(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Basketbolistes pārspēj BK "Ventspil"
Miks Kuncītis

Vakar Latvijas Sieviešu basketbola līgā pirmo maču cīņā par piekto vietu aizvadīja "Liepājas metalurga" dāmas, kas savā laukumā spēkojās ar BK "Ventspils" basketbolistēm un svinēja uzvaru ar 87:66 (20:14, 23:10, 18:24, 26:18).
Regulārajā čempionātā šosezon mūsējās ar ventspilniecēm cīnījušas visai līdzīgi – katra no komandām izcīnīja pa divām uzvarām, taču šeit jāņem vērā fakts, ka liepājnieces savstarpējās spēlēs izcīnīja uzvaras ar minimālu punktu starpību, bet pretinieču panākumi bija krietni vien pārliecinošāki.
Jau no pirmajām minūtēm laukumā iniciatīvu pārņēma liepājnieces, kurām vairākos uzbrukumos pēc kārtas izdevās veiksmīgi tikt pie brīviem metieniem, kas lielākoties noslēdzās ar precīziem divpunktu metieniem. Mača liktenis praktiski izšķīrās otrajā ceturtdaļā, kad mājinieces rezultāta starpību palielināja līdz 20 punktiem. Vēlāk gan spēles gaita nedaudz izlīdzinājās un vienubrīd viešņas pietuvojās rezultātā līdz pat deviņiem punktiem, taču ar to arī ventspilnieču izrāviens beidzās un mūsējās svinēja pārliecinošu uzvaru. Rezultatīvākā liepājnieču rindās bija Viktorija Nazarova, kas guva 27 punktus.
Jāatzīmē, ka cīņa par piekto vietu notiek divu spēļu summā, tādēļ jau pirms atbildes mača, kas rīt notiks Ventspilī, "Liepājas metalurga" dāmas ir iekrājušas visai solīdu pārsvaru.

Uzvara spēlē, zaudējums sērijā
Andris Sudmalis

Vakar BK "Līvu alus/Liepāja" Kandavā ar rezultātu 76:68 (20:21, 16:21, 19:16, 21:10) pieveica "Bumerangs/Gulbene/ASK" vienību. Tomēr ar izcīnīto panākumu mūsējiem nepietika lai iekļūtu Latvijas basketbola līgas pusfinālā – divu spēļu summā ar rezultātu 151:149 pārāki izrādījās Gulbenes basketbolisti.
Liepājnieki spēli iesāka laukumā sūtot Daini Oberštatu, Džarvisu Mičelu, Valdi Dabkus, Klāvu Ansonu un Milošu Živanoviču. Mača pirmajā daļā mūsējie pagalam nevarīgi izskatījās sava groza tuvumā – laiku pa laikam viesi ar caurgājieniem izraustīja liepājnieku aizsardzību. Galvenās problēmas laukuma saimniekiem sagādāja Pāvils Veselovs, kurš guva vairākus vieglus punktus no groza apakšas. Savukārt liepājnieku rindās rezultatīvi darbojās serbu leģionārs Milošs Živanovičs, ļaujot saglabāt līdzīgu rezultātu. Nepatīkamākais, ka, jau ceturtdaļas 8.minūtē, trešo personīgo piezīmi nopelnīja viens no komandas līderiem Dabkus.
Otrā ceturtdaļā liepājniekiem padevās gaužām neveiksmīga. Spēles augstā likme lika kļūdīties divreiz biežāk nekā to darīja Gulbenes vienības spēlētāji – 7 mūsu kļūdas pret 3 gulbeniešu. Viesu caurgājienus nespēja apstādināt arī pāriešana uz zonas segšanu, un pēc pirmajām 20 minūtēm viesi bija vadībā ar sešu punktu starpību.
Tomēr otrajā puslaikā liepājnieki demonstrēja krietni saturīgāku spēli. Trešo trešdaļu ievadīja Dabkus seši pēc kārtas gūtie punkti, kas lika viesiem pieprasīt minūtes pārtraukumu. Mūsējo izrāviens tādējādi tika piebremzēts, tomēr spēle kļuva aizvien saspringtāka. Vadībā uz laiku atradās te viena, te otra vienība, tomēr nedaudz veiksmīgāki joprojām bija viesi, arī pirms pēdējās ceturtdaļas saglabājot nelielu pārsvaru.
Tomēr interesantākais vēl bija tikai priekšā. Liepājnieki sapratuši, ka vairāk zaudēt nav ko, burtiski atguva otro elpu. Mūsējie ne tikai pārņēma vadību, bet pakāpeniski palielināja pārsvaru, iegūstot cerības ne tikai uz uzvaru vakardienas mačā, bet visā sērijā kopumā. Diemžēl veiksmīgi iesākto neizdevās turpināt. Atbildības nasta izrādījās par smagu un pēdējās divās spēles minūtēs nevienai no vienībām neizdevās tikt pie punktiem. Neprecīzs bija arī Oberštata trīspunktu raidījums pēdējās sekundēs.
Līdz ar šādu spēles iznākumu "Līvu alus/Liepāja" zaudēja izredzes nākamgad startēt Baltijas basketbola līgā.

