Kurzemes Vārds

16:28 Sestdiena, 22. februāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Novada ziņas īsumā

Sešas reizes palielina pamatkapitālu

SIA "Aizpute ceļinieks" pamatkapitāls palielināts sešas reizes – no Ls 252 000 līdz Ls 1 512 000, informēja uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Egils Muižulis.
Izmaiņas uzņēmuma statūtos izdarītas uz rezervju rēķina, kas uzkrājušās vairāku gadu gaitā, skaidroja E.Muižulis. Pērn SIA "Aizputes ceļinieks" apgrozījums pieaudzis divkārt, bet peļņa bijusi iepriekšējā gada līmenī, piebilda valdes priekšsēdētājs.
SIA "Aizputes ceļinieks " ir uzņēmums, kas izpilda lielu daļu Liepājas pašvaldības pasūtījumu ielu seguma atjaunošanā, kā arī ir uzvarējis konkursā par Liepājas vēsturiskā centra renovāciju. Izmaiņas uzņēmuma statūtos izdarītas 31.martā.

Sāksies koncertcikls pa kaimiņskolām

Trešdien, 19.aprīlī, Priekules Mūzikas un mākslas skolas audzēkņi un pedagogi Virgas pamatskolā sāk koncertciklu, kurā ar uzvedumu "Ceļojums skaņu un krāsu pasaulē" viesosies vairākās kaimiņskolās.
Skolas direktore Inita Rubeze pastāstīja, ka ar koncertu Virgā sāksies koncertcikls, kas kopā ar nelielām radošajām darbnīcām līdz pat 26.aprīlim norisināsies visās apkārtnes pamatskolās. 20.aprīlī skolas mākslas un mūzikas nodaļu pedagogi kopā ar audzēkņiem dosies uz Gramzdas pamatskolu, 25.aprīlī paredzēts rādīt uzvedumu "Ceļojums skaņu un krāsu pasaulē" Priekules vidusskolas sākumskolas klašu audzēkņiem, bet 26.aprīlī sarīkojums norisināsies Krotes pamatskolā. "Brauciena mērķis ir iepazīstināt ar skolu, parādīt, ko mēs šeit apgūstam, arī satikt savus audzēkņus un viņu vecākus," paskaidroja I.Rubeze.

Aicina uz Jurģu gadatirgu

Jau gadiem sena ir Jurģu dienas gadatirgus tradīcija Bārtā, tāpēc arī šogad 23.aprīlī, pulksten 8.30 pagasta centrā notiks gadatirgus.
Bārtas Kultūras nama vadītāja Gunta Klievēna stāsta, ka pa tālruni 3468133 vai 6246410 aicināti pieteikties visi pārdevēji, kas varētu ko patīkamu un derīgu lauciniekiem piedāvāt. Īpaši noderīgas būšot dažādiem lauku darbiem nepieciešamās lietas, sēklas, stādi, arī instrumenti un ne tikai tas. G.Klievēna stāsta, ka tirgošanās parasti esot bārtinieku plaši apmeklēta un gaidīta.

Projekti un konkursi pamatskolā

Bieži vien gadās, ka cilvēkiem pietrūkst elementāru zināšanu un prasmju, lai no nelaimēm pasargātu sevi un citus. Kā šīs dzīvē nepieciešamās lietas apgūt, tiek domāts arī Dzērves pamatskolā, pastāstīja Vita Valdmane.
Liepājas rajona izsludinātajā projektu konkursā tika apstiprināts Lāsmas Jūrmales projekts "STOP – pirms un pēc", kurā paredzēti vairāki nodarbību un lekciju cikli. Skolēniem par pareizu rīcību dažādās situācijās stāstīs Liepājas pilsētas Policijas pārvaldes priekšnieka vietnieks Uldis Novickis. Maijā gan ar bērniem, gan viņu vecākiem runās psiholoģe Sarmīte Štāle un Ventspils Izglītības pārvaldes ārsts, veselības mācības skolotājs Gundars Kuklis. Būs vairāki pasākumi bērniem, kuru organizēšanā tiks lūgta palīdzība arī vecākiem. "Informāciju par šī projekta norisi, lekciju un nodarbību laikiem saņems katra ģimene individuāli, tāpēc vecākiem rūpīgi jāseko līdzi ierakstiem bērnu dienasgrāmatās un skolotāju izsniegtajām ziņojumu lapām," stāsta V.Valdmane.
Pamatskolā piedāvātās iespējas ir ļoti plašas, tomēr ir vēl vairākas darbības jomas, kurās nav izdevies atrast prasmīgu, aizrautīgu pulciņa vadītāju. Vita Valdmane informē, ka tiek izsludināts Interešu izglītības programmu atklātais konkurss 2006./2007.mācību gadam. Konkursā var piedalīties ikviens, kuram ir pedagoģiskā izglītība vai arī Amatniecības kameras izsniegtais meistara diploms. Ar konkursa nolikumu var iepazīties pamatskolā un Cīravas Pagasta padomē.

Piens tagad arī Durbē skolā

Kopš aprīļa sākuma visi Durbes vidusskolas sākumskolas klašu audzēkņi katru dienu dzer glāzi piena par brīvu, jo skola iesaistījusies programmā "Skolas piens". Piena piegādi nodrošina SIA "Elpa", kas nodrošina augstiem standartiem atbilstošu pienu.
Iesaistīties programmā var jebkura Latvijas skola, tomēr šis process notiek gausi, jo prasa papildu darbu – jārūpējas par piena glabāšanu, saliešanu glāzēs, pasniegšanu, trauku mazgāšanu. Durbē piena pasniegšanu nodrošina skolas ēdnīcas apsaimniekotājs SIA "Durbe R" un klašu audzinātājas.
Kā atzina 1.klases audzinātāja Indra Virse, Durbes bērni pienu dzer ļoti labprāt. Viņiem tas garšo un viņi zina, ka piens ir veselīgs un palīdz viņiem augt. Būtiski, ka programma dod iespēju pienu dzert arī tiem bērniem, kuru ģimenēs šis produkts kaut kādu iemeslu dēļ, piemēram, līdzekļu trūkuma dēļ, netiek lietots. Rūpes par piena saliešanu un bērnu pavadīšanu uz ēdamzāli atsver bērnu sārtie vaigi. Tikai žēl, ka programmā nav paredzēts bezmaksas piens arī pirmsskolas vecuma bērniem, kuri mācās sagatavošanas klasēs un kuriem tas arī būtu ļoti nepieciešams.
"Skolas piens" ir Eiropas Savienības dalībvalstu programma un tās mērķis ir veicināt piena produktu patēriņu skolās, nodrošinot piena produktu par brīvu visiem vispārizglītojošo skolu 1.– 4. klašu skolēniem. Viens no programmas mērķiem ir arī veselīga uztura tradīciju veicināšana. Pētījumi atklājuši, ka bērni pārāk maz dzer pienu un uzturā lieto pārāk maz piena produktu. Arī vecāki un skolotāji aicināti mudināt bērnus vairāk lietot uzturā piena produktus.