Kurzemes Vārds

11:29 Otrdiena, 25. februāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

No "Rozā polkas" līdz "Dižajai kurzemnieku gatvei"

Anda Pūce

Svētdienas pēcpusdienā Nīcas Kultūras namā bija sapulcējušies Liepājas rajona un pilsētas deju kolektīvi, kas piedalījās deju kolektīvu skatē, rādot gan pašu izvēlētās, gan izlozētās dejas.

Vēl pirms nedēļas ieradušies uz sadancošanās koncertu Nīcā, kolektīvi labi pārzināja skatuvi, tādēļ ne "Alsungas polka", ne "Saldus kadriļa" problēmas nesagādāja. Kājas neķērās, arī dejojot "Rimsiku" un "Es uzkāpu kalniņā", bet līgani romantiskā "Dižā kurzemnieku gatve", tāpat kā "Laucienes Eilenders" un "Baltu puķu guni kūru" izdevās patiesi jauki. Un arī no "Alsuņģieša" un "Rozā polkas" nevarēja ne acu atraut. Kā jauni dejotāji, tā gados vecāki un miesās brangāki centās parādīt labāko sniegumu, lai saņemtu augstāku novērtējumu.

Mūsu dejotāju sniegumu vērtēja Tukuma rajona virsvadītāja Zanda Mūrniece, tautas deju ansambļa "Venta" vadītāja Zita Serdante, Ventspils pilsētas un rajona virsvadītāja Iveta Pētersone, Kuldīgas rajona virsvadītāja Ramona Irbe un bijusī Aizputes deju kolektīva "Kurzemnieks" vadītāja Rudīte Kerla. Spriedums bija bargs, bet taisnīgs, kolektīvus vērtēja piecdesmit punktu sistēmā.

Četrdesmit punktu slieksni izdevās pārkāpt visiem trim "D grupas" vidējās paaudzes deju kolektīviem – Aizputes "Kurzemniekam" Gunta Stieģeļa un Intas Rudzītes vadībā (42 punkti), Grobiņas pagasta "Sudmaliņām" Valdas Grīnfeldes vadībā (40,17 punkti) un Vērgales pagasta deju kolektīvam "Kristības" Jaunbrūnas vadībā (40,17 punkti). Vienīgajam "B grupas" jauniešu deju kolektīvam, Ingas Papirtes vadītajam Grobiņas "Spararatam" šoreiz 36,33 punkti. Bet vairāk nekā 30 punktu skatē saņēma arī Gaviezes vidējās paaudzes deju kolektīvs Ivetas Dambes vadībā (36,67 punkti) un abas Vaiņodes vidusskolas jauniešu deju kolektīva grupas Mairas Strēles vadībā. Jaunākajai tika 30,33 punkti, bet vecākajai – 31,5 punkti. Aizputes vidusskolas jauniešu deju kolektīvs Intas Rudzītes vadībā tika pie 28 punktiem, Vecpils vidējās paaudzes deju kolektīvam Ivetas Dambes vadībā 29,83 punkti, Pāvilostas vidējās paaudzes deju kolektīvam Daigas Cābeles vadībā – 22,67 punkti, Priekules vidējās paaudzes deju kolektīvam Ingunas Zēģelnieces vadībā 29,5 punkti, bet Priekules jauniešu deju kolektīvam "Priecele", kuru arī vada Inguna Zēģelniece, žūrija piešķīra 26,67 punktus. Vienam no jaunākajiem rajona deju kolektīviem – Durbes novada Tadaiķu jauniešu deju kolektīvam – Gražinas Afanasjevas vadībā tikai 19,17 punkti. Kopumā rajona dejotāju virsvadītāja Valda Grīnfelde skati vērtēja kā izdevušos, bet sīkākus komentārus par kolektīvu sniegumu, žūrija izklāstīja vadītājiem. Viņi dzirdēto noteikti liks lietā, gatavojoties gan nākamajiem pārbaudījumiem, gan svētku koncertiem.

Vakarpusē turpat Nīcā norisinājās arī Liepājas pilsētas deju kolektīvu skate, kurā savu sniegumu rādīja pieci deju kolektīvi. Liepājas pilsētas Kultūras pārvaldes Kultūrpolitikas nodaļas metodiķe un Kultūras ministrijas galvenā valsts inspektore Liepājā Baiba Kļava pastāstīja, ka līdzīgi, kā rajona kolektīvus vērtējot, arī visiem pilsētniekiem žūrija deva zaļo gaismu dalībai šī gada lielākajos deju svētkos Liepājā un Bauskā. Žūrija arī uzteica Liepājas kolektīvu sniegumu un atzina, ka parādītā līmenis ir pietiekami augsts.

Punktu skaits Liepājas kolektīviem ir liels, neviens nav saņēmis mazāk par trīsdesmit punktiem. Tautas deju ansamblim "Rucavietis" Olitas Laivenieces un repetitores Ilmas Neimanes vadībā piešķīra 39,83 punktus, Tautas deju ansamblim "Vaduguns" Valdas Grīnfeldes vadībā tika 42,67 punkti, kas ir augstākais novērtējums skatē. Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra jauniešu deju kolektīvam "Kvēle" Ilzes Kozikas vadībā tika 32,5 punkti, bet Liepājas mākslinieciskās jaunrades centra "Vaduguns" vidējās paaudzes deju kolektīvam Kristīnes Jaunbrūnas vadībā žūrija piešķīra 34,17 punktus. Savukārt Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra vidējās paaudzes deju kolektīvs "Kvēle" Ingrīdas Lūkas vadībā skatē nopelnīja 35,83 punktus.