"Līvu alus/Liepāja" galvenais treneris Armands Misus:
– Zaudējām pašu kļūdu dēļ. Nespējām neitralizēt gulbeniešu tradicionālos trumpjus, pārāk brīvi ļāvām ielauzties zem sava groza, kā arī atspēlēt bumbu brīvajam spēlētājam. Kopš sezonas sākuma mūsu komandā ir palikuši tikai pieci spēlētāji, līdz ar to trūkst elementāras sapratnes laukumā.

Ingus Lukovičs Lietuvā debitē veiksmīgi

[BILDE#176#right#]Futbola sezona nesen sākusies ne tikai pašmāju čempionātā, bet arī mūsu dienvidu kaimiņiem, lietuviešiem. Vienības "Šiauliai" sastāvā sevi ar atzīstamu sniegumu ir pieteicis "Liepājas metalurga" futbola skolas audzēknis Ingus Lukovičs.
Ingus, kurš tā arī neieguva vietu "Liepājas metalurga" spēcīgākajā vienībā, pērnās sezonas nogalē pārcēlās uz Daugavpils komandu "Ditton", palīdzot tai iekļūt virslīgā, savukārt šogad liepājnieks spēlē vienības "Šiauliai" sastāvā. Šī komanda pērn Lietuvas A līgā 10 komandu konkurencē palika priekšpēdējā vietā, bet šosezon komandas vadītāji devuši uzdevumu izcīnīt vietu pirmajā četriniekā, kas ļautu piedalīties topošajā Baltijas Futbola līgā. Šogad kaimiņvalstu čempionātā uzdevums iekļūt pirmajā četriniekā ir dots vairākām vienībām, pat neskatoties uz lielām atšķirībām finansējumā: piemēram, vienībai "Vetra" tas ir 4 miljoni litu (ap 800000 latu), savukārt vienībai "Šiauliai" tikai aptuveni 600000 litu (ap 120000 latu).
Pirmo spēli savas tagadējās komandas sastāvā Lukovičs aizvadīja marta sākumā, kad ar rezultātu 0:1 pārbaudes spēlē piekāpās Lietuvas čempioniem "Ekranas". Tomēr vārtsarga sniegums šajā mačā bija gana pārliecinošs, lai ar viņu tiktu parakstīts divu gadu līgums.
Ingus konkurents uz pirmā vārtsarga vietu ir 19 gadu vecais vietējā futbola audzēknis, Lietuvas U–19 izlases spēlētājs Giedrs Arlausks. Kā atzīst Ingus, puisis ir visai perspektīvs un pēc pāris gadiem noteikti varētu būt vienības pirmais vārtsargs, tomēr pašlaik šķiet, ka galvenais treneris vairāk uzticas liepājniekam. Mūsu vārtsarga pozīcijas komandā varētu stiprināt arī divas pēdējās spēles, kurās, vārtos esot Lukovičam, "Šiauliai" vienība palika uz nulles – 5:0 pret "Nevežis" un 0:0 pret "Žalgiris".
"Pēc pārliecinošās uzvaras pār Ķēdaiņu vienību, uz spēli ar Kauņas vienību vietējais Šauļu stadions, kas var uzņemt 3000 skatītāju (pilsētā ir 180000 iedzīvotāju – A.S.), bija pārpildīts," stāsta Ingus. "Komandas biedri teica, ka nekad vēl uz mājas spēlēm nebija bijis tik liels skatītāju skaits. Ieradās arī ļoti daudz "Žalgiris" fanu – tik lielu līdzjutēju armiju Latvijā vēl nebiju redzējis." Mačs bija ļoti saspringts, Ingum darba netrūka un brīžiem nācās ķerties pie futbola viltībām, lai iegūtu kaut nelielu atpūtu gan sev, gan laukuma spēlētājiem. Mūsu vārtsargam emocijas pēc mača bija tik spēcīgas, ka miegs nav nācis līdz agram rītam.
Ar iejušanos komandā un sadzīves apstākļiem jaunajā mājvietā problēmu neesot: "Vienībā bez manis ir vēl seši leģionāri – trīs no Krievijas, divi no Ukrainas un viens Baltkrievijas futbolists. Kā jau ierasts, leģionāri parasti vairāk turas kopā, ātrāk atrod kopēju valodu, tomēr arī ar pārējiem vienības spēlētājiem ir nodibinājušās labas attiecības. Uzskatu, ka tad, ja spēlētājiem ir labas attiecības ikdienā, ārpus spēles, arī laukumā saprasties ir daudz vieglāk. Arī ar praktiskām lietām viss ir labākajā kārtībā – man ir piešķirts divistabu dzīvoklis ar visu, kas nepieciešams," turpina Ingus.
Pats sportists cer, ka izdosies veiksmīgi aizvadīt šo sezonu, bet jau pašlaik neslēpj, ka labprāt nokļūtu spēcīgākā vienībā. "Ne mirkli nedrīkst apstāties, jābūt ambīcijām, citādi vispār nav vērts nodarboties ar sportu." Pāriešanu uz citu vienību pieļauj arī ar klubu noslēgtais līgums – ja Ingum tiek izteikts labāks piedāvājums no citas vienības, viņš bez jebkādiem šķēršļiem un bez transfēra var mainīt savu komandu.

