Kurzemes Vārds

10:17 Otrdiena, 25. februāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Izglābj ledū ielūzušu pārgalvi
Ita Cērmane

Svētdienas vakarā ugunsdzēsēji izglāba pārgalvi, kurš bija devies uz kanāla ledus un ielūzis. Speciālisti atkārtoti brīdina neradīt draudus sev un nekāpt uz ledus, kas tagad, pavasara deldēts, jau kļuvis bīstams.
Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta darbinieki izsaukumu uz nelaimes vietu saņēmuši 2.aprīlī pulksten 20.23. Kā "Kurzemes Vārdam" pastāstīja VUGD Liepājas brigādes komandiera vietnieks Dainis Krīgens, Tirdzniecības kanālā iepretim Ezermalas ielai 2, netālu aiz Jaunā tilta, aptuveni 30 metrus no krasta ledū bija ielūzis Jānis S. Nelaimē nonākušo, kaut jau krēsloja, bija pamanījis sargs, kurš izsauca palīdzību. Vīrietis pēdējiem spēkiem turējās pie ledus malas. Nelaimē nonākušo nogādāja krastā.
Tas šosezon ir otrais gadījums, kad ugunsdzēsēji steidza glābt ielūzušo. Jau rakstījām, ka pērn rudenī Nīcā kāds pārgalvīgs vīrietis šķērsoja upi, kad ledus vēl nebija pietiekami stiprs. Arī toreiz nelaimē nonākušo izdevās izglābt.
D.Krīgens atgādināja, ka tagad uz ledus kāpt kļuvis bīstami – ūdenstilpes malās uz ledus jau ir ūdens. Tādēļ viņš aicina neriskēt ar dzīvību un nebūt pārgalvīgiem.

Iebrauc bedrē un nolauž riteni

Pagājušās nedēļas nogalē mūspusē reģistrēts kārtējais gadījums, kad bedrē uz brauktuves bojāts spēkrats. Kā informēja Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes Administratīvā biroja priekšnieks Modris Janeks, 2.aprīlī īsi pirms pulksten pieciem pēcpusdienā 1969.gadā dzimušais Ēriks G., vadot automašīnu "Opel Omega" Vaiņodē pa Tirgus ielu, iebrauca ar ūdeni pilnā bedrē, kas bija izveidojusies uz brauktuves. Bedre bija liktenīga – spēkratam sabojāts kreisās puses priekšējais ritenis. Cietušo nav. Zaudējumus spēkrata īpašnieks vēl aprēķina. Atgādināsim, ka pēdējo pāris nedēļu laikā jau notikuši vairāki šādi gadījumi, kad, iebraucot bedrēs uz brauktuves, tiek sabojātas automašīnas.

Dzērumā gūst traumas

Centrālās slimnīcas Traumpunktā pēdējo pāris dienu laikā nogādāti vairāki vīrieši, kuri dzērumā guvuši traumas. 2.aprīlī dažas minūtes pirms pusnakts Liepājas Policijas pārvalde saņēma informāciju, ka slimnīcas Traumatoloģijas nodaļā ievietots 1987.gadā dzimušais Jevgēnijs S., kuram mediķi konstatējuši kreisā atslēgas kaula lūzumu un ļoti stipru alkohola reibumu. Tieši dzēruma dēļ pagaidām ne mediķiem, ne arī likumsargiem nav izdevies noskaidrot, kur un kādos apstākļos cietušais guvis traumu. Bet 3.aprīlī desmit minūtes pēc pusnakts likumsargi saņēma ziņu, ka Traumatoloģijas nodaļā ievietots 1970.gadā dzimušais Gints S., kuram mediķi konstatējuši muguras sasitumu, kā arī alkohola reibumu. Šis cietušais bija mazākā skurbulī par Jevgēniju, tādēļ spēja paskaidrot, ka cietis, nokrītot pa kāpnēm namā Lāčplēša ielā.

