Kurzemes Vārds

09:38 Otrdiena, 11. augusts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Zaļās, putnu treļļiem apvītās Meža dienas

Pēteris Jaunzems

"Faktiski Meža dienas jau iezvanītas. Tās sākās ar apkārtnes sakopšanu, ar putnu būrīšu izgatavošanu un izlikšanu, ar atpūtas vietu ierīkošanu un citiem darbiem," sacīja Liepājas Virsmežniecības inženiere Aija Petrovica, iepazīstinot "Kurzemes Vārdu" ar mežniecībās, pagastos un skolās paredzētajiem šā pavasara sarīkojumiem, kuros visnotaļ aktīvi līdzdarboties paredzējuši arī akciju sabiedrības "Latvijas Valsts meži" Dienvidkurzemes Mežsaimniecības iecirkņu ļaudis, kuriem pats vērienīgākais pasākums kopā ar zemessargiem un ugunsdzēsējiem ieplānots Saldus rajonā.

Vienīgi stādīt mežus un ierīkot parkus vēl kādu brīdi nevarēs, jo zeme ir dziļi sasalusi. "Ziema savas pilnvaras atdod nelabprāt. Tāpēc pagaidām pārstādām podiņos dekoratīvos kociņus un krūmus, kas pirms tam auga siltumnīcās," pastāstīja Grobiņas pagasta kokaudzētavas "Īve" īpašnieks Dainis Ozoliņš. Viņš piebilda, ka mežu stādīšanas talkas varētu sākties ne ātrāk kā pēc Lieldienām, kad augsne būs sasilusi un varēs izart nepieciešamos stādus. Šogad paredzēts apmežot ar priedītēm, eglītēm un citām vērtīgu koku sugām daudzus simtus hektāru zemes.

Bet akciju sabiedrības "Latvijas finieris" ļaudis vērienīgi turpinās paplašināt bērzu audzes, kuras veidot uzsāka pirms vairākiem gadiem. Liepājas rajona Mežrūpniecības direktors Juris Otaņķis teica, ka lauksaimnieciski neizmantojamajās platībās Aizputes pagasta teritorijā ar bērziem paredzēts apstādīt pussimtu hektāru. Vēl tikpat lielās platībās notikšot mežu atjaunošanas darbi, bet tur gan stādīšot priedes un egles.

Tradicionālajās Meža dienās, kuru aizsākumi meklējami Latvijas brīvvalsts gados, rajonā plānots daudz saistošu sarīkojumu. Putnu būrīšus izlikt paredzēts Pāvilostas apkārtnē, Dunalkā, Bārtā, Kalvenē, Virgā un citur. Kalētu pagastā veidos aleju līdz Priedienam, kā arī iekops atpūtas vietu pie Bārtas upes, Vaiņodē pilnveidos Aizvīķu parku, Pāvilostā sakops mežu un jūrmalu. Virsmežniecība organizēs seminārus privāto mežu īpašniekiem. Dienas, kad tie notiks, būšot zināmas jau šonedēļ. Bet līdzīgi, kā tas noticis arī līdz šim, skanīgs un cilvēkus vienojošs Meža dienu nobeiguma pasākums interesentus pulcēs 20.maijā Doma laukumā Rīgā.