Kurzemes Vārds

05:58 Otrdiena, 17. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Kanāls atdod māklera līķi
Ita Cērmane

Trešdien Tirdzniecības kanāls beidzot atdeva februāra sākumā pazudušo mākleri Gintu Kibelko – pusdienlaikā viņa līķis uzpeldēja kanālā tieši pretim klubam "Fontaine Palace", kur vīrietis pēdējo reizi bija redzēts.
Kā "Kurzemes Vārdam" pastāstīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Liepājas brigādes inspektore Rita Seļezņeva, ugunsdzēsēji izsaukumu no Valsts policijas saņēma pulksten 12.44. Krastā vīrieša mirstīgās atliekas izcēla pulksten 13.15, jo darbus apgrūtināja straume. Kāds no zvejniekiem, kurš bija operācijas aculiecinieks, stāstīja, ka straume līķi strauji nesusi jūras virzienā un tikai pie 84.piestātnes, kur bāzējas Jūras spēku kuģi, to izdevies apturēt. Krastā vīrieša mirstīgās atliekas izcēla pie Tramvajtilta.
Atrastais ir pazudušais mākleris – atpazītas gan vīrieša drēbes, gan rotaslietas. Sākotnējā apskatē vardarbīgas nāves pazīmes nav konstatētas, informēja Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes Administratīvā biroja priekšnieks Modris Janeks. Mirstīgās atliekas nosūtītas tiesu medicīnas ekspertīzei, kas noteiks nāves cēloni.
Ugunsdzēsēji neizslēdz iespēju, ka līķa uzpeldēšanu paātrinājis apstāklis, ka kanālā piestāja poļu jahta, kas sakustinājusi ūdeņus. Šādu versiju pieļauj arī policija, jo līķi kanālā pirmie bija pamanījuši tieši poļi pēc jahtas iedarbināšanas.
"Kurzemes Vārds" jau informēja, ka 1972.gadā dzimušais Gints Kibelko pazuda šā gada 4.februārī ap pulksten 3.30 pēc kluba "Fontaine Palace" apmeklējuma. Pazudušo meklēja dažādiem paņēmieniem: Kriminālpolicija lūdza iedzīvotāju palīdzību bezvēsts pazudušā atrašanās vietas noskaidrošanā, tika veikta meklēšana ar suņiem, arī ūdenslīdēji piedalījās pazudušā vīrieša meklēšanā. Policija uzsāka kriminālprocesu pēc Krimināllikuma 13.nodaļas – par noziedzīgu nodarījumu pret personas veselību.

[BILDE#105#left#]


Andra Gertsona foto:
Te
– kanālā tieši pretim klubam "Fontaine Palace", kur mākleris pēdējo reizi bija redzēts, trešdien atrada viņa mirstīgās atliekas.

Izkrāpj naudu

Policijā ar sūdzību vērsies 1975.gadā dzimušais Dmitrijs Z., kuram izkrāpta nauda. Kā informēja Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes Administratīvā biroja priekšnieks Modris Janeks, laikā no 2005.gada 1.marta līdz šā gada 11.aprīlim sakarā ar dzīvokļa privatizāciju 1942.gadā dzimusī Inta C. no vīrieša izkrāpusi 1290 latus. Ekonomikas policija patlaban noskaidro notikušā apstākļus.

Ar zagtu auto izraisa avāriju

1953.gadā dzimusī Natālija D. vērsusies policijā ar sūdzību, ka laikposmā no 1. līdz 5. aprīlim no Flotes ielas 16 nozagta viņai piederošā automašīna "Mercedes Benz E300". Sieviete norādījusi, ka spēkratu nozadzis 1983.gadā dzimušais Ēriks M., kurš turklāt ar nozagto auto izraisījis satiksmes negadījumu. Cietusī vēl precizē viņai radītos materiālos zaudējumus.
"Kurzemes Vārds" noskaidroja, ka tas ir negadījums, ko minētā automašīna izraisīja 1.aprīlī Krūmu un Flotes ielas krustojumā. Jau rakstījām, ka pulksten pusdesmitos vakarā 1983.gadā dzimušais Ēriks M., dzērumā vadot automašīnu "Mercedes Benz", Krūmu un Flotes ielas krustojumā nespēja savaldīt spēkratu un ietriecās kokā. Negadījumā cieta pasažiere, 1957.gadā dzimusī Mārīte Š.