Mīklainos apstākļos sabuktēts auto

1.aprīlī pusstundu pirms pusnakts policijā ar iesniegumu vērsās 1957.gadā dzimušais Uldis Š., kurš sūdzējās, ka laikposmā no pulksten 18.30 līdz 23.30 pagaidām nenoskaidrotas personas mēģinājušas viņam nozagt automašīnu "Mitsubishi", kas bija novietota Palmu ielā. Vīrietis stāstīja, ka, mēģinot spēkratu aizbraukt, ļaundari ar to ietriekušies Palmu ielas 2.namā un žogā, tādējādi automašīnu sabojājot. Policija patlaban izmeklē notikušo. Kā atzina Administratīvā biroja priekšnieks Modris Janeks, nav konstatētas ielaušanās pēdas, arī automašīnas aizdedzes atslēga nav sabojāta. Tādēļ likumsargi pieļauj, ka spēkrats bijis atstāts, neizmantojot ne stāvbremzi, ne pārnesumu, kādēļ to kādam izdevies vienkārši stumt, tādējādi sabojājot.

Dzērumā ietriecas kokā

Pagājušās nedēļas nogalē mūsu pilsētā piedzēruša šofera dēļ cietusi pasažiere. 1.aprīlī pulksten pusdesmitos vakarā 1983.gadā dzimušais Ēriks M., automašīnu "Mercedes Benz" vadot dzērumā (viņa izelpā alkometrs uzrādīja 1,99 promiles alkohola), Krūmu un Flotes ielas krustojumā nespēja novaldīt spēkratu un ietriecās kokā. Negadījumā cieta pasažiere, 1957.gadā dzimusī Mārīte Š., kura nogādāta Centrālajā slimnīcā. Mediķi sievietei konstatēja galvas sasitumu. Policija pret dzērājšoferi uzsākusi kriminālprocesu par satiksmes negadījuma izraisīšanu, kurā cietuši cilvēki.

Sūdzas par dokumentu zādzību

Policijā kāda sieviete vērsusies ar iesniegumu, ka viņai nozagti dokumenti. 1947.gadā dzimusī Ingrīda K. likumsargiem stāstījusi, ka 1.aprīlī ap pulksten 17.30 maršruta autobusā Rīga – Liepāja, kas bijis ceļā uz Liepāju, pēkšņi konstatējusi, ka no viņas rokassomiņas nozagts naudasmaks ar dokumentiem (vadītāja apliecību, kredītkarti un norēķinu karti) un naudu – 540 latiem un 10 ASV dolāriem. Sieviete norādījusi, ka kopējie zaudējumi ir 586,80 latu. Policija noskaidro apstākļus. Netiek izslēgts, ka sievietei maks galvaspilsētā nozagts vai ka viņa to pazaudējusi.

Sauc dzēst nedegošu ledusskapi

Mūsu ugunsdzēsēji kārtējo reizi saņēmuši viltus izsaukumu. Kā pastāstīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Liepājas brigādes komandiera vietnieks Dainis Krīgens, 2.aprīlī pulksten 17.32 glābēji saņēmuši izsaukumu uz Kuldīgas ielu 30 – zvanītājs ziņoja, ka 8.dzīvoklī aizdedzies ledusskapis. Ieradušies minētajā adresē, ugunsdzēsēji konstatēja, ka atkal tikuši izmuļķoti.

Izguļas atskurbtuvē

Pašvaldības policijas darbiniekiem pagājušās nedēļas nogale bijusi samērā mierīga – nācies vienīgi savākt zaļā pūķa pievārētos. Kā informēja Liepājas Pašvaldības policijas preses sekretāre Ineta Mikute, 31.martā, 1. un 2. aprīlī atskurbtuvē dzēruma izgulēšanai nogādāti 11 sagurušie – īslaicīgās aizturēšanas telpās ievietoti deviņi vīrieši un divas dāmas.