Kurzemes Vārds

23:18 Sestdiena, 26. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Džeza mūzika atver un sasilda liepājnieku sirdis

Indra Imbovica
Inita Gūtmane

Ir aizvadītas brīnišķīgas, mūzikas pilnas dienas, kad džeza ritmos dzīvoja simtiem liepājnieku un pilsētas viesu. Bija tik satraucoši jauki izjust, kā džeza mūzika vienlaikus atver un sasilda tik daudzu klausītāju sirdis, kā aplausu šaltis atduras pret lustrām izdaiļotajiem Latviešu biedrības nama lielās zāles un Liepājas teātra griestiem un atgriežas ar uzmundrinošu spēku.

Protams, spilgtākais akcents Džeza festivālā bija tā īpašais viesis, liepājniekiem jau kopš 2003.gada Pianisma zvaigžņu festivāla pazīstamais džeza pianists, komponists un pedagogs Džulians Džozefs no Londonas, kurš piedalījās abos lielkoncertos. Britu mūziķis, džeza pianists un komponists, "All Stars Big Band" līderis un "BBC" radio autorraidījuma "Džeza leģendas" vadītājs uzsvēra: "Ir patīkami atkal būt Liepājā, jo tā ir ar kultūru, mākslu un mūzikas mīļiem, jaukiem cilvēkiem pildīta oāze. Es šeit jūtos ļoti laimīgs, tādēļ pats vēlējos te atgriezties. Esmu patīkami pārsteigts, cik profesionāli ir jūsu mūziķi un cik labi viņi ir sagatavojušies kopdarbam. Ar nepacietību atkal gaidīšu nākamo viesošanās reizi!" Lieki piebilst, ar kādām ovācijām publika uzņēma Džuliana tiešām garo uzrunu latviešu valodā, bet pēc pēdējā akorda pavadīja, kājās stāvot.

[BILDE#80#left#]
Foto: Sestdien Rokkafejnīcā uzstājās jaunākie Džeza festivāla dalībnieki – grupa "Morning After", kas liepājniekus ar savu profesionālo sniegumu priecēja jau piekto reizi. Rīdzinieki atzina, ka viņiem ļoti patīkot spēlēt vēju pilsētā, jo šeit ir ļoti atsaucīga publika, kura nelaiž nost no skatuves.

Īpašais viesis atraisīti muzicēja kopā ar rīdzinieku, sitaminstrumentālistu Māri Briežkalnu, igauņu kontrabasistu Tāvo Remmelu un Liepājas bigbendu, bet otrajā koncertā ar Simfonisko orķestri. Taču klausītājiem daudz prieka sagādāja arī Liepājas talantīgo jauniešu grupas "The Briefing" un grupas "Junction" no Klaipēdas sniegums, Rīgas grupa "Morning After" un "Ernesta Mediņa Band". Džeza mūzika šajā festivālā skanēja arī citur – viesnīcas "Amrita" restorānā "Oskars", kafejnīcā "Loms", Latvijas 1.rokkafejnīcā un mūzikas klubā "Fontaine Palace".

Tagad jau droši var teikt, ka Liepājas Džeza dienas ir izdevušās. Festivāls savā pirmajā gadā spējis izskanēt augstā mākslinieciskā līmenī, iegūstot starptautisku skanējumu. Par to nobeigumā Pilsētas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks un Kultūras pārvaldes vadītāja Lelde Vīksna ar saviem speciālistiem paldies teica ģenerālsponsoram – akciju sabiedrības "UPB" holdinga "Aile grupa" valdes priekšsēdētājam Valdim Moram, akciju sabiedrības "UPB" prezidentam Uldim Pīlēnam, ar kuriem veiksmīga sadarbība kompaktdisku ieskaņošanā kopā ar Liepājas Simfonisko orķestri jau sākusies pirms dažiem gadiem, mākslinieciskajam vadītājam Jēkabam Ozoliņam, skaņu režisoram Andrim Muzem un citiem atbalstītājiem un darba darītājiem. Kultūras pārvalde nākusi klajā ar ierosinājumu nākamajā gadā Džeza dienu festivālu apvienot ar citu muzikālu notikumu ar vienu nosaukumu "Zem Jēkaba zvaigznes", jo, kā zināms, bez Jēkaba Ozoliņa fantastiskā ieguldījuma un mūziķu pašatdeves festivāls tādu līmeni nesasniegtu.

Foto: Džulianam Džozefam pietika tikai ar skatienu, lai saprastos ar mūziķiem
[BILDE#81#left#]