Kurzemes Vārds

21:47 Svētdiena, 22. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Aktuāls viedoklis

Priekšvēlēšanu laiks. Kāds tas būs?
Jānis Lagzdiņš,
8.Saeimas deputāts

Vērtējot līdzšinējo valsts politisko dzīvi un partiju attiecības, diemžēl jāsecina, ka nākamos piecus mēnešus un šā gada vasaru pavadīsim vēl nebijušas melnas priekšvēlēšanu kampaņas gaisotnē. Sagaidāms, ka gan labējā, gan kreisā opozīcija izvērsīs ļoti asu kompromatu karu. Tajā tiks iesaistīti gan plašsaziņas līdzekļi, gan diemžēl pirmo reizi Latvijas vēsturē atsevišķas tiesībaizsardzības institūcijas un to darbinieki. Sagaidāms, ka kriminālprocesi birs kā no pārpilnības raga.

Kā šajā situācijā rīkosies politiskās partijas? No valdības aizgājušais un opozīcijas ierakumus ieņēmušais "Jaunais laiks" centīsies maksimāli augstu pacelt pretkorupcijas karogu, visiem līdzekļiem kritizēt valdību, izteikt neuzticību ministriem, centīsies panākt valdības demisiju. Ik pa brīdim "Jaunajam laikam" piebiedrosies līdz šim klusējošie tēvzemieši.

Bet valdības partijas, arī Tautas partija, kura deleģējusi premjeru, šos priekšvēlēšanu mēnešus centīsies izmantot, lai atrādītu maksimāli daudz labo darbu. Kā jau tas pierasts pozīcijas partijām. Tādēļ vēlētāji gaida arī patīkamus priekšvēlēšanu pārsteigumus, kas arī ir raksturīgi priekšvēlēšanu situācijai. Tas attiecas uz skolotāju algām, rudens pusē sagaidāma vēl nebijusi liela pensiju indeksācija. Valdība centīsies izmantot arvien lielākos budžeta ienākumus un Eiropas naudu, lai piešķirtu papildu līdzekļus gan izglītības, gan sociālajām vajadzībām, jo īpaši lauku cilvēkiem. Ir iecerēts arī grozīt pensiju likumu, lai tajā iekļautu pensionāriem labvēlīgākas normas.

Opozīcija bez šaubām to visu kritizēs un piedāvās savus utopiskos variantus, praktiski neizpildāmus solījumus. Tāpēc sagaidām līdz šim nebijuši asu labējo partiju – "Jaunā laika" un tēvzemiešu – cīņu pret valdības partijām. Un šajā situācijā, klusi maliņā, aiz stūra smīnot, stāvēs apvienība "PCTVL" un citas opozīcijas partijas, priekā berzēs rokas un sitīs plaukstas, sacīdami: "To tikai mums vajag! Tas, ka jūs, latvieši, savā starpā kaujaties, tas ir labi." Viņi gaidīs lielo ražas laiku 7.oktobra vakarā. Veca latviešu paruna saka: "Kur divi kaujas, tur trešais iegūst." Būtu ļoti bēdīgi, ja visas šīs politiskās cīņas, melnās kampaņas rezultātā nākamajā Saeimā iekļūs vairākums to deputātu, kuri ierosinās par valsts valodu noteikt arī krievu valodu.

vecs politikas kareivis gribētu cilvēkiem dot tikai vienu padomu. Ir tikai viena mēraukla jebkuram cilvēkam, arī politiķim un politiskajām partijām. Tas ir padarītais darbs un sasniegtie rezultāti.