Kurzemes Vārds

22:24 Svētdiena, 16. februāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Tas notika Liepājā 4. aprīlī

1926. gadā
\ Jaunumi un notikumi uz dzelzceļa. Liepājas – Aizputes līnijā no aprīļa sākuma vilciens apstājas krustojumā, lai tajā varētu iekāpt vai no tā izkāpt pasažieri. Vasarā, lai būtu iespējams ievērot braucēju vēlmes, no 1.jūnija, bet, ja būs nepieciešams, arī ātrāk, satiksmi uzsāks preču vilciens ar papildu pasažieru vagoniem. No Liepājas tas izbrauks pulksten 16.30, bet no Aizputes, izņemot pirmdienas, pulksten 9.15, ierodoties Liepājā pulksten 12.
\ No pilnā ātruma braucošā Rīgas – Liepājas pasažieru vilciena izkrīt sešus gadus vecs zēns. Vecāki izmisumā sāk kliegt. Vilcienu izdodas apturēt. Neaprakstāms ir vecāku prieks, kad viņu puisēns tiek atrasts sveiks un vesels.

1936. gadā

\ Administratīvais departaments paziņojis prefektiem un apriņķu priekšniekiem, ka Lielajā Piektdienā, 10.aprīlī, izrādes kinoteātros un cirkā aizliegtas, jo "Lielai Piektdienai ir svarīga nozīme pilsoņu reliģiskajā dzīvē".
\ Ņemot vērā Pilsētas valdes nama telpu izdaiļošanas komisijas ziņojumu, nolemts uzticēt māksliniekiem Otto Skulmem, Ludolfam Libertam un Jēkabam Bīnem darināt gleznas pēc viņu iesūtītajām skicēm, bet Niklāvam Strunkem par iesniegtā darba skici piešķirt 100 latu.
\ Pašvaldības vajadzībām nolemts iegādāties firmas "Kreisler" septiņvietīgo automašīnu.

1946. gadā

\ 18.februārī pēc neveiksmīgi veikta nelegālā aborta nomira divu bērnu māte, "Tosmares" strādniece Jadviga Simonaite. Par vainīgu tiek atzīta Liepājas dzelzceļa slimnīcas feldšere Teofine Admidiņa. Par savu pakalpojumu viņa bija saņēmusi 600 rubļu un rokaspulksteni, vēl bija paredzēta trešā dāvana – melna kleita. Admidiņu sagaida bargs sods.