Kurzemes Vārds

01:26 Pirmdiena, 23. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Šoferim pārmet skolēna izsēdināšanu no autobusa

Viktors Ulberts

Vārds pret vārdu – tā varētu raksturot situāciju, kas radusies, cenšoties noskaidrot apstākļus notikumam, kas svētdien norisinājās autobusā, kurš no Liepājas devās uz Priekuli un piestāja pieturā pie akciju sabiedrības "Grobiņa". Šoferis tur esot bez pamata izsēdinājis no autobusa skolēnu, apgalvo zēna vecmāmiņa Vilma Tīzenkopfe. Savukārt šoferis skaidro, ka nekā tamlīdzīga nav noticis.

"Mans mazdēls brīvdienas parasti pavada pie manis un svētdien dodas uz skolu Purmsātos. Viņam ir brīvbiļete braucienam autobusā no Liepājas līdz Purmsātiem. Tāpēc pagājušo svētdien kā parasti viņš pieturā pie zvērsaimniecības sagaidīja autobusu, kas no Liepājas izbrauc pulksten 12.15 un brauc caur Purmsātiem uz Priekuli," stāstīja V.Tīzenkopfe. 13 gadu vecais pusaudzis uzrādījis savu brīvbiļeti, taču šoferis pateicis, ka viņš šeit nedrīkst iekāpt autobusā. Tas esot jādara vietā, kurā tā izsniegta, tas ir, Liepājā, un licis pusaudzim pamest autobusu. "Bērns pēc tam vairākus kilometrus soļojis uz Cimdeniekiem pie mātes. Viņš bija tik satraukts, ka raustīja valodu un sākumā neko pastāstīt nevarēja. Visi taču zina, ka Purmsātos mācās bērni ar īpašām vajadzībām, kuri ir ļoti emocionāli," raudot stāstīja zēna vecmāmiņa. Kad viņa uzzinājusi iemeslu, kāpēc bērns nav aizbraucis uz skolu, viņa bijusi šokā. "Kā tā var rīkoties! Tāds šoferis var vest tikai baļķus, nevis bērnus. Pati savulaik esmu strādājusi par kasieri autobusā un ļāvusi bērniņiem braukt arī par velti, ka tik viņi nepaliek kaut kur ceļmalā. Ja pieaugušie tā rīkojas, kāpēc brīnāmies, ka mums mēdz pazust bērni."

Tā kā zināma gan reisa izpildes diena, gan laiks, šoferi, kurš vadīja šo autobusu, noskaidrot nebija grūti. Un viņš pēc pārrunām ar Liepājas Autobusu parka direktoru Rūdolfu Embutnieku bijis ne mazāk šokēts par pusaudža vecmāmiņu. "Šoferis apgalvo, ka viņš neko tādu nav darījis un ka vispār šāda notikuma nav bijis. Viņš 10 gadu laikā, kopš strādā pie mums, nav saņēmis no pasažieriem nevienu sūdzību. Tāpēc man nav pamata neticēt stāstītajam, ka viņš nekad nevienu bērnu nav izsēdinājis no autobusa. Šoferis lieliski zina, ka ar brīvbiļeti drīkst iekāpt jebkurā pieturā, kas ietilpst norādītajā maršrutā," pusaudža vecmāmiņas sūdzību komentēja R.Embutnieks.

"Ja bērnam tiešām ir likts atstāt autobusu, tad tas ir pirmais šāds gadījums, ko dzirdu. Jo mums ar Autobusu parku laika gaitā ir izveidojusies laba sadarbība. Mēs par brīvbiļetēm pārskaitām naudu, un bērns ir tiesīgs iekāpt jebkurā pieturā, kas ietilpst norādītajā maršrutā. Šajā gadījumā Autobusu parkam ir pat vēl labāk – pasažieris aizņem vietu īsākā ceļa posmā, nekā ir samaksāts," savu viedokli pauda Purmsātu Speciālās internātpamatskolas direktore Gunta Leja. Taču grūti esot pateikt, kas vainīgs – vai šoferis, kurš tagad varbūt cenšas tikt vaļā no atbildības, vai pusaudzis, kurš todien, iespējams, nevēlējās doties uz skolu.

Varbūt skaidrību varētu ieviest minētā autobusa reisa pasažieri, kuriem noteikti ir jābūt lieciniekiem, ja šoferis patiesi zēnu izraidījis no autobusa.