Kurzemes Vārds

08:32 Pirmdiena, 6. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Nolaupa un nogalina meitenīti
Ita Cērmane

Piektdienas vakarā mūsu pilsētā no pagalma pazuda deviņus gadus veca meitenīte. Sestdienas vakarā bērnu atrada nogalinātu.
Kā informēja Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes Administratīvā biroja priekšnieks Modris Janeks, 1997.gadā dzimusī meitenīte pazuda 7.aprīļa vakarā Viršu ielas daudzdzīvokļu nama pagalmā laikā no pulksten 20 līdz 20.10. Bērns bija izgājis spēlēties. Kad meitenītes māte astoņos skatījusies pa logu, bērns bijis sētā, bet kad viņa pēc desmit minūtēm pa logu pavērusies otrreiz, meitas vairs nav bijis. Sieviete par bērna pazušanu ziņoja policijai.
Meitenītes līķi ar vardarbīgas nāves pazīmēm netālu no pazušanas vietas atrada nākamās dienas vakarā pulksten 21.55. Policija izmeklēšanas interesēs pagaidām neatklāj, kā meitenīte nogalināta. Pašlaik tiek veikta tiesu medicīniskā ekspertīze, kurā noskaidros nāves iemeslu. Uz mirušā bērna ķermeņa ir redzami miesas bojājumi, kas ļauj domāt, ka meitene noslepkavota. Duršanas pēdu uz līķa nav.
Kriminālpolicijas darbinieki noskaidro notikušā apstākļus un personu loku, kas varēja izdarīt slepkavību, taču konkrēta aizdomās turamā likumsargiem pašlaik nav. Saistībā ar nežēlīgo noziegumu uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 117.panta 12.punkta – par slepkavību sevišķi pastiprinošos apstākļos.
"Kurzemes Vārds" Viršu ielā noskaidroja, ka nogalinātā Sanija kopā ar apkārtējo māju bērniem Viršu ielas 6.nama pagalmā piektdienas vakarā ap astoņiem spēlējusies. Viņas rotaļu biedri Edgars, Zane, Viktorija, Elvis, Mārtiņš un Sandis stāstīja, ka uz brīdi iegājuši mājās, lai noliktu rotaļlietas, bet, kad atgriezušies, Sanijas vairs nav bijis pagalmā. Meklējuši gan viņi, gan meitenītes mamma – staigājuši pa apkārtni un skaļi saukuši Saniju vārdā, taču velti. Tā kā ne vakarā, ne arī nākamajā rītā Sanija neatradās, viņas mamma par meitas pazušanu ziņoja policijai. Tad arī iesaistīti policijas spēki. Tikai nākamās dienas vakarā meitenes līķi atrada. Viņas rotaļu biedri stāstīja, ka Sanijas līķis atrasts netālu no mājas esošajā purviņā.
Bērni teica, ka pagalmā, kamēr viņi vēl rotaļājušies, stāvējis melns mikroautobuss ar spoguļstikliem. Numuru gan bērni nav ievērojuši. Viņi tikai pamanījuši, ka tad, kad pazuda Sanija, sētā vairs nav bijusi arī automašīna. Bērni lēš, ka meitene ierauta minētajā automašīnā. Viņi arī atzīst, ka patlaban baidās no svešiem spēkratiem un tādēļ turas visi kopā pat savas mājas pagalmā.
Tosmares jaunieši precizē, ka meitenes līķis vēlu sestdienas vakarā atrasts atkritumu konteinerā blakus purviņam – atraduši vietējie, kas kopā ar policijas darbiniekiem pārmeklēja apkārtni. Viens no puišiem zināja stāstīt, ka meitenītes līķim bijušas aizsietas acis un kails vēders. Līķis bijis ietīts segā, kas aplipusi ar rudām kaķa spalvām.

[BILDE#75#eft#]

Izdeg dzīvojamā māja

Lielu postu sarkanais gailis pagājušās nedēļas nogalē nodarījis mūsu rajonā. 8.aprīlī pusstundu pēc pusnakts saņemts izsaukums uz Gaviezes pagastu – ugunsgrēks bija izcēlies Stīpniekos. Kaut arī ar liesmām cīnījās ne tikai vietējie ugunsdzēsēji, bet arī VUGD darbinieki no Liepājas, izdega vienstāva dzīvojamā māja 108 kvadrātmetru platībā. Kā informēja Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes Administratīvā biroja priekšnieks Modris Janeks, cilvēki ugunsnelaimē nav cietuši – saimnieki bija izbraukuši, un laikā, kad izcēlās ugunsgrēks, mājā neviens neatradās. Ugunsnelaimes iemeslu un nodarītos zaudējumus vēl noskaidro.