Kurzemes Vārds

15:45 Sestdiena, 19. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Lietū un atkusnī uzrūgst ceļi

Viktors Ulberts

Situācija uz autoceļiem šogad ir vēl sliktāka nekā pērn, jo ceļi gadiem ilgi netiek rekonstruēti. Tāpēc tā saucamajai ceļu rūgšanai sekas ir aizvien bēdīgākas – Liepājas rajonā transporta svara ierobežojumi noteikti 18 ceļu posmos, pastāstīja Latvijas Autoceļu direkcijas Kurzemes reģiona Liepājas rajona nodaļas vadītāja Baiba Kampmane.

"Visos ceļu posmos Liepājas rajonā, kur ir noteikti ierobežojumi, nedrīkst pārvietoties ar transportu, kas smagāks par 10 tonnām. Tas ir kompromisa variants, jo pašvaldībām ar autobusiem bērni taču ir jāved šā vai tā. Tie tad braukt vēl var, taču smagās automašīnas ne," skaidroja B.Kampmane. Informācija par ceļu posmiem, kur noteikti ierobežojumi, pieejama LAD interneta mājaslapā: www.lvceli.lv.

B.Kampmane atzīst, ka šopavasar ceļi ir daudz sliktākā stāvoklī nekā pērn. Lietus un atkušņa ietekmē ļoti bieži parādās tā saucamā kūkumošana – grants ceļam visā platumā rodas milzīga neizbraucama bedre, savukārt lielas asfalta plāksnes vairāku metru garumā sairst gabalos, ko automašīnas ātri vien izšķaida, un bojājuma vietā arī parādās bīstama bedre. "Pats sliktākais ir tas, ka šobrīd neko nevar darīt. Kamēr zemes slānis nebūs pilnīgi atkusis un ūdens aiztecējis, remontēt neko nav iespējams. Taču cilvēki vēlas, lai visu salabo tūlīt, jo viņiem jābrauc arī ir tagad," norāda B.Kampmane. Katrā ziņā ceļu remontētājiem šogad darba netrūks.

Arī pašvaldībām ir tiesības noteikt satiksmes ierobežojumus uz pagastu ceļiem, kas daudzviet jau tiek darīts. Iespējams arī vispār uz laiku aizliegt transporta pārvietošanos. "Taču tad jābūt skaidrai motivācijai – ceļš izskalots vai tamlīdzīgi. Nevar tā, kā pērn rīkojās Grobiņas Pagasta padome – uzliek zīmi "Iebraukt aizliegts", jo nepatīk, ka automašīnas Rīgas šosejas remontdarbu dēļ brauc aplinkus caur pagastu. Un, cik zinu, tā zīme stāv vēl šobaltdien," apgalvo B.Kampmane.

Liepājas Rajona padomes izpilddirektors Indulis Ozoliņš pastāstīja, ka par ceļu slēgšanu smagsvara transportam lēmumu pieņem pašvaldības, izvērtējot situāciju uz vietas. "Pašvaldību darbinieki arī paši informē potenciālos braukt gribētājus, jo viņi zina, kurš uzņēmums pagastā izmanto smago tehniku un kurš izstrādā mežu," norādīja I.Ozoliņš.