Kurzemes Vārds

14:06 Otrdiena, 25. februāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Bioloģiskie zemnieki izvērtējuši trīs gadu gājumu

Pēteris Jaunzems

Svētdien Vērgales pagasta Saraiķos uz savas rajona biedrības trīs gadu pārskata un vēlēšanu sapulci bija ieradušies mūspuses bioloģiskie lauksaimnieki. Viņi novērtēja gājumu, noteica turpmākās darbības akcentus, kā arī ievēlēja valdi, kuras līdzšinējais sastāvs ir izmainījies pavisam nedaudz, jo to no jauna ir papildinājušas tikai Gita Švingere un Spodra Šnipke. Arī priekšsēdētājas un viņas vietnieka postenī turpinās darboties mums jau pazīstamā Ināra Jansone un Jānis Pakalns.

Īsā ekspresintervijā "Kurzemes Vārdam" Ināra Jansone pastāstīja, ka kopumā līdzšinējais darbs novērtēts atzinīgi, kaut gan viņai pašai liekoties, ka vajadzējis izdarīt vēl vairāk. Taču, lai šo vēlēšanos īstenotu, kavējot ikdienas darbi, kas prasa savu un nav atliekami. Varot jau protams skaļi runāt par to, ka cilvēkam, kurš ticis augstā amatā, ir jāatdod sevi visu, taču nez vai bioloģisko lauksaimnieku biedrība ir tā vieta, kur tā iespējams upurēties. Trīs gados ir nodibināti labi kontakti ar kolēģiem valsts mērogā un citos rajonos, ir braukts ekskursijās uz ārvalstīm, rīkoti semināri un mācības. Kurš to vēlējies, visur varējis piedalīties.

Par šobrīd aktuālāko uzdevumu Ināra Jansone uzskatot Zaļā tirgus radīšanu Pētertirgū. Viss notiekot, lai maijā tas varētu sākt darboties. Būs sagādāta gan nepieciešamā reklāma, gan citi priekšnoteikumi. Darba grupa strādājot enerģiski un par to paldies pienākas tās vadītājai Ilmai Rudušai. Tagad svarīgi, lai lauksaimnieki dotu tirdziņam savu produkciju. Ināra Jansone domā, ka tas ir obligāts pienākums ikvienam bioloģiskajam ražotājam, neraugoties uz to, ka sev produkcijas realizācijas tirgu viņš ir nodrošinājis patstāvīgi.

Pēdējos gados bioloģisko lauksaimnieku piekritēju skaits ir strauji pieaudzis, taču ir jāpaiet trīs gadiem, līdz viņi saņems sertifikātu un kļūs par pilntiesīgiem biedriem. Pagaidām šo saimniecību produkcija uz Zaļo tirgu vēl nevar pretendēt, tāpēc prece jānodrošina bioloģiskās saimniekošanas veterāniem. Ināra Jansone uzskata, ka Zaļais tirgus ir labs starpposms ceļā uz bioloģiskās lauksaimniecības dārzeņu audzētāju kooperatīva izveidošanu.