02:46 Trešdiena, 26. jūnijs

Basketbolistiem otrā uzvara pēc kārtas
Miks Kuncītis

Priekšpēdējo spēli Latvijas Basketbola amatieru līgā aizvadījuši "Liepājas papīra" basketbolisti, kas savā laukumā uzņēma Iecavas komandu "Dartija" un svinēja uzvaru ar 86:62 (18:16, 19:15, 23:12, 26:19).
Šī spēle mūsējiem bija ļoti nozīmīga, jo panākumu gadījumā liepājniekiem saglabātos labas iespējas turnīra tabulā pakāpties par kādu vietu augstāk. Atgādināsim, ka pirms šīs cīņas "Liepājas papīrs" ieņēma stabilu 10.vietu, tikai par diviem punktiem atpaliekot no "Dartijas", kas atradās 8.pozīcijā. Spēlē mūsu basketbolistiem uzdevumu atvieglināja tas, ka Liepājā ieradās tikai seši iecavnieku spēlētāji. Lai arī pirmajā ceturtdaļā pretinieki izrādīja visai nopietnu pretestību un laukumā ritēja līdzīga cīņa, turpinājumā jau sāka izpausties liepājnieku pārsvars gan ātrumā, gan spēles kvalitātē; atpūtā ejot, "Liepājas papīram" jau bija plus seši. Arī spēles izskaņā situācija būtiski nemainījās, un mājinieki svinēja pārliecinošu uzvaru. Rezultatīvākais mūsējo rindās bija Mārtiņš Porziņģis ar 20 punktiem, bet Raita Stankeviča kontā 15 punkti.
Pēc mača liepājnieku treneris Rihards Krasovskis atzina, ka sākumā mūsējie spēlējuši diezgan pavirši un nesaskaņoti, taču turpinājumā puiši mobilizējās, tā ka pārējais bija tikai formalitāšu kārtošana. Runājot par nākamo sezonu, Krasovskis izteicās, ka mērķis 2006.–2007. gada Latvijas Basketbola amatieru līgā noteikti būs cīņa par iekļūšanu Latvijas Basketbola līgā. Atgādināsim, ka šosezon kluba "Liepājas papīrs" vadītāji īpašus mērķus neizvirzīja, galvenais bija izveidot jaunās komandas kodolu.
Sezonas pēdējo cīņu liepājnieki aizvadīs 1.aprīlī pulksten 12 sporta zālē "Celtnieks", kur mūsējiem pretī stāsies "DU/Hansabankas" basketbolisti.

Arēna un sastāvs atbilstoši titulam
Aleksandrs Gromovs

Vairs tikai nedēļa mūs šķir no 2006.gada Latvijas futbola čempionāta atklāšanas. Šogad turnīram ir mainījies nosaukums, un turpmāk tas tiks dēvēts par LMT virslīgu, jaunums ir arī daudzās televīzijas translācijas. Tomēr svarīgākā ziņa saistās ar valsts čempionu, "Liepājas metalurga" vienību.
"Liepājas metalurga" futbolisti, sekojot basketbola meistarkomandas piemēram, atraduši sev mājvietu ārpus Liepājas. Pildot cēlo misiju – popularizēt futbolu vienmēr un visur, metalurgi turpmāk savas mājas spēles aizvadīs Aizputes stadionā. Domājot par skatītāju ērtībām, jau tuvākajā laikā Aizputē sliesies futbola arēna, par kuru nebūtu jākaunas arī Rietumeiropas klubiem – liepājnieki UEFA čempionu līgā plāno debitēt 15 000 līdzjutēju priekšā. Savukārt nodegušās Aizputes sporta halles vietā uzbūvēs mūsdienīgas sportistu ģērbtuves, fanu veikalus, vairākas kafejnīcas, restorānu, kā arī kluba muzeju.
Tomēr tas nav vienīgais jaunums, kas skar "Liepājas metalurga" futbola klubu. Metalurgi ne tikai atraduši sev jaunu mājvietu, bet ieguvuši vērā ņemamu papildinājumu uzbrukuma līnijā. "Kurzemes Vārds" jau ziņoja, ka mūsu uzbrucējs Aleksandrs Katasonovs, Vācijā atlabstot pēc operācijas, iepazinās ar slaveno čehu uzbrucēju Janu Kolleru. Čehijas izlases un Dortmundes "Borussia" spēlētājs no Aleksandra stāstītā guvis tik pozitīvus iespaidus par mūsu klubu, ka savu karjeru nolēmis turpināt Latvijas čempionu sastāvā. Tādējādi liepājnieki kļuvuši teju par vienīgo vienību pasaulē, kurā priekšējā līnijā atrodas nu jau pieci spēlētāji, kuru auguma centimetri grozās ap skaitli 190. Kā uzskata komandas vadība, pretinieku vārtsargiem un aizsargiem cīņā pret tik iespaidīgu bombardieru kvintetu nav ne mazāko izredžu.

