Kurzemes Vārds

21:49 Svētdiena, 22. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Tas notika Liepājā 18.aprīlī

1926. gadā

\ Miera, kārtības un ražošanas apvienības pilsētas domnieks un valdes loceklis Leo Lapa atteicies no domnieka vietas.
\ Liepājas dzelzceļa darbnīcā streiku pieteikuši 70 dzelzs griezēju. Sakarā ar pasūtījumu trūkumu administrācija pārcēlusi vairākus dzelzs griezējus darbā uz laboratoriju. Pārējie, pret to protestēdami, uzsākuši streiku.
\ Pūšot dienvidu vējam, beidzot iestājies silts laiks. Silda pavasara saule, temperatūra +10 līdz 13 grādu. Ielās, neraugoties uz to, ka ir darbdiena, daudz pilsētnieku, īpaši jūrmalā.
\ Uz Siena tirgus pēcpusdienā Ādolfs Ārons piedzēries sāk trakot un uzbrūk kādai sievietei. Sarodas ziņkārīgie, tad policija, kas dzērāju savalda un nogādā iecirknī, pēc tam karcerī izgulēt dullumu. Izrādās, kā Ārons ir nelabojams kauslis. Pirms dažām dienām viņš, protams, atkal dzērumā uzbrucis kurpniekam Skapstam, ar savu galvu no visa spēka sitot kurpnieka galvu, kurš pat zaudējis samaņu.

1936.  gadā

\ Liepājas rūpnieku un amatnieku savienības valdes priekšnieks J.Bokums sasaucis savienības pēdējo jeb likvidēšanas sēdi, lai nodotu savienības īpašumus jaundibināmās Amatniecības kameras ieceltajam Liepājā likvidējamo biedrību pilnvarniekam A.Račam.
\ Liepājas valsts ģimnāzijā notikusi Dr.phil.Zentas Mauriņas lekcija "Latviešu sabiedrības ilgas."

1946. gadā

\ Liepājas mātes un bērnu nama inventāra iegādei izlietoti 82,2 tūkstoši rubļu. Tagad netrūkst nedz segu, nedz palagu. Bērni ir apģērbti tīrās drēbēs. Tā kā nama darbinieki ziemā paši sagādāja malku, tad telpas ir siltas. Bērnus ēdina vismaz 4 reizes dienā, bet par viņu veselību rūpējas ārstes Kaire un Saredoka.