Kurzemes Vārds

21:04 Sestdiena, 4. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Likstas

Brauc dzērumā un bez tiesībām

Pagājušās nedēļas nogalē pieķerti vairāki vadītāji, kuri spēkratus stūrēja bez apliecības un kunga prātā. Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes preses sekretāre Jolanta Knīse informēja, ka 2.jūnijā ap pusdeviņiem no rīta Kuršu laukumā Ceļu policijas darbinieki aizturējuši 1983.gadā dzimušo Agri, kurš vadīja automašīnu "Opel Vectra" bez tiesībām un iereibis – jaunā vīrieša izelpā konatatētas 1,98 promiles alkohola. 3.jūnijā Brīvības ielā likumsargi apstādināja 1985.gadā dzimušo Arturu, kurš vadīja mopēdu "Delta", kuram pielāgots motocikla "Minsk" motors. Braucamajam nebija ne valsts reģistrācijas, ne civiltiesiskās apdrošināšanas, ne arī valsts tehniskās apskates. Turklāt pēc aizturēšanas konstatēja, ka jaunais cilvēks mopēdu stūrē bez attiecīgas kategorijas vadītāja apliecības iereibis (1,97 promiles). Bet uz Vaiņodes – Aizvīķu autoceļa 4.jūnijā ap astoņiem vakarā policisti apstādināja automašīnu "VW Golf", kurā pie stūres sēdēja 1949.gadā dzimušais Alberts. Arī viņš vadīja spēkratu bez apliecības un iereibis. Alkohola koncentrācija izelpā – 1,83 promiles.

Taranē koku

4.jūnijā ap pulksten 11.30 satiksmes negadījums noticis Virsnieku ielā. 1986.gadā dzimusī Jūlija, kura stūrēja automašīnu "Mersedes Benz C240", veicot pagrieziena manevru, nebija izvēlējusies drošu ātrumu, nenovaldīja stūri un iebrauca kokā. Cilvēki, par laimi, nav cietuši.

Nepieskata īpašumu

Policijā ar sūdzībām vērsušies vairāki liepājnieki, kuri pašu neuzmanības dēļ kļuvuši par garnadžu upuriem. T.Breikša ielā 34 svētdien laikposmā pieciem rītā līdz 10.30 no neaizslēgta dzīvokļa nozagta soma ar dažādām vērtīgām mantām un dokumentiem. Bet Jaunajā ostmalā, pie lielveikala "Rietumu centrs", tajā pašā dienā īsi pirms diviem dienā nozagts velosipēds BMX "Txed Freestyle", ko saimnieks bija atstājis bez uzraudzības un nodrošinājuma. Materiālais zaudējums – 80 latu. Par velosipēda pazušanu uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 180.panta 1.daļas – par zādzību.

Pazūd pase

Policija saņēmusi 1982.gadā dzimušā Lietuvas pilsoņa Daiņus iesniegumu, ka pazudusi pase. Vīrietis konstatējis, ka 4.jūnijā laikposmā no pulksten 15 līdz 16 Autoru ielā 10 nenoskaidrotos apstākļos pazudusi viņa Lietuvas Republikas pilsoņa pase.

Ietriecas stāvošā auto

Svētdien ap astoņiem vakarā 1973.gadā dzimušais Jānis vadījis automašīnu "Ford Scorpio" pa Ganību ielu un, tā kā nebija ievērois drošu distanci, izraisīja sadursmi ar "Mitshubishi Space vagon", kuru vadītājs bija apturējis, lai palaistu gājējus pāri pārejai. Izveidojās auto vilcieniņš – "Mitshubishi" savukārt sadūrās ar citu auto – "VW Passat Variant".

Ārdās veikalā

Svētdien ap pusastoņiem vakarā veikalā "Saulīte", Siena ielā 3, apsardzes darbinieki aizturējuši 1978.gadā dzimušo Dmitriju, kurš dzērumā ārdījās tirdzniecības vietā. Vīrietis veikalā lamājās necenzētiem vārdiem un sasita pret sienu stikla burku ar marinētām bietēm. Veikala administrācija zaudējumus precizē, bet policija pret huligānu uzsākusi kriminālprocesu.

Zog slimnīcā

Policija saņēmusi iesniegumu, ka 4.jūnijā neilgi pēc pulksten četriem pēcpusdienā Liepājas Centrālajā slimnīcā no palātas nozagts mobilais tālrunis "Nokia", kas piederējis 1936.gadā dzimušajam Jevgēnijam. Cietušais likumsargiem norādījis, ka viņam radīti materiālie zaudējumi 23 latu apmērā.

Izsit pakešlogu

Zemnieku ielā 45/47 sestdien ap pusdiviem naktī konstatēts, ka dzīvoklim izsists pakešloga stikls. Saimnieks policijai norādījis, ka viņam radīti zaudējumi 100 latu apmērā.