Jaunie cīkstoņi spēkojas Rīgā

Liepājas Kompleksās sporta skolas cīkstoņi startējuši Rīgas rīkotajās sacensībās grieķu-romiešu cīņā, kurās no liepājniekiem par uzvarētājiem kļuva Aivis Vangovskis un Krišjānis Baltais.
Pavisam šajos mačos startēja 66 dalībnieki no visas Latvijas, arī Liepājas Kompleksās sporta skolas treneru Viktora Livdāna un Armanda Čertjeva audzēkņi. Teicami startēt izdevās diviem mūsu jaunajiem sportistiem - Aivim Vangovskim (līdz 35 kg) un Krišjānim Baltam (līdz 40 kg), kuri abi svinēja uzvaras visās cīņās un pārliecinoši izcīnīja zelta godalgas. Tuvu tam bija vēl virkne liepājnieku - Ainars Liparts (līdz 46 kg), Matīss Ozols (līdz 40 kg), Andrejs Šnipke (līdz 55 kg) un Toms Zāle (līdz 46 kg) izcīnīja otrās vietas. Savukārt uz goda pjedestāla trešā pakāpiena stājās Toms Ostelis (līdz 35 kg) un Arturs Vītols (līdz 30 kg).
Pēc mačiem viens no treneriem Viktors Livdāns pastāstīja, ka startēt šādās sacensībās jaunatklātajā Olimpiskā centra sporta bāzē puikām esot bijis ļoti liels gods, tādēļ tie cīnījušies pēc vislabākās sirdsapziņas un turnīrā atdevuši visus spēkus, lai tiktu pie godalgām.
Nākamās sacensības mūsu cīkstoņiem paredzētas 29.aprīlī Ādažos, kur notiks starptautisks turnīrs, bet no 5. līdz 6.maijam līdzīgi mači notiks Klaipēdā.