Kurzemes Vārds

17:46 Pirmdiena, 3. augusts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Nākat, bērni, skatīties, kā zaķēni olas dēj!

Indra Imbovica[BILDE#91#left#]Egona Zīverta foto

Visi tie liepājnieki, kuri rīta agrumā cauri pilsētas centram steidzās uz darbu, Rožu laukumā jau varēja sasveicināties ar diviem jaukiem, pūkainiem zaķiem, kuri tulpju dobē tupēja uz krāsainām olām.
Krāsainas oliņas un zaķi – tā ir Lieldienu laika neatņemama sastāvdaļa ne tikai bērniem, bet arī pieaugušajiem. Abām pusēm šie simboli padara svētkus priecīgus un vēl tik pelēkās ielas un laukums – gaišus. Liepājas galvenā māksliniece Agita Ansule smej: "Es kā pilsētas meitene vienmēr ticēju, ka olas dēj zaķi, tādēļ kur tad Lieldienas bez garaušiem, krāsainām olām un dzelteniem cāļiem!"
Divi sudrabaini pelēkie zaķu bērni ar baltām austiņām un ļipu, kas satupuši Rožu laukuma dobē, neskatoties uz saviem milzīgajiem apmēriem, ir tik mīlīgi, ka bērni tā vien līp apkārt un tiecas tos samīļot un noglaudīt. Par to jaukumu paldies jāsaka Reiņa Kuncīša firmas "KDD" meistariem. Bet zeltainās un šokolādes brūnās olas, kas sabirušas taureņa pakājē pie Pedagoģijas akadēmijas, apgleznojuši Bērnu mākslas skolas pedagogi kopā ar saviem mazajiem audzēkņiem.
Savu vietu pilsētā atraduši arī abi lielie koši dzeltenie cāļi no iepriekšējiem gadiem. Viens no tiem, kā tikko no olas izšķīlies, apmeties Ventas un Klaipēdas ielas krustojumā, bet otrs – tepat, Jūras ielā pie Tramvajtilta.
Kā informēja Agita Ansule, jaunais Lieldienu dekorējums šogad izmaksājis kopumā apmēram 3000 latu, taču, kā vienmēr, tas kalpos arī turpmākos gadus. Par Lieldienu zaķiem liepājnieki un pilsētas viesi varēs priecāties nedēļas divas. Bet taurenis savu agrā pavasara mētelīti pret dzīvo puķu apmetni nomainīs, kad pilnā plaukumā uzziedēs maija puķes.