Kurzemes Vārds

07:57 Pirmdiena, 6. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Jaunumi

No Ziemeļjūras atgriežas mūsu karakuģi

Beigušās starptautiskās militārās mācības "Brilliant Mariner 2006", informēja Jūras spēku štāba preses un informācijas virsniece Iveta Kraule. Mūsu Jūras spēku kuģi – flotiles štāba un apgādes kuģis "Virsaitis" un mīnu meklētājs "Namejs" – veiksmīgi piedalījās mācībās, strādājot pēc NATO procedūrām mīnu meklēšanā un sakaru organizācijā. Liepājas ostā kuģi pietauvojās 8.aprīlī. "Kurzemes Vārds" jau rakstīja, ka starptautiskās militārās mācības "Brilliant Mariner 2006" kopš 24.marta norisinājās Ziemeļjūrā Norvēģijas, Dānijas un Zviedrijas teritoriālajos ūdeņos. 60 kuģu starpā bija arī divi mūsu karakuģi, mācībās piedalījās arī ūdenslīdēji. Kopumā mācībās piedalījās vairāk nekā 6000 karavīru no 17 valstīm.

Ko darīt ar parādu?

Pilsētas domes Finanšu komitejas sēdē deputāti izskatīja jautājumu par SIA "Victory" iedzīvotāju ienākuma nodokļa parādu. Lēmumprojekts sagatavots, lai likumā noteiktajā kārtībā nodokļa maksātājam, kuram izveidojies nodokļa maksājumu parāds, sniegtu iespēju labprātīgi samaksāt nodokļa parādu, dzēšot pamatparāda palielinājuma naudu, nokavējuma naudu, sodanaudu, kas izveidojusies līdz 2004.gada 31.decembrim. Ja finanšu ministrs pieņems lēmumu par attiecīgā parāda dzēšanu, tad nodokļu maksātājam 2006.gadā būs tikai jāieskaita pašvaldības budžetā iedzīvotāju ienākuma nodokļa pamatparāds 2348,45 latu apjomā. Jautājums vēl jāizskata Pilsētas domes sēdē.

Latvijas matemātiķi tiekas akadēmijā

Liepājas Pedagoģijas akadēmija sadarbībā ar Latvijas Matemātikas biedrības valdi rīkoja Latvijas 6.matemātikas konferenci. Tajā piedalījās gan Latvijas Matemātikas biedrības biedri un aktīvie valsts matemātiķi, gan arī LPA profesori Edvīns Ģingulis un Jānis Rimšāns, esošie un topošie akadēmijas maģistranti un doktoranti. Plenārsēdi vadīja LMB priekšsēdētājs Andrejs Reinfelds. Darbs ritēja divās sekcijās. Pirmās sekcijas tēma "Matemātiskā modelēšana un skaitliskās metodes", bet otrajā sekcijā tika aplūkoti diferenciālvienādojumi. Dalībniekiem bija iespēja apmeklēt Jūras spēku Mācību centru, Zemūdeņu kalibrēšanas darbnīcas un mīnu kuģus, kā arī iepazīties ar Liepājas pilsētas centru. Otrajā dienā darbs ritēja nākamajās sešās sekcijās.

Izskan koncertcikls "Mēs savai skolai"

Tuvojas izskaņai E.Melngaiļa Mūzikas vidusskolas tradicionālais pavasara koncertcikls "Mēs savai skolai", kurā jau četros koncertos muzicējuši solisti, ansambļi un skolas simfoniskais orķestris. Šodien pulksten 18 Melngaiļa koncertzālē cikla nobeigumā uzstāsies skolas pedagogi un viesi. Koncertā dzirdēsim gan smalko flautu (solists Reinis Lapa), gan kā solo instrumentu – reti dzirdēto tūbu (Ansis Nikolovskis). Muzicējošo viesu starpā būs Liepājas Simfoniskā orķestra trompetists Oleksijs Demčenko, Mūzikas akadēmijas students vokālists Ingus Vanags, bet vibrofona noslēpumus atklās Andris Dubrovskis. Savu priekšnesumu sniegs arī skolas Vokālās nodaļas pedagoģe, Nacionālās operas soliste Marina Tropina un pianiste Renāte Sviriņa. Nobeiguma koncertā muzicēs arī flautas duets un divi trio.

