Kurzemes Vārds

11:44 Otrdiena, 25. februāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Jaunumi

Neparasti tērpi un ārzemju dīvas
Inita Gūtmane

1.aprīlī Latvijas 1.rokkafejnīcā norisinājās aģentūras "WWW management" imidža šovs "Dress code Crazy", uz kuru rīkotāji aicināja arī skatītājus ieraksties, neparasti ģērbtiem. Modeļu aģentūras modeles, starp kurām bija arī jaunietes, kas divus mēnešus šogad stažējās Milānā, demonstrēja tērpus no veikaliem "Sportland", "Meta", "Degas" un ādas dizaina darbnīcas "JTC". Sarīkojumu papildināja dīdžeja Samsona veiklā skrečošana ar vinilplatēm. Jocīgus jautājumus par individuālo stilu skatītājiem uzdeva pasākuma vadītājs Mārtiņš Freimanis. Publika varēja vērot ne tikai Liepājas salonu un veikalu jaunāko modes tendenču atspoguļojumu, bet arī dažādas imidža stilizācijas. Piemēram, vēju pilsētā bija ieradusies Cezārija Evora (Zanda Štrausa), 20.gadu dīva (Maija Kalniņa), old school uzvalkā tērpies Ričis ar ričuku (Uldis Meļķis), Madonna (Inga Krasovska) un perfektā Aeroflotes stjuarte (Linda Birze). Zvaigznēm imidžu palīdzēja veidot stilistes Tatjana Popova un Hanna.

Mudina izmantot drošības jostas un bērnu sēdeklīšus
Ita Cērmane

Lai aktualizētu drošības jostu un bērnu sēdeklīšu izmantošanu automašīnās un tādējādi veicinātu vadītāju un pasažieru lielāku drošību, turpinās akcija "Neizaicini likteni. Piesprādzējies pats un piesprādzē bērnu". Ja salīdzina reģistrēto pārkāpumu skaitu pirms akcijas un tās desmit dienās, ir redzams, ka situācija uzlabojas.
"Kurzemes Vārds" jau rakstīja, ka akcija ir beztermiņa, un tās laikā transportlīdzekļu vadītājiem, kuri neievēro noteikumus, noformē administratīvā pārkāpuma protokolu, kā arī izskaidro drošības jostu un bērniem paredzēto drošības līdzekļu izmantošanas nepieciešamību.
Mūsu Ceļu policija jau no 9. līdz 19. martam pastiprinātu uzmanību pievērsa tam, kā tiek lietotas drošības jostas un bērnu sēdeklīši. "Veicām profilaksi, jo tie ir ikdienas noteikumi, kas jāievēro," skaidroja Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes Ceļu policijas priekšnieks Madars Kleinbergs un piebilda, ka situācija ir labāka. Pirmo desmit dienu laikā Ceļu policijas darbinieki Liepājā un rajonā sastādīja 205 pārkāpuma protokolus – 198 par drošības jostu neizmantošanu, bet septiņus par to, ka bērnam automašīnā nav sēdeklītis vai mazulis nav piesprādzēts. Bet oficiālajā akcijas laikā – no 20. līdz 29. martam – konstatēti 165 pārkāpumi. Visi par drošības jostu nelietošanu.
M.Kleinbergs atgādina, ka arī turpmāk policija pastiprināti kontrolēs autovadītājus: "Kaut arī situācija uzlabojas, galvenais ir cilvēku, it sevišķi bērnu drošība. Der atcerēties, ka tieši bērni ir visvairāk neaizsargātie pasažieri."
Atgādināsim, ka likums par nepiesprādzēšanos vadītāju paredz brīdināt vai sodīt ar naudassodu 10 latu apmērā. Tieši tāds pats sods gaida par bērna sēdeklīša neizmantošanu, ja mašīnā brauc bērns.

Vecāki iejūtas skolēnu lomā

7.vidusskolā notika visu vecuma grupu skolēnu, no sākumskolas līdz vidusskolai, vecāku konference. Pirmajā daļā viņus uzrunāja skolas direktore I.Ferstere, kura pastāstīja par izglītības prioritātēm, direktores vietniece Ņ.Kazakova savu uzstāšanos veltīja izglītības kvalitātes jautājumiem, motivācijas nozīmei mācību procesā pievērsās skolas psiholoģe I.Stradomska, bet sociālā pedagoģe I.Reine vecākiem pastāstīja par sociālo jautājumu nozīmi. Konferences otrajā daļā bērnu tētiem, mammām bija iespēja izmēģināt sevi skolēnu lomā, viņi mācījās atklātajās stundās, lai uzzinātu, kādas metodes tiek pielietotas zināšanu apguvē. Izvērtējot tikšanās nozīmi, vecāki uzsvēra, ka tā bijusi vērtīga, jo ļāvusi saprast jaunās pieejas un mācību metodes.

