Kurzemes Vārds

15:43 Pirmdiena, 30. marts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Mana dienasgrāmata

Kad svētki vienmēr ir gaidīta pārmaiņa
Linda Tiļuga,
Liepājas pilsētas Kultūras pārvaldes projektu vadītāja

Piektdien, 9. jūnijā

Pamostos līdz ar mobilā modinātāja zvanu. Šodien jāpaspēj viss: nokārtot gan darba, gan mājas lietas. Rīt būšu kopā ar savu ģimeni, draugiem, radiem. Jo vairāk darba, jo vairāk var pagūt. Strādāju, iepērkos, cepu, vāru, šuju, gludinu. Dziļā vakarā viss ir paveikts un sagatavots – "laidiet svētkus istabā...".
„Svētki vienmēr ir gaidīta pārmaiņa ikdienas pelēcībā, lai tie dzīvi padarītu gaišāku...”(Anselms Grīns)

Sestdien, 10. jūnijā

Saulīte uzsmaidījusi gan manai mīļajai meitiņai, gan pārējiem 9.klašu absolventiem, kuri šodien beidz pamatskolu. Meiju smarža, laba vēlējumi, prieka asaras. Jaunie cilvēki, lidojiet augstu, jo jums ir doti spārni. Izlaidums Romas katoļu Sv.Jāzepa katedrālē ir vienreizīgs, emocionāls baudījums. Mīļš paldies Katoļu pamatskolai par visu! Esmu ar mīļo ģimeni un labajiem draugiem. Šajā vidē jūtos vislabāk – tāda, kāda patiesībā esmu.
„Eņģeļi dod dvēselei spārnus, lai tajā atklātos un uzplauktu visi apslēptie dārgumi...” (Anselms Grīns)

Svētdien, 11. jūnijā

Guļu! Tāpēc jau tā ir svētdiena. Šī diena pieder man. Dodos uz jūru. Ir tik labi just saules siltumu. Vispār esmu siltummīle, un jo karstāk, jo labāk. Parasti svētdienās grēkoju un pabeidzu visus nepadarītos darbus. Bet šī nav tā reize.
„Dzīvesprieka eņģelis atver man acis, lai es ieraudzītu šīs dienas prieka mirkļus. Katra ieelpa sagādā prieku...” (Anselms Grīns)

Pirmdien, 12. jūnijā

Pirmdienas nav manas mīļākās dienas. Bet darbs, ko daru, man patīk. Pirms tālāk doties, kopā ar kolēģiem atskatāmies pagātnē ar maestro Raimonda Paula dziedāšanas svētku koncerta ieraksta palīdzību. Simtiem jauniešu un profesionāli mūziķi. Rodas pārdomas par lietu vērtībām. Vai mēs spējam novērtēt situācijas, kuras, iespējams, nekad neatkārtosies? Daļa jauniešu pat nenojauš, kur atrodas... Īsta māksla jau nerodas uzreiz. Jāsaprot, ko gribam. Darba telpas atstāju ap pulksten 19. Dodos mājup. Laiks parūpēties par to, kas mīļš. Arī par savu puķu dārziņu. Man ļoti patīk ziedi. Un kur nu vēl tie, kas aug manā puķu dobē.
„Augstsirdība ir iekšēja lieluma izpausme un vienlaikus pacietība un iecietība...” (Anselms Grīns)

Otrdien, 13. jūnijā

Nereti esmu pārsteigta par kultūras cilvēku savstarpējo attieksmi. Šajā gadījumā lieta grozās ap Liepājas mūzikas klubiem. Mums reizēm gribas tieši to, kas ir otram. Ceru, ka festivāls "Baltic Beach Party" jūlijā parādīs, ka ir visu laiku visvairāk apmeklētais vasaras sarīkojums. Strādāju netālās nākotnes vārdā. Viens no Kultūras pārvaldes pienākumiem, tai skaitā mans arī, ir nodrošināt sabiedrībai kultūras sdarīkojumu pieejamību un norisi. Svētkus gan mēs varam radīt tikai visi kopā: tie, kas ir aiz skatuves, uz skatuves un skatītāju zālē. Savādāk neizdodas.
„Es neesmu viens šai pasaulē, man ir jāklausās tajos, kas ir ap mani...” (Anselms Grīns)

Trešdien, 14. jūnijā

Piemiņas vērti ir gan prieka, gan skumju brīži. Domāju par latviešu sīkstumu. Izsūtīja gan lielus, gan mazus. Šodien ir samērā laimīga dzīve. Viss ir relatīvs. Daru ikdienas darbu: sarīkojumu plānošana, telefona zvani, tikšanās... Vēju pilsētā viss notiek!
„Cieņas eņģelis dāvā Tavai dvēselei spēju būt uzmanīgam pret citiem...” (Anselms Grīns)

Ceturtdien, 15. jūnijā

Kopā ar Valdi (Skujiņu) dodamies uz Rīgu. Notiek preses konference, kurā informējam par festivālu "Liepājas dzintars". Darbs pie šā projekta ir ļoti komplicēts. Daudz mākslinieku, augstas idejas, lielas formas. Ir jāizdodas. Mums ir laba komanda. Domāju, vai pietiekami novērtējam cilvēkus, kuri ar aizrautību dara darbu. Mūsu nozarē tādu nav daudz.
„Darbs ir bauda, ja varam paļauties uz kolēģiem, ka viņi izpildīs savu uzdevumu, zinot, ka citiem tas nāks par labu...” (Anselms Grīns)

Piektdien, 16. jūnijā

Dienas gaitas paiet Rīgā. Mans turpmākais dzīves posms saistīsies ar šo pilsētu. Mainot ierasto vidi, sajūtas ir dažādas, bet viss, kas notiek, notiek uz labu. Manas domas ir Liepājā. Neredzamais ir tikpat reāls, kā redzamais. Liepājnieki, esiet visi kopā ar savējiem – "Līviem" viņu jubilejas koncertā rīt.
„Prieks dzīvot – ar visu savu būtību esmu iekšā tajā acumirklī, kas pašreiz ir ap mani...” (Anselms Grīns)

Visu nedēļu mani spirdzināja Anselma Grīna "Eņģeļi dvēselei".