Skolēniem – par studiju iespējām

A.Puškina 2.vidusskolā notika diskusija par tēmu "Augstākā izglītība – sapnis, mērķis, plāns". Tajā piedalījās pilsētas mācību iestāžu vidusskolēnu pārstāvji, skolotāji, eksakto mācību priekšmetu metodisko apvienību vadītāji, kā arī augstskolu mācībspēki no Baltijas Krievu institūta, Latvijas Universitātes, Rīgas Stradiņa universitātes. Diskusijas mērķis bija apspriest un izvērtēt vispārizglītojošo skolu un augstskolu sadarbības modeļus, lai nodrošinātu vidusskolēnu sagatavošanu iestājai augstākajās mācību iestādēs. Pārrunāja jautājumus par visvairāk pieprasītajām studiju programmām, par jauno speciālistu iespējām darba tirgū un problēmas, kas saistītas ar jauno studentu adaptāciju.

Izgaismos Ciānas baznīcu

Pilsētas domes deputāti Finanšu komitejā nolēma piešķirt no budžeta rezerves fonda 1372 latus baptistu Ciānas baznīcas fasādes izgaismošanai. Šī baznīca decembrī atzīmēs 100 gadu jubileju. Tas būs jau astotais izgaismotais dievnams Liepājā – pirmo 2003.gada 2.decembrī izgaismoja Svētā Nikolaja Jūras katedrāli. Ciānas baznīca atklāta 1906.gada 17.decembrī (pēc jaunā stila – 30.decembrī). Zemi tai savulaik dāvinājusi Pilsētas dome. Arī pašlaik draudzei ir laba sadarbība ar domi.

Mazie gudrinieki par savu pilsētu

Mākslinieciskās jaunrades centrā "Vaduguns" pilsētas skolu 4.klašu skolēniem notika konkurss "Liepājas mazie gudrinieki". Jautājumi skāra pilsētas vēsturi, ģeogrāfiju, nozīmīgākos notikumus un ievērojamākos cilvēkus. Piedalījās sešas komandas no 8., 10., 12. un 15. vidusskolas (divas komandas), kā arī Ezerkrasta sākumskolas. Vislabākās zināšanas uzrādīja Ezerkrasta sākumskolas komanda, atstājot aiz sevis 8.vidusskolas un 15.vidusskolas audzēkņus.

Lieliskākie pamatskolēni

Bērnu un jauniešu centrā notika 5. līdz 8. klašu skolēnu līdzpārvalžu aktīvistu rīkots sarīkojums "Lieliskā un lieliskais". Tā mērķis bija noteikt pašu veiklāko, atjautīgāko, spējīgāko starp pamatskolu zēniem un meitenēm. Tāpēc dalībniekiem bija sagatavoti gan atjautības, gan veiklības un spēju apliecināšanas uzdevumi. Par lieliskāko starp meitenēm atzina 15.vidusskolas skolnieci Mariju Gordinu, no zēniem - Reini Jākobsonu no 6.vidusskolas.

Jaunajām māmiņām – par sevi un saviem sapņiem

Mūžizglītības centrs "Avots" jaunajām māmiņām piedāvā nodarbību ciklu "Vai sapņi ir ceļš uz savu un sava bērna dvēseli?". Pirmā nodarbība jau notikusi, tajā dalībnieces runāja par sapņiem un realitāti. Kā pastāstīja centra "Avots" valdes priekšsēdētāja Gundega Līguta, turpmākajās nodarbībās, kas notiks sestdienās, ar māmiņām tiksies speciālisti – psihologi, ārsti. Tā ir iespēja nelielā grupā izzināt sevi un sava bērna domas, sapņus, tāpēc tiek aicinātas jaunas dalībnieces. Tuvāku informāciju var saņemt Kuršu ielā 6.