Kurzemes Vārds

21:32 Svētdiena, 22. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Notikumi

No sliedēm noslīd tramvaja vagona riteņi

Vakarrīt ap pulksten 11 un 45 minūtēm pilsētā apstājās tramvaju satiksme. Bija noticis negadījums Klaipēdas ielā, netālu no Līvas laukuma. Kā "Kurzemes Vārdam"pastāstīja SIA "Liepājas tramvajs"dispečere Anna Zariņa, kādam vagonam sliežu bojājumu dēļ no sliedēm noslīdējuši aizmugurējie riteņi. Pasažieri nav cietuši. Notikuma vietā ieradās uzņēmuma remontbrigāde (attēlā). Pēc visa spriežot, negadījums noticis sliežu nolietojuma dēļ. Satiksmi atjaunoja pulksten 14 un 20 minūtēs.

[BILDE#154#leftt#]Egona Zīverta foto

Noķer auto zagli

20.aprīlī policijā ar sūdzību vērsies 1983.gadā dzimušais Arvis V., kurš ap pusastoņiem no rīta konstatējis, ka Klaipēdas ielā 130 nozagta viņam piederošā automašīna "Mitsubishi Galant", informēja Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes preses sekretāre Jolanta Knīse. Spēkratā atradusies apdrošināšanas polise un citi dokumenti. Spēkratu atrada tās pašas dienas pēcpusdienā Ugāles ielā. Uz aizdomu pamata par mašīnas aizbraukšanu likumsargi aizturēja 1987.gadā dzimušo Jāni P. Policijā uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 175.panta – par zādzību.

Kazdangā apzog dzīvokli

20.aprīlī ap pusvieniem dienā 1987.gadā dzimusī Madara R. konstatējusi, ka apzagts viņas dzīvoklis Kazdangā, Ganību gatvē 9. Ļaundaris, atspiežot mājokļa durvis, iekļuvis telpās un nozadzis mūzikas centru "LG" un datorpeli. Policija uzsākusi kriminālprocesu pēc Krimināllikuma 175.panta 3.daļas – par zādzību, ja tā izdarīta, iekļūstot telpās. Aizdomās par šo likumpārkāpumu policija tur 1989.gadā dzimušo Kasparu R.

Vienā dienā aiztur četrus iereibušus braucējus

20.aprīlī Liepājā un rajonā policijas darbinieki aizturējuši četrus braucējus, kuri bija iereibuši. Grīzupes ielā aizturēja divus riteņbraucējus: 1973.gadā dzimušā Edgara B. izelpā konstatēja 1,11 promiles, bet Ronalda G. izelpā – 1,17 promiles. O.Kalpaka ielā likumsargi aizturēja 1955.gadā dzimušo Vasiliju J., kurš iereibis (1,17 promiles) stūrēja mopēdu. Bet Lažas pagasta Apriķos uz Aizputes – Sakas autoceļa likumsargi apstādināja automašīnu "Opel Ascona", ko 1941.gadā dzimušais Aleksandrs P. vadīja kunga prātā (1,23 promiles).

Atsavina kandžu

Ceturtdien ap trijiem pēcpusdienā Priekulē, Zāļu un Ķieģeļu ielas stūrī, likumsargi pie 1953.gadā dzimušā Valērija S. atrada 1,5 litru tilpuma pudeli ar bezkrāsainu šķidrumu, kam bija alkoholam raksturīgā smaka. Šķidrums konfiscēts un nosūtīts ekspertīzei. Vīrietis likumsargiem skaidrojis, ka ļergu nopircis pie nepazīstamas personas. Uzsākta lietvedība.

Nepilngadīgajiem pārdod alkoholu

No 20.aprīļa pulksten 20 līdz 21.aprīļa pulksten 2 Pašvaldības policijas Nepilngadīgo lietu nodaļas darbinieki veikuši reidu, lai pārbaudītu, vai tirdzniecības vietās nepilngadīgajiem netiek pārdots alkohols, informēja Liepājas Pašvaldības policijas preses sekretāre Ineta Mikute. Kopumā pārbaudītas sešas tirdzniecības vietas. Pārkāpums konstatēts veikalā SIA "Kronis 5", Kārklu ielā 3, kur pārdevēja, 1970.gadā dzimusī Larisa M. pārdeva alkoholu nepilngadīgai personai. Larisai sastādīts protokols.

Ierobežos nepilngadīgo uzturēšanos datorsalonos

Pilsētas domes deputāti Sociālo lietu, veselības un sabiedriskās kārtības komitejā pieņēmuši lēmumu, ka nepieciešams noteikt vienotu mācību stundu laiku, kad nepilngadīgie nedrīkst atrasties datorsalonos, informēja Liepājas domes sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone.
Liepājas Pašvaldības policija šā gada martā organizējusi 23 pārbaudes 11 datorsalonos gan mācību stundu laikā, gan no pulksten 23 līdz 2 naktī, informēja Pašvaldības policijas priekšnieks Normunds Dīķis. Datorsalonā "Vadima datoru centrs" 24.martā sastādīts pārbaudes akts, ka tur pēc pulksten 23 atradās nepilngadīgie. Bet datorsalonā "Liedata", Bāriņu ielā 13/15, pārkāpumi konstatēti divas reizes – 1. un 29. martā.
Deputāti ieteikuši Pašvaldības policijai pievērst īpašu uzmanību datorsalonam "Liedata", kur pārkāpumi notiek regulāri. Pašvaldības policija rosināja domi pēc saskaņošanas ar izglītības iestādēm noteikt Liepājas pilsētā vienotu, konkrētu mācību stundu laiku un izdarīt attiecīgus grozījumus Liepājas pilsētas sabiedriskās kārtības noteikumos, lai varētu vieglāk sodīt datorsalonu īpašniekus.
"Bērnu tiesību aizsardzības likums" nosaka, ka bērni līdz 16 gadu vecumam nevar atrasties datorsalonos mācību stundu laikā, taču neprecizē, kāds ir šis laiks. Tāpēc deputāti uzdeva domes Juridiskajai daļai līdz 5.maijam sniegt atzinumu par nepieciešamajām izmaiņām domes saistošajos noteikumos.