Kurzemes Vārds

19:11 Pirmdiena, 28. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Tas notika Liepājā 26. aprīlī

1926. gadā

\ Ostā ierīkots jauns kontrabandistu novērošanas tornis, tam ir trīs stāvi. Speciālisti to pārbaudījuši un atzinuši par derīgu veicamo uzdevumu izpildei. Šonakt tornī ir pirmā dežūra. Lai darbs būtu pilnvērtīgs, ir nodrošināti droši telefona sakari.
\ Ar angļu tvaikoni "Baltriger" Liepājas ostā pa ceļam uz Rīgu iebrauc komūnas "Sijateļ" locekļi. Daļa no viņiem jau agrāk no Amerikas devušies uz Padomju Krieviju, kur komūnai piešķirtas 4000 pūrvietu aramzemes. Daļa komūnas locekļu turpina uzturēties ASV, lai piepelnītos. Interesanti, ka no tiem, kuri tagad iebraukuši Liepājā, 11 ir somi, kuri neprot ne vārda krieviski.
\ No kurpnieka Bandenieka darbnīcas nozagts kurpju pāris ar liestēm. Policijai ļoti ātri izdodas atrast gan nozagtās mantas, gan noķert pašu zagli.

1936.gadā

\ Liepājas Pilsētas valde paziņo par Kūrmājas dārza kioska iznomāšanu vairāksolīšanā. Solīšana sāksies no 100 latiem un notiks valdes namā 30.aprīlī.
\ Sarkanā Krusta profesora Jankovska sanatorijai Liepājā, Karostā, noteikta šāda samaksa par ātrās palīdzības mašīnas lietošanu: apkalpojot Sarkanā Krusta dziedniecības iestādes Liepājā, par braucienu jāmaksā 5 lati. Vedot slimniekus uz citām dziedniecības iestādēm un apkalpojot citus klientus, par braucienu Liepājas administratīvajās robežās paredzēti 7 lati, bet, braucot ārpus Liepājas, par katru nobraukto kilometru – 40 santīmu.

1946. gadā

\ Ražošanas kooperācijas artelis "Piegāde" organizē dažādu lūžņu un citu atkritumu savākšanu, šķirošanu un pārstrādāšanu. Tuvākā laikā artelis atvērs lūžņu pieņemšanas punktus. Atsevišķos gadījumos lūžņu atrašanās vietas paziņojamas pa tālruni 1753: "Nododot dažādus pārstrādāšanai derīgus atkritumus, atbalstīsim vietējo rūpniecību ar izejmateriāliem."