Kurzemes Vārds

09:40 Ceturtdiena, 28. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Brīvbrīdis

"Porsche" beidz ražot superkāru

Kompānija "Porsche" drīzumā pārtrauks "Carrera GT" sērijveida ražošanu. Sākotnēji bija paredzēts izgatavot 1500 šādus auto, bet plānus nācās koriģēt – tiks izgatavotas 1270 mašīnas. Puse no šiem automobiļiem bija paredzēti Amerikas tirgum, kur šī mašīna tiek pārdota par 440 tūkstošiem dolāru (ap 250 tūkstošiem latu), bet cena Eiropā ir 310 tūkstoši eiro (ap 240 tūkstošiem latu).
Zem motora pārsega, pareizāk sakot, aiz "Carrera GT" kokpita bāzes komplektācijā izvietots 10 cilindru dzinējs ar tilpumu 5,7 litri un 612 zirgspēku jaudu. "Porsche Carrera GT" garums ir 4,61 metrs, platums – 1,92 metri, augstums – 1,16 metri. Mašīnas svars ir 1380 kilogramu, kas līdz 100 km/h tiek aizrauti 3,9 sekundēs, bet vēl pēc sešām sekundēm auto jau būs sasniedzis 200 km/h, bet maksimālais ātrums ir 330 km/h.

"Forbes" nosauc labākos džipus

Amerikāņu žurnāls "Forbes" publicējis pasaules pašu labāko bezceļnieku sarakstu. Kā sacīja žurnāla pārstāvji, reitinga sastādīšanā tādi parametri kā dizains vai salona apdares kvalitāte būtībā netika ņemti vērā. Galvenā nozīme bija automašīnas caurejamībai, klīrensam, transmisijas tipam, motora jaudai un citiem "tipiski džipiskiem" tehniskiem raksturojumiem.
Par pašu labāko tika atzīts "Hummer H1" versijā "Alpha". Šis auto tik tiešām ir īsts amerikāņu sapnis, jo "Hummer H1" ir ne tikai lieliska caurejamība un komforts, tas ir patiesi prestižs spēkrats, kas amerikāņiem nozīmē ļoti daudz. Arī otro vietu ieguva "Hummer", tikai mazāka izmēra – modelis H2, bet trešā vieta negaidīti tika japāņu "Mitsubishi Montero", kas, pēc žurnāla "Forbes" domām, ir labāka mašīna par "Land Rover Discovery III" vai, piemēram, "Range Rover".

Paši labākie bezceļnieki "Forbes" versijā:
1. Hummer H1 Alpha
2. Hummer H2
3. Mitsubishi Montero
4. Land Rover LR3
5. Toyota FJ Cruiser
6. Land Rover Range Rover
7. Jeep Grand Cherokee
8. Land Rover Range Rover Sport
9. Lexus LX 470
10. Lexus GX 470

Pēc 33 automašīnu sadauzīšanas brauks ar divriteni

Pēc 33 automašīnu sasišanas pēdējo 23 gadu laikā kāds Horvātijas pastnieks beidzot iemācījies braukt ar velosipēdu. 39 gadus vecais horvāts Franjo Pozgajs pirmo automašīnu sadauzījis 16 gadu vecumā, un kopš tās dienas katru gadu viņš sadauzījis vismaz vienu auto.
"Pirmā manis sasistā mašīna bija tēva "Audi", un tolaik man bija 16 gadu. Reiz es tikai 20 minūtes pēc iegādes "norakstīju" jaunu "Renault". Šķiet, ka man ar automašīnām neveicas," piebilda Pozgajs. Lai arī autoavāriju rekordists nevienā negadījumā nav cietis smagākus savainojumus par nelieliem nobrāzumiem, viņš galu galā nolēmis uz brīdi nolikt malā automašīnas atslēgas un izmēģināt laimi, pārvietojoties ar velosipēdu.

Jauno auto pieaugums

Šā gada martā Eiropā reģistrētas 1788723 jaunas automašīna, kas ir par 4,1 procentiem vairāk nekā pagājušā gada martā, teikts Eiropas Automobiļu ražotāju asociācijas ziņojumā. Latvijā jaunu automašīnu reģistrācija martā savukārt palielinājusies par 70,8 procentiem, kas ir straujākais pieaugums no visām Eiropas Savienības valstīm. Bet straujākais pieaugums no visām ziņojumā iekļautajām valstīm tika reģistrēts Islandē – par 85,8 procentiem.
Šā gada martā Latvijā reģistrētas 1850 jaunas automašīnas salīdzinājumā ar 1083 automašīnām 2005.gada martā. Bet šā gada pirmajos trīs mēnešos jaunu automašīnu reģistrācija Latvijā pieaugusi par 56,6 procentiem, un tas ir straujākais pieaugums gan ES, gan Eiropā kopumā. 2005.gada pirmajos trīs mēnešos Latvijā reģistrētas 4569 jaunas automašīnas salīdzinājumā ar 2918 automašīnām pagājušā gada attiecīgajā laikposmā.