Kurzemes Vārds

11:06 Pirmdiena, 16. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Aktuāls viedoklis

Apelē pie kūlas dedzinātāju sirdsapziņas
Ļuds Jonkus, VUGD Liepājas brigādes komandieris

Mēs, ugunsdzēsēji, pastiprināti sekojam līdzi, kāda ir situācija kūlas dedzināšanā. Lieldienu brīvdienās patruļu laikā esam apbraukājuši gan pilsētu, gan rajonu. Patlaban pārbaudām Nīcas un Bārtas pagastus (pirmdienas pēcpusdienā – I.C.).
Brīnāmies un priecājamies vienlaikus, jo mūspusē ļoti plaša kūlas dedzināšana nenotiek. Protams, šur un tur deg, taču ne tā, kā iepriekšējos pavasaros. Daudz vairāk lauku apstrādāti. Tiesa gan, priecāties vēl pāragri, jo, iespējams, lielākā pērnās zāles dedzināšana sāksies tikai šīs nedēļas beigās. Un tam ir savs izskaidrojums. Kāpu zonā, kur smilšaināks, dedzina jau tagad, bet tālāk no jūras vēl ir slapjš. Iespējams, tieši tas ir iemesls, kādēļ situācija vēl tik mierīga.
Ceram uz iedzīvotāju saprātu un godaprātu. Taču arī turpmāk sekosim līdzi notiekošajam – strādāsim pastiprinātā režīmā, brauksim reidos. Un tiem, kuri neievēros likumus, būs jāmaksā sods.
Kaut ļaudis reiz apjēgtu, ka, dedzinot kūlu, cieš un iet bojā ne tikai dzīvā radība – kukainīši, putniņi! Kūlas ugunsgrēki taču apdraud arī pašus un īpašumu. Uguns, kad uzpūš vējš, ir neprognozējama – nevar izzīlēt, kurā virzienā un ar kādu ātrumu tā dosies. Ja kāds, dedzinādams kūlu, grib nosvilināt savu māju, tad pats vainīgs, bet dedzinātāji taču apdraud arī kaimiņu īpašumu. Un arī paši sevi. Šopavasar, paldies Dievam, mūsu pusē kūlas ugunsgrēki vēl cilvēku upurus nav prasījuši, taču citviet Latvijā gan. Tie visi ir gados vecāki cilvēki. Arī pie mums pirms vairākiem gadiem bija nelaime, kad kūlas dedzinātājs Nīcas pusē palika degošā apļa iekšpusē un netika ārā. Cilvēks pats vairs nevar izglābties. Un mēs arī palīdzēt nevaram, jo pat nezinām, ka kāds nonācis briesmās.