Kurzemes Vārds

19:09 Pirmdiena, 28. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Novada ziņas īsumā

Kultūras namā piedāvās gultasveļu

27. un 28.aprīlī Medzes Kultūras namā varēs iegādāties dažāda veida gultasveļu, pastāstīja Kultūras nama vadītāja Briāna Budriķe.
"Pie mums jau otro reizi ieradīsies Rīgas firma, kas nodarbojas ar gultasveļas izplatīšanu un tirdzniecību. Acīmredzot, ka uzņēmums bija apmierināts ar iepriekšējās tirdzniecības reizes rezultātiem, arī iedzīvotājiem tā ir ērtāka iespēja. Gultasveļu šādās reizēs var iegādāties lētāk nekā citur," Kultūras namam neraksturīgās aktivitātes komentēja B.Budriķe. Piemēram, lielo ar sintaponu pildīto segu var iegādāties par sešiem latiem, lai gan citos veikalos būtu jāšķiras no astoņiem līdz desmit latiem. Plašā izvēlē arī var iegādāties dažāda materiāla un krāsas gultasveļu un matračus.
Gultasveļas tirdzniecība 27.aprīlī paredzēta no pulksten 11 līdz 18, savukārt 28.aprīlī no pulksten deviņiem līdz 15.

Rādīs videomākslas izlasi

Piektdien, 28.aprīlī, pulksten 16.30 mākslinieku darbnīcu un rezidenču centrā Aizputē starpnozaru mākslas grupa "Serde" aicina apmeklēt Ziemeļvalstu un Krievijas jaunās videomākslas izlases demonstrāciju "Electric Visions".
"Serde" ar Ziemeļvalstu Ministru padomes informācijas biroja Rīgā atbalstu organizēto bezmaksas video demonstrāciju, ko vadīs Agnese Lūse, piedāvā kultūras programmas "Ziemeļu pavasaris" ietvaros.
Programma tapusi, sadarbojoties trim institūcijām – Ziemeļu Ministru padomei, Somijas mediju mākslas izplatīšanas centram un Valsts mūsdienu mākslas centram Sanktpēterburgā, atzīmējot Sanktpēterburgas pilsētas jubileju 2003.gadā. Tajā apkopoti jaunākie videomākslas darbi no Ziemeļvalstīm un Krievijas.
"2004.gada rudenī programma tika demonstrēta Rīgā, kinoteātrī "K.Suns", Latvijas Mākslas akadēmijā ar lekcijām viesojās programmas kuratores no Somijas un Krievijas. Vēlāk programma demonstrēta arī Karostā, Liepājā, Ventspilī un Daugavpilī," stāsta A.Lūse. Viņa norāda, ka Aizputē tiks demonstrēta apmēram stundu gara izlase ar atraktīvākajām un interesantākajām programmas īsfilmām, kas raksturo dažādas videomākslas tehnikas – digitālo animāciju, dokumentālas un inscenētas videofilmas un mūzikas video.

Tiekas ar aktieriem un literātiem

Nedēļas nogalē Apriķu bibliotekāre Aina Budēvica, sadarbojoties ar pamatskolas direktori Velgu Ļaudamu, bija noorganizējusi skolēniem tikšanos ar literātiem un Liepājas teātra aktieriem.
Savu dzeju lasīja Irma Markopa, Ināra Bunka, Gunta Leja. Bet aktieri Ilga Martinsone un Jānis Dreiblats, Zojai Zandbergai klāt esot, pārlapoja fragmentus no jaunās grāmatas par Voldemāru Zandbergu, atcerējās dažādus atgadījumus no aktieru dzīves kopā ar V.Zandbergu, lasīja Zojas rakstītos dzejoļus. Mūziķis Andris Kristons atnākušos priecēja ar savām dziesmām, viena no tām – ar Zojas Zandbergas vārdiem. Sarīkojuma gaitu fotoattēlos iemūžināja Irina Tīre.