Kurzemes Vārds

10:11 Svētdiena, 19. janvāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Brīvbrīdis

Teātris un kino

Sestdien pulksten 18 Liepājas teātrī pirmizrāde – T.Retigana melodrāma "Dāma bez kamēlijām" Dž.Dž.Džilindžera režijā.
Kinoteātrī "Balle" var noskatīties animācijas filmu "Ledus laikmets 2: atkusnis", komēdiju "Šausmenīte 4" un trilleri "Ugunsmūris".

Mūzika

Klubā "Fontaine Palace" šodien uz karstām dejām aicinās Roberts Gobziņš un dīdžejs Nik no Bahamu salām. Rīt uzstāsies Igaunijas indie grupa "Under Marie". Svētdien blūza mūziku piedāvās igauņi no grupas "Bullfrog Brown" un Džeims Daltons no ASV.
Mūzikas klubā "Pablo" un Latvijas 1.rokkafejnīcā šodien un rīt notiks ballīte ""Baltic Beach Party" Before Party".
Mūzikas klubā "Big 7" šodien un rīt – ballīte "Farewell to the Hall Top 7", ko piedāvās dīdžeji Bumbastik un Romario.
Svētdien pulksten 17 Liepājas teātrī – Simfoniskā orķestra koncerts ciklā "Tautu satikšanās mūzikā. Krievija". Viesmākslinieki – diriģents Marks Kadims un solists Maksims Fedotovs (vijole).

Izstādes

Mākslas galerijā "Māja" atklāta gleznotāja Jēkaba Bīnes atceres izstāde "111. pavasaris" un Liepājas Mākslas vidusskolas Ādas izstrādājumu dizaina nodaļas izstāde "Pietura ceļā".
Latviešu biedrības nama izstāžu galerijā atklāta mākslinieces Elitas Viliamas (Rīga) krāsainās grafikas darbu izstāde "Pastmarkas".
Karostas laicīgās mākslas galerijā "K.Māksla?" atklāta gleznotājas Lauras Šulcas personālizstāde "Zāles atmiņas".
Galerijā "Klints" skatāma gleznotājas Olitas Gulbes–Ģērmanes (Jūrmala) darbu izstāde "Tuvāk dabai, tuvāk sev".
A/s "UPB" uzņēmuma "Nams" izstāžu telpā skatāma mākslinieces Sandras Krastiņas (Rīga) gleznu kolekcija "Krāsu stāsti".
Liepājas muzeja lielajā zālē var iepazīties ar muzeja krājumu portretu izstādi "Skatieni no pagātnes", bet mazajā zālē – ar Liepājas dievnamiem Ulda Brieža fotogrāfijās "Sakrālā telpa".
Liepājas muzeja nodaļā "Liepāja okupāciju režīmos" aplūkojama izstāde "Liepājnieki ekspedīcijas un Baltijas jūras zvejā pēc Otrā pasaules kara (1945–1990).

Citas lietas

Šodien un rīt pulksten 11 Bērnu un jauniešu centrā – III Latvijas skolu teātru festivāla Lejaskurzemes novadu konkurss.