Skolām – grāmatas, diski un citi mācību materiāli

Izglītības pārvaldes bibliotēka saņēmusi dāvinājumus no dažādām iestādēm un organizācijām. Līdz ar to mācību iestāžu bibliotēkas papildinātas ar grāmatām, diskiem un citiem mācību procesā noderīgiem materiāliem. Valsts cilvēktiesību birojs izplatījis plakātu "Kur meklēt palīdzību?", tajā norādīta informācija par valsts un sabiedriskajām organizācijām, kas palīdz nodrošināt bērnu tiesību aizsardzību Latvijā. Valsts jaunatnes iniciatīvu centrs dāvinājis krājumu "Raimonda Paula dziesmas jauktajiem koriem", kas domāts skolu koru diriģentiem. Saņemti arī DVD formātā iemūžināti "IX Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki". No Izglītības un zinātnes ministrijas saņemta un izdalīta skolām videofilma "Ķīmijai ir nākotne" un grāmata "Gustavs Vanags un organiskā ķīmija Latvijā". CD "Latviešu valoda sākumskolai" ir elektroniskais mācību palīglīdzeklis sākumskolas skolotājiem. Firma "Colgate" dāvinājusi 4.klašu skolēniem un skolotājiem materiālu komplektu bērniem, kā pareizi rūpēties par zobiņiem un apgūt higiēnas pamatiemaņas. Profesionālās izglītības valsts aģentūra skolām piedāvājusi brošūras "Izglītība pēc 9.klases" un "Izglītība pēc 12.klases".

"Mans cietoksnis"

Ir reģistrēta Liepājā nodibinātā daudzdzīvokļu namu dzīvokļu īrnieku un īpašnieku sabiedrība "Mana māja – mans cietoksnis". Tā ir brīvprātīga sabiedriska organizācija un atrodas Kungu ielā 29. Tās priekšsēdētājs ir Armands Belozjorovs. Statūtos ir teikts, ka sabiedrība ne tikai nodarbosies ar māju uzturēšanu un pārvaldi, bet arī sniegs organizatorisku, tiesisku un cita veida palīdzību savā jomā.

Tiksies Liepājas pārstāvniecībā

Rīt Liepājas pārstāvniecībā Rīgā notiks Ārvalstu investoru padomes Latvijā tikšanās ar Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas pārstāvjiem. Sarunas mērķis – uzklausīt Liepājas pārstāvjus par uzņēmējdarbības iespējām Liepājas ostā, LSEZ, apspriestu tranzīta un loģistikas biznesa iespējas. Bet ceturtdien Liepājas pārstāvniecībā Rīgā paredzēta Rīgā studējošo liepājnieku kārtējā tikšanās.

Sāks pārdot "Liepājas dzintara" biļetes

Augustā 30.reizi notiks mūzikas festivāls, kura saknes meklējamas tālajā 1964.gadā. Svētku reizē festivāls iecerēts kā vērienīgs retrospektīvs koncerts, lai ieraudzītu un saprastu, kas tad īsti šajos gados noticis. Festivāla producents Igo sola, ka īpašā koncertā uz "Liepājas dzintara" skatuves kāps vismaz 100 mūziķu. Cauri laikiem saudzētas muzikālas vērtības vismaz piecu stundu garumā, Liepājas Simfoniskais orķestris, ģitāristu šovs, atmiņas, sveicieni un vēlējumi – tāds solās būt koncerts. Dienu pirms lielkoncerta festivāla draugus un kopābūšanas cienītājus īpašā ieskaņas pasākumā uzrunās un priecēs mūziķi un grupas, kas nav piedalījušās "Liepājas dzintara" konkursā.
Festivāla "Liepājas dzintars" 30.jubilejas koncertuzvedums notiks 19.augustā pulksten 19 stadionā "Daugava", bet iepriekšējā dienā, 18.augustā, pulksten 20 koncertestrādē "Pūt, vējiņi!" liepājniekus un pilsētas viesus gaidīs festivāla ieskaņas sarīkojums. Šodien sākas biļešu iepriekšpārdošana. Kompānijas "Biļešu paradīze" tirdzniecības vietās un internetā – www.bilesuparadize.lv. Biļešu cenas pagaidām ir no 3 līdz 10 latiem, bet tās mainīsies, tuvojoties sarīkojumam.

Jaunlaicēnus turpinās vadīt Andris Grīnis

Piektdien Apriķos notika partijas "Jaunais laiks" Liepājas reģionālās nodaļas pilnsapulce, kurā atkārtoti par nodaļas vadītāju ievēlēts uzņēmējs Andris Grīnis. Ievēlēta arī nodaļas padome. Tajā darbosies Liepājas domes deputāts Uldis Ivars Grava, Lažas pagasta vadītāja Māra Vētra, uzņēmēja Ilva Lutere, studente Anita Baranovska, uzņēmējs Ainis Kļavenieks, Liepājas Rajona padomes Attīstības nodaļas vadītāja pienākumu izpildītājs Ivars Ķervis, Valsts autotransporta direkcijas inspektors Māris Lūsis un Veselības obligātās apdrošināšanas valsts aģentūras Kurzemes nodaļas veselības aprūpes speciāliste Marina Čerņakova. Sapulces gaitā tika runāts arī par gaidāmajām Saeimas vēlēšanām. Pilnsapulces dalībnieki atbalstīja, lai "Jaunā laika" deputātu kandidātu sarakstā tiktu iekļauti Uldis Ivars Grava un Ilva Lutere, kā arī pašreizējie Saeimas deputāti Ingrīda Circene, Silva Bendrāte un Roberts Jurķis, kuri arī paši piedalījās sapulcē un stāstīja par veikumu pašreizējā Saeimā. Pilnsapulcē bija klāt un par savu redzējumu partijas attīstībai un izredzēm Saeimas vēlēšanās runāja partijas ģenerālsekretārs Edgars Jaunups.

Investēšana sākusies

Vakar "Liepājas enerģijā" notika preses konference, kas bija pieskaņota uzņēmuma darbības pirmo rezultātu apkopošanai un šā gada investīciju programmu apstiprināšanai. Runāja un uz jautājumiem atbildēja uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Anatolijs Suškovs. Sīkāk par lietu stāvokli "Liepājas enerģijā" pastāstīsim laikraksta nākamajā numurā.