Kurzemes Vārds

01:29 Pirmdiena, 23. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Tas notika Liepājā 22. aprīlī

1926. gadā

\ Liepājas Pilsētas valde atgādina, ka līdz 1.maijam "jānomaksā pilsētas kasē caur pilsētas nodokļu nodaļu (ist.19) pilsētas nodoklis par suņiem, zirgiem, ekipāžām, biljardiem, mūzikas instrumentiem restorānos un kafejnīcās, kā arī laivām. Nesamaksāšanas gadījumā nodokļus piedzīs spaidu kārtā līdz ar naudas sodu".
\ Lai atvieglotu peldviesiem no ārzemēm iebraukšanas formalitātes, Iekšlietu ministrija paziņojusi mūsu pārstāvniecībām, lai tā visiem, kuri vēlas vasaru pavadīt Ķemeros, Baldonē vai Liepājas jūrmalā, vairs nepieprasa ārstu apliecības par slimību, kas līdz šim viņiem sagādāja grūtības un neērtības.
\ Pēc ilgākām sarunām starp Liepājas Jūrmalas labiekārtošanas biedrību un vietējo Jakuboviča fotosalonu beidzot izdotas "skatu kartes no pilsētas, kara ostas, peldu iestādes, apstādījumiem, Bernātiem un Liepājas apkārtnes".
\ Liepājas muitā atklātā izsolē pārdotas divas konfiscētas spirta kontrabandistu laivas. Viena pārdota par 94 latiem, otra – par 23 latiem.

1936. gadā

\ Pirmo reizi Liepājas ostā iebrauc kuģis ar trīs stūrēm. Tas ir vācu motorkuģis "Rheinland". Kuģis būvēts pirms gada un ieradies pēc kokmateriālu kravas. Ar savām trim stūrēm tas manevrē tik veikli, ka ostas vidū apgriežas bez velkoņu palīdzības.
\ Vairāki iereibuši ubagi apstaigā dzīvokļus. Vienā no tiem, prasīto nesaņemdami, izsit logu. Policija aiztur Johannu Laugali, Jukumu Sveili un Jāzepu Zavatejevu. Viņus sauc pie atbildības par ubagošanu, kārtības un miera traucēšanu.

1946. gadā

\ Liepājas Mūzikas vidusskolā šodien notiek brīvmākslinieces Mollijas Reiznieces klavierkoncerts, kurā viņa atskaņo latviešu, krievu un citu tautu komponistu skaņdarbus.
\ Galvenā aptieku pārvalde saņēmusi lielu daudzumu PSRS ražotu preparātu iekšķīgo slimību ārstēšanai. Tie jau izsniegti Liepājas aptiekām.