs "Karlsona bagāža" ar iestudējumu "Uguns dvēselīte" (režisore Marita Lūriņa -Stelmakere).