Sabojā pastkastīti…

Policijā ar iesniegumu vērsies liepājnieks, kuram sabojāta pastkastīte. Vīrietis likumsargiem norādījis, ka Grīzupes ielas 95.nama kāpņu telpā 2.jūnijā īsi pirms pusnakts sabojāta viņam piederošā pastkastīte. Saimnieks norāda, ka viņam radīti zaudējumi 12 latu apmērā.

…un automašīnas

Policija saņēmusi vairākas sūdzības par sabojātiem spēkratiem. Laikposmā no 2.jūnija pulksten astoņiem vakarā līdz 3.jūnija vieniem dienā automašīnai "VW Passat Variant" sabojātas priekšējās durvis. Bet 3.jūnijā ap diviem dienā Cenkones ielā 55 pagaidām nenoskaidrots vadītājs, braucot atpakaļgaitā, nebija ievērojis distanci un uzgrūdies stāvošai automašīnai "Mazda 626", bet no notikuma vietas aizbraucis. Pāvilostā sestdien ap puspieciem pēcpusdienā skolas stadiona teritorijā 1956.gadā dzimis šoferis konstatēja, ka sasists labās puses durvju stikls autobusam "Mersedes Benz". Jāpiezīmē, ka autobuss ir apdrošināts.

Nepilngadīgajiem pārdod cigaretes

2.jūnijā Pašvaldības policijas darbinieki veikuši reidu pa Liepājas alkohola un tabakas tirdzniecības vietām. Kā informēja pilsētas Pašvaldības policijas preses sekretāre Ineta Mikute, pārkāpums konstatēts veikalā "Trepīte", Dzintara ielā 25/27, kur 1985.gadā dzimusī Līva P. pārdevusi cigaretes nepilngadīgai personai. Pārdevējai sastādīts protokols.

Pie atbildības sauc likuma ignorētājus
Ita Cērmane

Liepājas Pašvaldības policija maijā turpinājusi apsekot iespējamās nelegālā alkohola tirdzniecības vietas. Policijas preses sekretāre Ineta Mikute pastāstīja, ka kopumā apsekotas 40 adreses. Pārkāpumi konstatēti 18 gadījumos.
3.maijā Viršu ielā 9/11, kur dzīvo 1947.gadā dzimusī Ninele P., konfiscēts 21 litrs šās dziras. Tajā pašā dienā 1948.gadā dzimušās Larisas P. dzīvoklī, Katedrāles ielā 33, konfiscēti 22 litri nelegālā alkohola. 8.maijā 1948.gadā dzimušajai Elzai K. (Tirgus ielā 26) konfiscēti 2 litri nelegālā alkohola, 11.maijā 1948.gadā dzimušajai Nadijai Č. (Pulkveža Brieža ielā 7) konfiscēti 9,5 litri velna dziras. 1964.gadā dzimusī Velta Š. mēneša laikā pieķerta divreiz – 23. un 29. maijā, un viņas mājoklī, Kapsētas ielā 19/23, konfiscēti 10,5 litri nelegālā alkohola. 30.maijā 1957.gadā dzimušajai Vasilisai Z. (Pulkveža Brieža ielā 13) atsavināti 2,5 litri nelegālā alkohola.
Kopumā par nelegālā alkohola uzglabāšanu un realizāciju uzsāktas četras lietvedības: par nelegālā alkohola uzglabāšanu – divas, par tā tirdzniecību – viena, par pārvietošanu – arī viena. Sastādīti 10 protokoli par nelegālā alkohola iegādāšanos.
Tāpat pārbaudītas tirdzniecības vietas, kā tiek ievērots alkohola un tabakas izstrādājumu aprites likums. Apsekoti 18 veikali, pārkāpumi par alkohola un tabakas izstrādājumu tirdzniecību pēc pulksten 22 un tirdzniecību nepilngadīgām personām konstatēti divos gadījumos. 9.maijā pulksten 22.40 SIA "Umka–1" veikalā "V.Edelveiss", Kuršu ielā 27, pārdevēja – 1956.gadā dzimusī Fauzija B. pārdeva vīnu. Bet 17.maijā pulksten 11 Preses apvienības kioskā, Piltenes ielā 5, pārdevējai – 1971.gadā dzimušajai Sandijai N. sastādīts protokols par cigarešu pārdošanu nepilngadīgai personai.

Evakuē nevietā atstātu auto

3.jūnijā policijas darbinieki saņēmuši izsaukumu uz Sakas pagastu. Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes preses sekretāre Jolanta Knīse pastāstīja, ka no SIA "Dott" teritorijas bija nepieciešams evakuēt automašīnu "Opel Calibra" ar numuru RE–847A. Spēkrats bez atļaujas bija novietots privātā teritorijā. Automašīna pārvietota uz auto stāvlaukumu, Krūmu ielā 1/3. Policija aicina atsaukties spēkrata īpašnieku. Ja saimnieks grib atgūt savu auto, viņam jāvēršas Policijas pārvaldē, Bāriņu 3, 4.korpusā, 1.stāvā, vai jāzvana pa tālruni 3404631.