Kurzemes Vārds

14:06 Sestdiena, 4. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Izsludina konkursu "Sakoptākais Latvijas pagasts"

Latvijas Pašvaldību savienības padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos Dace Zvirbule informēja, ka apstiprināts konkursa "Sakoptākais Latvijas pagasts – 2006" nolikums. Jau divpadsmitais konkurss šogad noritēs ar moto "Cilvēks – sakopta pagasta dvēsele", bet iepriekšējā gadā izvirzītajām nominācijām pievienojušās arī jaunas.

Konkurss arī šogad noritēs divās kārtās. Pirmajā kārtā rajonu vērtēšanas komisijas novērtēs sava rajona pagastus, vienu no tiem līdz 15.jūlijam izvirzot otrajai kārtai. Dalībai otrajā kārtā nedrīkst izvirzīt pagājušā gada uzvarētājus reģionos. Liepājas rajona pārstāvju gan laureātu starpā nav. Nīcas pagasts tika izvirzīts otrajai kārtai, taču par uzvarētāju Kurzemē nekļuva.

Konkursa otrā kārta, tāpat kā pērn, notiks atbilstoši Latvijas iedalījumam piecos plānošanas reģionos. Pierīgas reģionā tiks vērtēti Rīgas, Ogres, Tukuma un Limbažu rajona, Vidzemes reģionā – Alūksnes, Cēsu, Gulbenes, Madonas, Valkas un Valmieras rajona, Latgales reģionā – Daugavpils, Krāslavas, Rēzeknes, Preiļu, Ludzas un Balvu rajona, Zemgalē – Dobeles, Jelgavas, Bauskas, Aizkraukles un Jēkabpils rajona, Kurzemē – Kuldīgas, Talsu, Ventspils, Liepājas un Saldus rajona sakoptākie pagasti. "Otrajai kārtai izvirzītos pagastus vērtēšanas komisijas vērtēs no 25.jūlija līdz 15.augustam un rezultātus paziņos līdz 20.augustam," pastāstīja D.Zvirbule.

Viņa piebilda, ka konkursam ir 16 rīkotāju, šogad ir nācis klāt Īpašu uzdevumu ministra sabiedrības integrācijas lietās sekretariāts, kas konkursa dalībniekus vērtēs un apbalvos labākos nominācijā "Stipra pilsoniskā sabiedrība lauku apvidos". Konkursa dalībnieki tiks vērtēti 15 nominācijās. Jauna šogad ir arī nominācija "Pagasta "odziņa"", kurā otrās kārtas vērtēšanas komisijas var piešķirt papildu punktus par komisijas atrasto, tikai attiecīgajam pagastam savdabīgo odziņu. Par šādiem panākumiem pagastiem pienāksies arī īpaša balva.