Kurzemes Vārds

08:09 Pirmdiena, 6. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Novada ziņas īsumā

Tiekas un diskutē ar kolēģiem Talsos

Starptautiskā fotoizstāde, kuras darbi tapuši pērnajā vasarā Aizputē tradicionālā keramikas plenēra laikā, no Aizputes Novadpētniecības muzeja tagad pārceļojusi uz Talsiem. Uz tās atklāšanu bija devusies ne tikai muzeja vadītāja Jolanta Berga, bet arī Liepājas Tautas fotostudijas dalībnieki ar savu vadītāju Vari Santu priekšgalā.
Talsos fotomākslinieki tikās ar kolēģiem. Kā "Kurzemes Vārdam" pastāstīja Varis Sants, Ziemeļkurzemes fotogrāfi, kas darbojas Talsu Kultūras nama paspārnē, pagājušajā vasarā aktīvi iesaistījās keramikas plenēra norišu iemūžināšanā, un viņiem tas arī lieliski izdevies. Talsu fotogrāfu vadītājs Uldis Balga starptautiskajā izstādē ieguva galveno balvu. Atzinīgu novērtējumu izpelnījās arī citi fotogrāfi.
Tā kā Uldis Balga nebija varējis ierasties un balvu saņemt izstādes atklāšanā Aizputē, radošajā sacensībā ar Latvijas un Lietuvas fotogrāfiem izcīnītais keramikas pods veiksmīgajam autoram tika pasniegts tagad. Tikšanās laikā Uldis kolēģiem parādīja arī citus savus darbus un pastāstīja, ka viņa fotogrāfiju izstāde patlaban iekārtota arī Latvijas Fotogrāfijas muzejā Rīgā. Talsu un Liepājas fotogrāfi vienojās par turpmāku sadarbību. Jau šovasar paredzēts apmainīties ar foto kolektīvu dalībnieku darbu izstādēm.

Topošie mednieki izbauda, kas ir vārnu kājiņas

Vakar Grobiņas mežniecības Vītiņu apgaitā Mednieku skolas dalībnieki sava pasniedzēja Edvīna Porcika vadībā bija iesaistījušies medību masta sakārtošanas darbos.Uz praktisko nodarbību bija ieradušies ap desmit topošo mednieku. Ar zāģīšiem, cirvjiem un pat mačetēm bruņojušies, viņi attīrīja krūmus, lai stigā veidotos pārredzamas strēles, kas ļauj izsekot, kā meža dzīvnieki pārvietojas. No masta, kur medību laikā atrodas mednieks, strēles aizstīdz vairākos virzienos, tādēļ arī radies teiciens, ka tiek veidotas vārnu kājiņas.
Edvīns Porciks pastāstīja, ka praktiskās nodarbības ietilpst mācību programmā, taču aktīvākie krūmu attīrītāji rudenī tikšot arī uzaicināti piedalīties šeit medībās, jo tajā laikā viņi jau būs saņēmuši apliecības un kļuvuši par pilntiesīgiem medniekiem.

Rīkos Skābaržkalna sakopšanas talku

Grobiņas dome un tūrisma klubs "Oga" Spodrības mēnesī aprīlī rosinājuši pilsētniekus atsaukties aicinājumam un 22.aprīlī pulksten 14 pulcēties uz Skābaržkalna sakopšanas talku.
"Tuvojoties pavasarim un siltākam laikam, mēs cenšamies sakopt savu māju, dzīvokli un pagalmu. Atcerēsimies un sakopsim arī visu mūsu pilsētu," aicina talkas organizatori. Viņi sola visiem talkas dalībniekiem pēc darba arī kopēju atpūtas brīdi pie ugunskura, mudinot tos, kas vēlas Grobiņu redzēt sakoptu, ar līdzi paņemtu grābekli un labā noskaņojumā, piedalīties Skābaržkalna un tā apkārtnes sakopšanā.