Novadā

Šodien pulksten 12 Krotes pamatskolā sāksies Liepājas rajona skolu folkloras kopu sarīkojums "Mājvieta".
Šodien pulksten 19 Cīravas bibliotēkas zālē paredzēta tikšanās ar dzejnieci Rudīti Losāni.
Šodien pulksten 16.30 Rucavas Kultūras namā sāksies iedzīvotāju kopsapulce, pēc kuras pulksten 18 SIA "FK investīciju tehnoloģijas" visiem rucavniekiem dāvina Viktora Lapčenoka koncertu. Bet pulksten 21.30 turpat notiks Pavasara balle kopā ar grupu "Eja" no Saldus. Ieejas maksa 1,5 lati, līdzi jāņem groziņi.
Šodien pulksten 13 Apriķu Tautas namā gaidāma tikšanās ar dzejnieci Guntu Leju.
Šodien pulksten 20 Vecpils pamatskolā norisināsies konkurss "Dziesma manam pagastam", pēc tam – balle.
Šodien pulksten 17 Pāvilostas Mūzikas skolā sāksies skolas jubilejai veltīts koncerts.
Šodien pulksten 10.30 Nīcas Kultūras namā – pensionāru kopas "Ziedēt arī atvasarā" dalībnieču tikšanās.
Rīt pulksten 18 Aizputes Kultūras namā – Vasarsvētku draudzes rīkotā tikšanās ar aktrisi Lilitu Ozoliņu. Pulksten 22 klubā "Kurzeme" – diskotēka "Saldie astoņdesmitie". Ieejas maksa – 2 lati.
Rīt pulksten 9 Medzē – pagasta sakopšanas talka.
Rīt pulksten 11 Grobiņā, Liepājas rajona Skolēnu interešu centrā notiks modes skate "Pārvērtības", kurā piedalīsies rajona skolēni. Bet pulksten 14 iecerēta Skābaržu kalna sakopšanas talka. Piedalīsies domnieki un pilsētas iedzīvotāji.
Rīt visas dienas garumā Priekulē, SIA "Kvanta" teritorijā, norisināsies Pavasara gadatirgus. Pulksten 18 Priekules Kultūras namā notiks konkurss "Popiela", pēc tam – diskotēka.
Svētdien, 23.aprīlī, visu dienu Aizputē, kinoteātra "Avots" laukumā, notiks Jurģu dienas gadatirgus. Bet pulksten 15 galerijā "Mētras māja" Aizputē atklās Kultūrkapitāla fonda atbalstīto stikla mākslas darbu izstādi un jaunrades darbnīcu lieliem un maziem māksliniekiem.
Svētdien, 23.aprīlī, pulksten 8.30 Bārtas centrā notiks Jurģu gadatirgus.
Svētdien, 23.aprīlī, pulksten 16 Durbes Kultūras namā visi aicināti uz komponista Agra Engelmaņa 70 gadu jubilejas koncertu. Piedalīsies Nīcas vīru un sieviešu kori, sieviešu koris "Durbe" un jauktais koris "Lira".
Otrdien, 25.aprīlī, pulksten 13 Aizputes Kultūras namā notiks deju uzveduma "Sprīdītis. Sprīdītis! Sprīdītis?" izrāde. Ieejas maksa – 30 santīmu.

Iesakām

Pirmais Ziemassvētku vecīša birojs Latvijā
Svētdien Vērgales pagasta Ziemupē notiks savdabīgs pasākums, kāds vismaz Latvijā nav pieredzēts – tur atklās Ziemassvētku vecīša biroju. Šīs idejas autors ir Kārļa fonda prezidents Kārlis Cinītis. Viņš pats ir vairākkārt viesojies Ziemupē, vieta ļoti iepatikusies, tikai nomāca tur valdošais panīkums. K.Cinītim radusies vēlme iedzīvināt Ziemupi, un izvēle bijusi par labu Ziemassvētku vecīša biroja izveidei. Ārzemēs tas nav nekas jauns, taču Latvijā šāds birojs būs pirmo reizi. Arī vietas nosaukums atbilstošs – Ziemupe. Biroju iecerēts popularizēt Latvijas skolās, lai bērni rakstītu vēstules ar savām vēlmēm, tāpat uz vietas bērni varēs tikties un fotografēties kopā ar Ziemassvētku vecīti un rūķiem. Īpaši latvisku šo Ziemassvētku vecīti padara izraudzītais tēls, proti, pēc Margaritas Stārastes zīmējumiem, kuri daudziem palikuši atmiņā no bērnībā lasītajām grāmatām.
Tātad ikvienam ir iespēja piedalīties šajā vēsturiskajā brīdī. Vieta – Vērgales pagasta Ziemupe. Laiks – pulksten 13. Viss sāksies ar to, ka Ziemassvētku vecītis nolaidīsies Ziemupē ar gaisa balonu. Un tad tik sāksies uzrunas, dāvanu pasniegšana, fotografēšanās ar Ziemassvētku vecīti, pasta atvēršana, aplokšņu zīmogošana ar Ziemassvētku vecīša privāto zīmogu. Vēl būs apskatāma Jāņa Strupuļa medaļu ekspozīcija un Margaritas Stārastes zīmējumu izstāde. Svētku rīkotāji sola, ka garlaicīgi nebūs. Un, ja vajadzīga papildu informācija, tā jau ir pieejama interneta mājaslapā [SAITE#http://www.ziemassvetkuvecitis.lv#www.ziemassvetkuvecitis.lv#1].

Pirms pludmales festivāla kārtīgi jāiesildās!

