Kurzemes Vārds

02:27 Sestdiena, 30. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Jaunumi

Neierosinās lietu

Konkurences padome nolēma neierosināt lietu SIA "Jūlija O" un SIA "Ostkom" strīdā par interneta pieslēguma reklāmu. Tā informē ziņu aģentūra LETA. Marta beigās Konkurences padome saņēma SIA "Jūlija O" iesniegumu, kurā norādīts, ka "Ostkom" savā mājaslapā izvietoja reklāmu, piedāvājot visiem, kas pāries no cita pakalpojumu sniedzēja, interneta pieslēgums būs bez maksas un trīs mēnešus būs iespēja izmantot pakalpojumus par velti. Padome noskaidroja, ka kabeļtelevīzijas pakalpojumus Liepājā piedāvā firmas "Ostkom" un "Elektrons&K". "Ostkom" pieder apmēram 45 procentus liela tirgus daļa. Konkurences padome ņēma vērā "Ostkom" tirgus daļu un apstākli, ka kabeļtelevīzijas pakalpojumu tirgū Liepājā firmai "Ostkom" ir viens, bet spēcīgs konkurents un "Ostkom" nav dominējošs stāvoklis kabeļtelevīzijas tirgū. Izvērtējot visu informāciju, konstatēts, ka firmas "Ostkom" darbībās, rīkojot akciju, nav Konkurences likuma pārkāpumu pazīmes, jo kompānija neatrodas dominējošā stāvoklī.

Liepājas teātris rīko konsultācijas nākamajiem aktieriem

6.maijā un 30.jūnijā pulksten 12 Liepājas teātrī tiek dota vēl viena iespēja tiem, kas grib savu nākotni saistīt ar aktiera profesiju, informē teātra valdes locekle Edīte Tišheizere. Ar jauniešiem runās, viņu dabas dotumus, iztēli un motivāciju vērtēs Klaipēdas universitātes pasniedzēji Velta Žīgure–Anužiene un Vītauts Anužis. Jauniešiem jāsagatavo kādu dzejas un prozas fragmentu, fabulu un jābūt ar mieru kaut ko nodziedāt. Kā jau "Kurzemes Vārds" informēja, šā gada septembrī tiek plānots, ka mācības uzsākts kurss, kas pēc četriem gadiem papildinās Liepājas teātra aktieru ansambli. Uz pirmo konsultāciju 8.aprīlī bija ieradušies 55 pretendenti, tātad interese par iespēju mācīties Klaipēdā ir pietiekama. Iestājpārbaudījumi notiks jūlija sākumā, dokumentus Klaipēdas universitātē pieņems līdz 10.jūlijam. Informāciju par topošo kursu var meklēt arī teātra mājaslapā [SAITE#http://www.liepajasteatris.lv#www.liepajasteatris.lv#1].

Trenere Ausma Lēmane atzīmē nozīmīgas jubilejas

Trešdien, 3.maijā, pulksten 18 ilggadējā mākslas vingrošanas trenere Ausma Lēmane folkloras centrā "Namīns" atzīmēs savas dzīves 80. un Liepājas mākslas vingrošanas sporta 55.jubileju. Šajos gadu desmitos trenere sportā ievadījusi simtiem meiteņu un līdz sporta kandidāta un sporta meistaru slieksnim izaudzinājusi desmitiem vingrotāju. Var nešaubīgi teikt, ka bez Ausmas Lēmanes nebūtu mākslas vingrošanas sporta Liepājā, jo viņas Liepājas mākslas vingrošanas meistarkomanda gadu desmitu garumā veiksmīgi startēja meistarsacīkšu augstākajā līgā tā laika plašajā Padomju Savienībā, piedalījās "mazajā olimpiādē" Tautu spartakiādē, bet talantīgākās dalībnieces iekļāvās Latvijas mākslas vingrotāju izlases komandā. Savu treneri sumināt ieradīsies viņas audzēknes no Latvijas malu malām.

