Kurzemes Vārds

10:13 Svētdiena, 19. janvāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Mana dienasgrāmata

Nelielas pārvērtības jeb No montāžas pie dokumentiem
Selga Dreimane,
Aizputes televīzijas redaktore, Grobiņas domes Administratīvās nodaļas sekretāre

Sestdien, 8. aprīlī

Beidzot saules stari izlauzušies cauri biezajiem, drūmajiem lietus mākoņiem un lej savu gaismu tieši logos, it kā sveicinot un atgādinot, ka ir brīvdiena. Šādā laikā grēks ilgi gulēt, jo gribas rosīties, darboties un galu galā izbaudīt rīta burvību. Vīrs ir devies uz darbu "Liepājas metalurgā", kur piedalās rūpnīcas modernizācijas projekta īstenošanā. Kamēr vēl bērni ļaujas saviem sapņiem, ātri pagatavoju brokastis un naski ķeros klāt pie logu mazgāšanas. Man uzcītīgi asistē mūsu ģimenes mīlule – kaķene Minka. Priecājos par spodrību un gaismu, kas ieplūst telpās, vairojot pozitīvo enerģiju.
Ap pusdienlaiku ar meitu Baibu dodos pastaigā pa pilsētas centru, iekļaujot savā maršrutā veikalus. Abi dēli Jānis un Mārtiņš paliek mājās, jo aizņemti ar datoru lietām.

Svētdien, 9. aprīlī

Pa palodzēm grabinās lietus, kas neko labu nesola. Kā vēsta ticējums, kāds laiks ir Pūpolsvētdienā, tāds tas ir arī Lieldienās.
Neatņemama nedēļas nogales izklaide ir televīzijas seriāla par Hiacinti noskatīšanās. Pēc tam bērni sāk gatavot skolas uzdevumus, bet es veicu ikdienišķos mājas darbus. Vakarpusē dodamies uz dzimšanas dienas svinībām pie piecus gadus vecās Anetes, kura ir manas draudzenes Lindas meita.

Pirmdien, 10. aprīlī

Dodos uz darbu Grobiņas domē. Šī būs īsa un saspringta nedēļa, jo ceturtdien paredzēta domes sēde. Gatavoju domes sēdes lēmumu projektus, pieņemu iesniegumus, uzklausu cilvēkus. Papīru kalni laikam nekad nebeigsies! Vakarpusē sākas komiteju sēdes. Izglītības komiteja šodien izskata sarežģīto lēmuma projektu par skolu reorganizāciju un ģimnāzijas izveidi. Darbs komitejās norit mierīgā un konstruktīvā gaisotnē.
Vakarā noskatos televīzijā obligātos ziņu raidījumus, bet pirms gulētiešanas vēl jāpagūst iedziļināties speciālajā literatūrā par komunikāciju mākslu.

Otrdien, 11. aprīlī

Šodien mans ceļš ved uz Aizputi, kas sagaida ar jauku laiku un Lieldienu rotājumiem izpušķotu pilsētas centru. Rīta pusē tiekos ar reklāmdevējiem, tad gatavojos intervijai ar katoļu draudzes mācītāju Mariušu Kempu. Saruna izdodas ļoti vienkārša un sirsnīga. Mariušs parāda un pastāsta, kas paveikts baznīcas būvniecībā. Apbrīnoju viņa labo latviešu valodas prasmi. Vakarpusē seko darbs pie videomontāžas. Dienas beigās padarīts daudz, tāpēc ātrāk vēlos nokļūt mājās un doties pie miera, taču vēl jāgatavo vakariņas un jāaprunājas ar bērniem par skolas gaitām.

Trešdien, 12. aprīlī

Pēc radošās dienas Aizputē šī man ir administratīvā darba diena, un tā jau kādu laiku es trīs dienas nedēļā esmu Grobiņā, kamēr abas pārējās turpinu strādāt televīzijā. Šāds darba režīms ir diezgan saspringts, tomēr abi darbi ir pietiekami atšķirīgi.
Ierodas pavisam jauni vecāki piereģistrēt jaundzimušo meitiņu, kas ir priecīgs brīdis. Patiesi gribas, lai mazulīšu dzimtu vairāk! Bet pēc darba dodos uz kosmētisko kabinetu, lai mazliet atsvaidzinātu sejas krāsu un mazinātu rūpju rievas. Esmu secinājusi, ka jāatrod laiks, lai sevi iepriecinātu, palutinātu. Un arī mājinieki ir sajūsmā par manām nelielajām pārvērtībām!

Ceturtdien, 13. aprīlī

Esmu Aizputē. Diena paiet spraigā darbā, filmējot un montējot sižetus vakara raidījumam. Nāk un zvana cilvēki par visdažādākajiem jautājumiem, jo bieži vien televīzija ir pēdējā instance, kur vērsties. Dienas nogalē, kad sižeti ir gatavi, lieku kopā programmu. Vēl tikai jāierunā diktora teksti un sludinājumi. Labi, ka ir modernās tehnoloģijas, kas krietni vien atvieglo darbu. Jau tradicionāli katru ceturtdienas vakaru deviņos iet gaisā Aizputes TV, lai ko jaunu vēstītu un rādītu aizputniekiem un apkārtējo pagastu iedzīvotājiem. Tāpēc Liepājā atkal atgriežos gandrīz naktī.

Piektdien, 14. aprīlī

Urā! Beidzot sākas veselas četras brīvdienas! Tāds brīvo dienu birums sen nav bijis. No rīta pie brokastu galda apspriežam, ko darīt, kur aizbraukt, ko apciemot. Viens gan ir skaidrs, ka nāksies nedaudz piepalīdzēt lielajam dēlam Jānim latviešu valodā un literatūrā, jo cik tad vairs ilgi, un viņam sāksies vidusskolas izlaiduma eksāmeni, kas tagad ir ļoti komplicēti. Dažbrīd gan nesaprotu, kāpēc jauniešiem jāpiebāž savas galvas ar pārgudrām teorijām, kuru jūklī pazūd sapratne par elementārām lietām. Un vēl, protams, Lieldienas gaidot, visi kopā krāsosim olas, cepsim raušus un iesim ciemos pie draugiem! Svētki taču!