Kurzemes Vārds

21:40 Svētdiena, 22. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Ministrs Mārtiņš Roze neaizmirst savējos

Pēteris Jaunzems

Vakar Liepāju un rajonu darba vizītē apmeklēja zemkopības ministrs Mārtiņš Roze. Viņš tikās ar lauksaimniekiem, kā arī vietējo pašvaldību un profesionālo mācību iestāžu vadītājiem.

Tikšanās ar ministru lauksaimniekiem noritēja Grobiņā bijušās SCO ietilpīgajā zālē. Kā pastāstīja biedrības "Liepājas Lauksaimnieku apvienība" valdes priekšsēdētāja Ārija Jerumane, ministrs bija apņēmies atbildēt uz visiem, pat visgrūtākajiem jautājumiem, tādēļ iespēja tos uzdot un saņemt atbildes bija pulcējusi lielu skaitu lauku ļaužu. Viņi gribēja zināt gan to, kas notiks ar cukura nozari, gan to, vai līdzīga reforma sagaidāma arī piensaimniecībā. Lauksaimniekus nodarbina arī problēma par to lielo atšķirību, kas valda Eiropas maksājumos, ko saņem mūsu zemes apsaimniekotāji un viņu kolēģi rietumvalstīs. Cik ilgi ar tādu netaisnību nāksies rēķināties? Mārtiņš Roze neizvairījās no skaidrām atbildēm, lai gan ne vienmēr tas bija tik vienkārši. Par to, ko teica ministrs, detalizētāk pastāstīsim nākamajā mūsu laikraksta numurā.

Vizītes gaitā Mārtiņš Roze apmeklēja arī Kazdangas pagastu, kur sarunu par lauksaimniecības profila izglītošanas iestāžu nākotni un jauniešu apmācības iespējām šajā nozarē risināja ar pašvaldības vadītāju Juri Moiseju un profesionālās vidusskolas direktoru Andri Strazdiņu. Lai sekmētu izglītotu speciālistu sagatavošanu Latvijas laukiem, Zemkopības ministrija ir radusi iespēju ar subsīdijām un citām aktivitātēm līdzdarboties kvalificētu kadru sagatavošanas procesā. Atbalsts, kas paredzēts, būs nozīmīgs, tāpēc jaunieši tiek aicināti to izmantot, pievēršoties lauksaimniecības studijām. Jau šogad šim mērķim ministrija atvēlējusi 180 tūkstošus latu.

Izmantojot iespēju, ministrs iepazinās arī ar piena pārstrādes uzņēmumu SIA "Elpa", kur ražošana atbilst Eiropas Savienības nosacītajiem standartiem.