Apdedzinās pusaudzis

11.aprīlī dažas minūtes pēc pulksten trijiem dienā Liepājas Policijas pārvalde no Centrālās slimnīcas saņēma informāciju, ka Traumpunktā pēc palīdzības vērsies apdedzinājies pusaudzis. 1992.gadā dzimušais Dāvids D. tika ievietots slimnīcas 5.nodaļā, kur viņam mediķi konstatēja labās kājas augšstilba un apakšstilba otrās pakāpes apdegumus.
Policija noskaidrojusi, ka nepilnus 14 gadus vecais pusaudzis apdegumus guvis tajā pašā dienā ap pulksten pusdiviem. Puika stāstījis, ka autobusu galapieturā, M.Ķempes ielā, remontējis mopēdu, kad viņam uz biksēm uzlijusi degviela. Nedaudz vēlāk viņa draugs Roberts netīšām uzmetis uz puiša apģērba nenodzēstu izsmēķi, un ar benzīnu piesūkušās bikses uzliesmojušas.
Policija pārbauda arī citas versijas. Nevarot izslēgt, ka puika aplējies, ostot benzīnu.

Aktivizējas somiņu zagļi

11.aprīlī ap pulksten četriem pēcpusdienā pašā pilsētas centrā – Tirgoņu ielā, iepretim tirdzniecības centram "Gaismas modes" – 1987.gadā dzimušajai Mārītei L. pieskrējuši klāt divi nepazīstami jaunieši. Izrāvuši sievietei no rokām somiņu, kurā atradās gan viņas nepilsones pase, gan divas citu personu dzimšanas apliecības, zagļi aizbēga. Cietusī policijai norāda, ka viņai nodarīti materiāli zaudējumi 12 latu apmērā, bet likumsargi meklē vainīgos.

Bedru dēļ cieš auto

11.aprīlī vairāki spēkrati sabojāti bedrainā ceļa dēļ. Pulksten 14.40 Vaiņodes pagastā, Priekules – Vaiņodes autoceļa 9.kilometrā, 1982.gadā dzimušais Gatis Ž., vadot automašīnu "Audi Coupe", iebrauca bedrē un sabojāja automašīnu. Bet pulksten pussešos vakarā negadījums notika Grobiņas pagastā. 1965.gadā dzimusī Anita E., vadot automašīnu "Audi A6" pa Grobiņas – Bārtas – Rucavas ceļu, 4.kilometrā iebrauca bedrē, sabojājot mašīnu.

Lūdz policijas palīdzību alimentu piedzīšanā

Kā informēja Liepājas Policijas pārvaldes Administratīvā biroja priekšnieks Modris Janeks, saņemta informācija, ka 1968.gadā dzimušais Nikolajs A. labprātīgi neveic iemaksas Bērnu un ģimenes lietu ministrijas Uzturlīdzekļu garantiju fonda administrācijā. Nikolajam tajā jāiemaksā 257 lati. Policija patlaban viņu meklē.

Pateicas zēna glābējiem

"Kurzemes Vārds" jau rakstīja, ka pirmdienas vakarā ledū bija ielūzis zēns, kuru vēl pirms glābēju ierašanās izglāba garāmgājēji. Trešdien redakcijā vērsās kāda liepājniece, kura precizēja, ka minētie garāmgājēji bijuši divi zēni, kas ieraudzīja un skrēja uz blakus esošām mājām pēc palīdzības pie pieaugušajiem. "Tā ka būtu jāpasaka paldies šiem diviem zēniem, kas nepalika vienaldzīgi un ātri reaģēja uz notikušo nelaimi. Ja būtu gaidīti glābēji, bērns būtu noslīcis, jo zēns jau bija sācis slīkt, kad pieaugušie metušies ūdenī."

Meitenes slepkavībā apsūdzētais vainu neatzīst

"Kurzemes Vārda" rīcībā esošā informācija vēsta, ka 28 gadus vecais Aldis, kuru tur aizdomās par meitenītes slepkavību Viršu ielā, neatzīst sevi par vainīgu. Tā kā lieta skatīta slēgtā tiesas sēdē, tā neesot tiesīga sniegt plašāku informāciju, informēja Liepājas pilsētas tiesas priekšsēdētāja palīdze Velga Lūka. Turpretī policijas rīcībā ir pierādījumi, kas liecina par viņa saistību ar noziegumu, informēja Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes Administratīvā biroja priekšnieks Modris Janeks. Viņš arī precizēja, ka patlaban Aldim apcietinājums piemērots uz diviem mēnešiem, tas ir, līdz 11.jūnijam. Tad tiesai atkārtoti jālemj par pagarinājumu.