Reimatiķi atzīmēs jubileju

Jau piecus gadus mūsu pilsētā darbojas Latvijas Kaulu, locītavu un saistaudu (reimatisma) slimnieku biedrības vietējā nodaļa, kurā ir 88 biedri, turklāt ir vēl daudz gribētāju tajā iestāties. Lai atzīmētu savu jubileju, reimatiķi 6.maijā, pulksten 13 pulcēsies mākslinieciskās jaunrades centrā "Vaduguns" uz svētku sarīkojumu. Bet no šodienas "Vaduguns" telpās ir atklāta biedrības rokdarbnieču darinājumu izstāde. To lūgts apmeklēt ikviens pilsētas iedzīvotājs.

Vācu bērni aicina uz koncertu

Lai apspriestu turpmāko darbību, Vācu un latviešu tikšanās centrs, kas atrodas Stendera ielā 5, NVO aktīvistus aicina uz sarīkojumu "Draudzības uguntiņa". Tas notiks piektdien, 5.maijā, pulksten 18. Bet sestdien pulksten 13 Vācu namā uz koncertu "Visi putniņi jau klāt" ikvienu interesentu aicina Liepājas vācu bērnu ansamblis. Ieeja brīva.

Dienests strādājis vienu gadu

28.aprīlī apsveikumus un laba vēlējumus uzklausīja Valsts probācijas dienesta Liepājas teritoriālās struktūrvienības darbinieces, jo bija pagājis tieši gads, kopš šī iestāde Liepājā sāka darbu. Ciemos bija atbraukuši kolēģi no Talsu, Ventspils, Saldus, Kuldīgas un Jūrmalas struktūrvienībām, ieradās apsveicēji no citām sadarbības iestādēm. Kad pirms gada Liepājas struktūrvienība sāka darbu, tajā bija tikai trīs darbinieces, bet tagad jau astoņas. Valsts probācijas dienests ir valsts iestāde, kas rūpējas par sabiedrības drošību, strādājot ar cilvēkiem, kuri izcieš kriminālsodu sabiedrībā (nosacītie sodi, piespiedu darbi) un palīdz bijušajiem ieslodzītajiem atgriezties sabiedrībā. Kā "Kurzemes Vārdam" sacīja Liepājas struktūrvienības vadītāja Solvita Dīķe, šobrīd dienests apkalpo vairāk nekā 150 klientu, un viņu skaits palielinās.

[BILDE#196#leftt#]

Kopa "Ķocis" saņem atzinīgus vārdus

Krotē un Bunkā norisinājās Lejaskurzemes novada folkloras svētki, kuros piedalījās arī mākslinieciskās jaunrades centra "Vaduguns" folkloras kopa "Ķocis" (vadītāja Mirdza Vanaga). Šajā reizē katra kopa nelielā fotoizstādē parādīja, kas tām tuvs un mīļš, un dziedāja savas puses dziesmas. Latvijas kopu virsvadītāji Lejaskurzemes kopu sniegumu novērtēja atzinīgi, sakot, ka te var izjust īstu Kurzemi. Atzinīgus vārdus saņēma arī personīgi kopa "Ķocis" gan par vizuālo noformējumu, gan muzikālo skanējumu. 20. un 21. maijā "Ķocis" piedalīsies sezonas nobeiguma festivālā "Pulkā eimu, pulkā teku" Kuldīgā, kur tiksies visas Latvijas novadu bērnu folkloras kopas.

Paliek tīras kāpas

Liepājas Spodrības mēneša laikā apmēram astoņdesmit J.Čakstes 10.vidusskolas skolēnu piedalījās pludmales sapošanas talkā. Viņi tīrīja kāpas un apkārtni pie Glābšanas stacijas. Jau tradicionāli jaunos talciniekus atbalstīja SIA "Fazer maiznīcas", kas parūpējās par to, lai bērniem būtu darba rīki, cimdi un maisi, kur likt savāktos gružus. Talcinieki piepildīja 40 maisu. Pēc čaklā darba zēni un meitenes cienājās ar siera un desu maizēm, piedzerot tēju.