Cik tad nu vairs daudz palicis līdz vasaras karstākajam sarīkojumam "Baltic Beach Party"! No 21. līdz 22. jūlijam uz pludmalē novietotās skatuves atkal kāps daudzas pašmāju un kaimiņzemju mūzikas slavenības. Par festivāla naglu noteikti var uzskatīt grupu "Prāta vētra", kas pašlaik Eiropā reklamē savu starptautisko albumu "Four Shores", bet jūlijā mums sniegs vienīgo koncertu Latvijā. Kamēr gaidām pludmales festivālu, mūzikas klubs "Pablo" un Latvijas 1.rokkafejnīca nedēļas nogalē piedāvā piedalīties ""Baltic Beach Party" Before Party".
Šodien pulksten 19 "Pablo" viesosies "Rietumu radio" raidījums "Tunelis", kas turpinās iepazīstināt ar Liepājas jaunajiem mūziķiem. Šoreiz savu varēšanu apliecinās un ar savām dziesmām publiku priecēs grupas "Karjer", "Greenfield" un "Wain". Pēc apvienību uzstāšanās rosīties sāks mixmaster Raitis no apvienības "Soul Power" un Mr.Swan no kluba "Hedonia 55", kuri disko ballītē "Ruffined Finger's Spring Funk Edition" atskaņos pavasarīgi draisku, izaicinošu un enerģijas pilnu house mūziku. Šo dīdžeju vārdi noteikti nav sveši tiem, kas pērn apmeklēja festivālu "Baltic Beach Party", kur mākslinieki mūziku atskaņoja teltī "Beach Dance House" un estrādē "Pūt, vējiņi!". Dīdžeju uzstāšanos "Pablo" var dēvēt par unikālu, jo abi kopā spēlē ļoti reti un tikai klubā – restorānā "Hedonia 55".
Garlaicība izklaides vietā nevaldīs arī rītvakar, kad dejas ballītē "Ozone Sunshine Disco" spēlēs dīdžejs Čiekurs un ar saulainu rokenrola programmu iepriecinās trio "RockCaffe". Sarīkojumu kuplinās arī grupas "Double Faced Eels" un "H2O". Ar 2000.gadā dibināto grupu "Double Faced Eels" liepājnieki noteikti vairs nav jāiepazīstina, jo tie, kas aktīvi apmeklē mūzikas klubu, četrus enerģiskos puišus, kuri izpilda tādas lipīgas dziesmas kā "16", "Zilais valis", "Pa jokam" un "Krokodils", droši vien jau ir pamanījuši. Liepājniekiem svešāka grupa varētu būt "H2O", kas šogad uzstājās "Eirovīzijas" dziesmu konkursā ar Mārtiņa Freimaņa dziesmu "You Say That Kissin Is Good", kas iekļuva arī finālā. Apvienība, kas pastāv kopš 2003.gada, ir piedalījusies arī Futbola federācijas organizētajā konkursā par labāko veltījumu šim sporta veidam. Tās dziesma "Oda futbolam" tika atzīta par labāko un to oficiāli prezentēja pēc spēles starp Latvijas un Azerbaidžānas izlasēm. "H20" muzicēšanas stilu var dēvēt par pop/roku, paši mūziķi gan uzsver, ka spēlējot "roku ar smadzenēm".

Gribu zināt…

Pētera Vīksnes vadītais skolēnu teātris "Ārprāts!" uzstāsies Lejaskurzemes skolu teātru skatē
Kādam pasaku tēlam esat visvairāk līdzīgs?
– Kā nu kurā brīdī. Pašreiz esmu līdzīgs kādam komiskam varonim.
Bērniem vairāk patīk tēlot labos vai sliktos varoņus?
– Vispār jau jocīgos. Ja tie vēl ir labi, tad pavisam jauki.
Kāpēc latviešiem tik ļoti patīk spēlēt teātri?
– Tāpēc, ka dzīvē viņi ir pārāk neatraktīvi, bet uz skatuves var atraisīties.
Cik olu notiesājāt Lieldienās?
– Skaitīt neskaitīju, bet kādas trīs sanāca.
Iecienītākais pavasara dārzenis?
– Redīss.
Priekšroku dodat mājās vai kafejnīcā gatavotam ēdienam?
– Ja ir garšīgs, tad mājas.
Uz jūsu rakstāmgalda valda kārtība vai haoss?
– Īslaicīga kārtība un ilgstošs haoss.
Labāk skatāties šausmu filmas vai multiplikācijas lentes?
– Šausmu filmas neskatos, tad jau labāk multiplikācijas filmas.
Pēdējais labākais pirkums?
– Neatceros, jo pa veikaliem staigāju maz.