Kurzemes Vārds

14:12 Svētdiena, 20. oktobis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Komentārs

Pasaules elpa mūsu maciņos
Aizvadītās nedēļas notikumus komentē Dzērves pamatskolas pedagogs Jānis Gulbis

Mani, kā ikvienu patērētāju, šonedēļ satrauca degvielas cenu celšanās, kas notika diezgan strauji. Ja tic tā saucamajiem ekspertiem, kuriem, starp citu, daudzi arī netic, tad to varētu uzskatīt par pasaules elpu mūsu maciņos. Jo pie visa esot vainīgs ASV un Eiropas Savienības konflikts ar Irānu, kura negrib pakļauties prasībai pārtraukt savu kodolprogrammu. Un, tā kā Irānai ir liela ietekme uz energoresursu tirgu, tad nu, it kā baidoties no karadarbības, ceļas naftas cenas, līdz ar to arī degviela maksā dārgāk.

Esmu starp tiem, kas īpaši netic šādam skaidrojumam. Nevaru pateikt, kurš konkrēti ir vainīgs, taču, manuprāt, Irāna tiek piesaukta, lai kāds varētu vairāk nopelnīt. Pārāk strauji šonedēļ sāka kāpt cenas – līdz pat 4,5 santīmiem par litru. Tiek prognozēts, ka maijā degvielas cena būs jau 70 santīmu par litru. Kur un kā mēs tad vispār varēsim aizbraukt? Cik tas izmaksās? Vienīgā iespēja kaut ko mainīt ir šo cenu kāpumu kompensēt ar algas pielikumu.

Latvijā visu pagājušo nedēļu vadīja pasaules hokeja čempionāta gaidās un pārbaudes spēļu emociju gaisotnē. Spožs Latvijas izlases panākums bija spēle ar Somijas valstsvienību. Manuprāt, Latvijas izlase ir pietiekami atguvusies pēc neveiksmēm Turīnā un čempionātā varēs sevi parādīt no labākās puses. Bez tam nedomāju, ka mūsējiem klāsies sliktāk tādēļ, ka viņu rindās nebūs pazīstamās hokeja slavenības Irbe un Ozoliņš. Manuprāt, ir jau izaugusi jauna paaudze, kas spēs viņus aizstāt.

Kas attiecas uz sporta haļļu gatavību čempionātam, par ko pavīdēja diezgan skeptiska informācija, ļoti ceru, ka līdz pašam čempionāta sākumam viss būs kārtībā un Latvijai nebūs jākaunas, ka nespēj pienācīgi noorganizēt tik liela mēroga pasākumu.

Liepājas rajonā tieši šonedēļ aktivizējās lauku tūrisms. Kamēr daba vēl bija sastingusi vēsā mierā, laukus reti apmeklēja kāds tūrists. Taču šonedēļ, līdzko iestājās siltais laiks, laukos ir vērojams, kā viesu mājas pildās ar ciemiņiem. Pilsētnieki cenšas izlauzties pie dabas krūts un izbaudīt pirmās pavasara smaržas, kas virmo gaisā. Tagad vairāk darba būs arī man – jau esam izveduši pirmos atpūtniekus tūrisma un spoku trasē.