Kurzemes Vārds

01:30 Pirmdiena, 23. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Sports

Atmiņas par Šanhaju nav patīkamas
Miks Kuncītis

No Šanhajas, kur notika pasaules čempionāts īsajā celiņā, atgriezies Liepājas labākais peldētājs Romāns Miloslavskis un viņa trenere Irina Grodzicka. "Kurzemes Vārds" sportistu un treneri aicināja dalīties iespaidos par Āzijā piedzīvoto.
Jau rakstījām, ka Miloslavskis ceļā uz tālo austrumu zemi devās 1.aprīlī, lai norises vietu sasniegtu divas dienas pirms starta un veiktu aklimatizācijas procesu, taču, kā stāsta pats sportists, milzīgo laika starpību (septiņas stundas) un smaguma sajūtu plecos viņš jutis visu sacensību gaitu līdz pat pēdējai dienai, kad peldētājam bija jāiziet uz starta 400 metru brīvā stila peldējumā, kas, viņaprāt, esot bijis pats smagākais brīdis visā čempionātā, jo pēc Latvijas laika bijis jāpeld vēlu vakarā. Runājot par sasniegtajiem rezultātiem, peldētājs izteicās ļoti īsi un konkrēti: "Tie, protams, nebija tādi, kādus es varētu vēlēties, jo neizdevās ne starts pamatdistancē 200 metros, ne arī divreiz garākajā distancē, kur uzlaboju savu personīgo rekordu par 1,28 sekundēm – 3:51,52." Kā zināms, iepriekšējās tik liela mēroga sacensībās liepājnieks uz starta 400 metru distancē nebija izgājis, tādēļ par viņa izredzēm bija grūti spriest. Savukārt Romāna kroņdistancē – 200 metru brīvā stila peldējumā – rezultātam 1:48,26, kas peldētāju ierindoja 22.vietā, pēc sportista domām, vajadzēja būt krietni labākam.
Sportists un trenere par šīm sacensībām īpaši nebēdā, jo priekšā vēl ir daudz svarīgāku maču – Eiropas čempionāts Budapeštā, kas notiks jūlija beigās, bet galvenais starts, protams, ir 2008.gada olimpiskās spēles Pekinā, kurām gatavošanās ciklu liepājnieks uzsāka uzreiz pēc iepriekšējās olimpiādes.
Atgriežoties pie šī čempionāta, Miloslavskis kārtējo reizi uzsvēra, ka joprojām lielākā problēma ir ārsta un masiera trūkums, ko viņš īpaši izjutis Šanhajā, jo vienmēr jau nevar vērsties pēc palīdzības pie citu valstu delegācijas personāla.
Tā kā mūsu peldētājs un trenere bija apmetušies viesnīcā, kura nebija akreditēta pasaules čempionātam, viņiem nācās pielāgoties ne tikai Āzijai raksturīgās sabiedrības norisēs, bet arī virtuvei, kurā liepājnieki nespēja atrast neko radniecīgu Eiropai, tādēļ nācies vien ēst to, ko piedāvā.
Jau 18.aprīlī Miloslavskis dosies ceļā uz Spāniju, kur aizvadīs treniņnometni.

Germans Grekovs triumfē Somijā
Miks Kuncītis

Pagājušajā nedēļā Somijas galvaspilsētā Helsinkos notika starptautiskā boksa memoriāla "Gee–Bee" rīkotais turnīrs boksā, kurā par čempionu svara kategorijā līdz 64 kilogramiem kļuva Latvijas junioru izlases pirmais numurs liepājnieks Germans Grekovs.
Liepājas Kompleksās sporta skolas un Latvijas junioru izlases trenera Vladimira Trusova audzēknis Germans Grekovs sacensības Helsinkos iesāka ļoti pārliecinoši, uzvarot savā apakšgrupā, tādējādi kvalificējoties pusfinālam, kur liepājniekam pretī stājās kādreizējais Krievijas bokseris, kas tagad pārstāv Somiju, Nikolajs Kodins. Lai arī cīņa bija visai spraiga, pēc trešā raunda tiesneši par uzvarētāju pelnīti pasludināja Grekovu, kuram visas cīņas laikā piederēja iniciatīva. Arī finālā mūsu bokseris mērojās spēkiem ar mājinieku – Joanu Rotu, kas jau no pirmajām sekundēm ar agresīviem un ātriem uzbrukumiem centās Grekovu nokautēt, taču mūsu sportistam veiksmīgi izdevās aizsargāties un pirms pēdējā raunda liepājnieks jau bija ieguvis 17 punktu pārsvaru, ko pēdējā, ceturtajā raundā palielināja vēl par trim punktiem – 50:30. Pēc sacensībām liepājnieks saņēma piemiņas balvu – mūzikas centru.
Vladimirs Trusovs pēc sacensībām atzina, ka Grekovs turnīrā startējis godam un mačos pierādījis, ka ne velti viņš junioru izlasē ir pirmais numurs.
Nākamie starti pēc plāna bokserim paredzēti pēc divām nedēļām Polijā, kur notiks starptautisks turnīrs, bet jūnijā Romā notiks Eiropas Savienības čempionāts. Savukārt galvenais starts Grekovam būs septembrī Kasablankā, kur norisināsies pasaules čempionāts.

[BILDE#107#left#]Bez medaļām nepalika neviens
Miks Kuncītis

Rīgā noslēdzies Latvijas junioru čempionāts grieķu-romiešu cīņā, kurā medaļas izcīnīja visi četri Liepājas Kompleksās sporta skolas audzēkņi.
Viens no liepājnieku treneriem Viktors Livdāns informēja, ka mūsējiem šajās sacensībās starts izdevies ļoti veiksmīgs - visi mūspuses cīkstoņi mājās atgriezās ar medaļām. Vislabāk valsts junioru meistarsacīkstēs veicās Livdāna audzēknim Aigaram Irbem, kurš svinēja uzvaras visās cīņās un izcīnīja zelta godalgu svara kategorijā līdz 50 kilogramiem. Tuvu augstākā kaluma medaļām bija arī Armanda Čertjeva trenētais Kirils Borisovs (līdz 55 kg), taču viņam finālā tomēr nācās atzīt pretinieka pārākumu un samierināties ar vicečempiona titulu. Savukārt bronza tika Jevgēņijam Didiļukam (līdz 66 kg) un Mārim Štālam (līdz 55 kg).
Pēc mačiem Livdāns atzina, ka puikas mačos parādījuši, ka var cīnīties, kā līdzīgs ar līdzīgu, arī ar gados vecākiem un pieredzes bagātākiem cīkstoņiem, jo mūsu jaunie censoņi bija vieni no jaunākajiem sacensību dalībniekiem.