Kurzemes Vārds

09:52 Ceturtdiena, 28. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Uldim Seskam jāprasa atļauja paša vadītajai domei

Kristīne Pastore

Pagājušajā nedēļā Liepājas domes priekšsēdētāju Uldi Sesku ievēlēja par uzņēmuma "Latvenergo" padomes locekli. Taču, kā izrādās, tādējādi viņš ir nonācis pretrunā ar interešu konflikta novēršanas likumu.

Šis likums paredz, ka pašvaldību vadītāji drīkst savienot valsts amatpersonas amatu tikai ar amatu, kuru viņi ieņem saskaņā ar likumu, Ministru kabineta noteikumiem un rīkojumiem. Lai izvairītos no paredzamā interešu konflikta, U.Seskam ir jāsaņem atļauja no Liepājas domes. "Kurzemes Vārds" uzklausīja priekšsēdētāja viedokli, kā arī vēlējās uzzināt, kā tiek dota šāda atļauja.

Juridisko aspektu izvērtējums par amatu savienošanu saskaņā ar likumu "Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonām" jādod iestādei vai institūcijai, kurā amatpersona veic savus darba pienākumus, – tā "Kurzemes Vārdu" informēja domes priekšsēdētāja padomniece Ieva Zvagule. Lai domes priekšsēdētājs Uldis Sesks varētu pildīt padomes locekļa pienākumus valsts akciju sabiedrībā "Latvenergo", mēneša laikā jāsaņem Liepājas domes atļauja.

Kā paskaidrots 2004.gadā Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja izdotajā informatīvajā materiālā par interešu konflikta novēršanu un atklāšanu, valsts amatpersona var ieņemt citu amatu valsts vai pašvaldības institūcijā, ja visas uzņēmuma kapitāldaļas pieder valstij vai pašvaldībai. Kā zināms, uzņēmums "Latvenergo" ir valsts akciju sabiedrība, līdz ar to amatu apvienošana ir juridiski iespējama, teikts paziņojumā.

Jautājumu par domes priekšsēdētāja amata un "Latvenergo" padomes locekļa amata savienošanu izskatīs tuvākajā domes sēdē – tā notiks 11.maijā.

U.Sesks, apvienojot šos amatus, nesaskata interešu konflikta pazīmes. Par savu uzdevumu šajā amatā viņš uzskata enerģētikas drošības politikas īstenošanu reģionos, jo kā lielas pilsētas vadītājs U.Sesks saskata draudus tieši šajā jomā, piemēram, atceroties pērnā gada janvāra vētru.

Runājot par paredzamo padomes locekļa atalgojumu, Uldis Sesks ir izvairīgs: "Ministru kabineta noteikumi paredz, ka valsts akciju sabiedrību padomes locekļu mēnešalga ir 15 procenti no uzņēmuma vadītāja atalgojuma." Kā noskaidroja "Kurzemes Vārds", uzņēmuma "Latvenergo" valdes priekšsēdētāja Kārļa Miķelsona darba alga pagājušajā gadā ir bijusi vidēji 5776 latu mēnesī. Tādējādi U.Sesks, pildot šī uzņēmuma padomes locekļa pienākumus, varētu saņemt 866 latus mēnesī.