Katasonovs atgūst vārtu garšu
Ints Grasis

Pēdējo pārbaudes spēli Turcijas treniņnometnē aizvadījuši "Liepājas metalurga" futbolisti, kas ar rezultātu 4:3 (3:1) pieveica Krievijas 2.līgas klubu "Dinamo" no Vologdas.
Interesanti, ka abas komandas pirms savas valsts čempionātiem pārbaudes spēlē savā starpā tikās arī aptuveni pirms gada. Toreiz tika fiksēts neizšķirts rezultāts 2:2.
Mūsu komanda šo spēli iesāka tādā pašā sastāvā kā iepriekšējo pārbaudes maču pret "Šahtjor": Spole, Zirnis (Žuravļovs, 46.), Ivanovs, Kļava, Surņins, Miceika, Kalons, Tomašausks, Soloņicins (Kecs, 65.), Katasonovs (Grebis, 60.) un Karlsons (Astrausks, 60.).
Pirmos trīs vārtus guva metalurgi, un šajās epizodēs panākumu galvenais kaldinātājs bija Katasonovs. Kā pastāstīja FHK "Liepājas metalurgs" direktors Aleksandrs Rogoza, vispirms jau 3.minūtē Katasonovs bija precīzs no burzmas vārtu priekšā, tādējādi atgūstot vārtu garšu pēc sadziedētās traumas. Vēl pēc 20 minūtēm viņš izrāvās viens pret vienu ar "Dinamo" vārtsargu, kurš bija spiests mūsu uzbrucēju notriekt no kājām. 11 metru sitienu realizēja Kļava – 2:0. Pēc neilga brīža vēlreiz Katasonova labs izgājiens un precīzs sitiens ļāva mūsējiem uzgavilēt. Vienus vārtus vologdieši atguva no 11 metru atzīmes (40.min), uz kuru tiesnesis norādīja pēc tam, kad Miceika savā soda laukumā nejauši "Dinamo" uzbrucējam bija uzkāpis uz kājas.
Otrajā puslaikā notikumi laukumā risinājās atbilstoši treniņspēles noskaņai bez īpašas piepūles un sasprindzinājuma. Pašā puslaika sākumā pretinieki samazināja rezultāta starpību līdz minimumam. 55.minūtē Miceika panāca 4:2, bet pēc piecām minūtēm "Dinamo" sekmīgi vēlreiz izmantoja doto izdevību izpildīt 11 metru sitienu.
Rīt "Liepājas metalurgs" atstās dienvidzemi un dosies mājup.

Godalgas jaunatnes sporta centra meistarsacīkstēs
Andris Sudmalis

Nedēļas nogalē Rīgā norisinājās Latvijas jaunatnes sporta centra meistarsacīkstes sporta vingrošanā, kurās piedalījās Rīgas, Ventspils un Liepājas sportistes.
Pirmajā sacensību dienā vingrotājas cīnījās par iekļūšanu finālā, kurā piedalījās tikai pa sešām sportistēm katrā vecuma grupā. Treneres Irinas Daņilovas un horeogrāfes Larisas Roslovas audzēkne Anna Puganova, startējot otrajā sporta klasē, pirmajā sacensību dienā uzrādīja tikai sesto rezultātu, bet finālā spēja tikt galā ar uztraukumu un kopvērtējumā ieņēma 2.vietu. Savukārt Tatjanas Jurenko audzēkne Marta Kārkle ieguva 3.vietu. Cita Liepājas vingrošanas skolas audzēkne Virma Jankovska sacentās pirmajā sporta klasē un ierindojās 6.vietā.
Liepājas vadošās sporta vingrotājas – Anastasija Kuļikova un Marija Vasiļjeva šajās sacensībās nepiedalījās, jo treniņnometnē gatavojās Eiropas čempionātam. Toties jau piektdien abas sportistes piedalīsies Latvijas sporta vingrošanas čempionātā, kas norisināsies Rīgā.