Kurzemes Vārds

16:52 Pirmdiena, 30. marts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Sports

Liepājniekam 6.vieta Pasaules kausa izcīņā

Šveices pilsētā Grūningenā notikusi Pasaules kausa izcīņa skeitborda slalomos. Tajā bez Anglijas, Šveices, Itālijas, Kanādas, Francijas un Vācijas sportistiem startēja daži skeitbordisti no Latvijas, arī liepājnieks Ainārs Jermačenko. Viņš, startējot amatieru grupā, skeitborda slalomā spēja izcīnīt sesto vietu 18 dalībnieku konkurencē. Jermačenko savus spēkus izmēģināja arī gigantslalomā, taču šajā disciplīnā mūsu sportistam tik labi neveicās, un viņš ierindojās 12.vietā.

Sākusies pludmales volejbola sezona
Andris Sudmalis

[BILDE#473#leftt#]

Šonedēļ ar Pludmales volejbola līgas pirmā posma sacensībām, kas noritēja pie Glābšanas stacijas, Liepājā sākās pludmales volejbola sezona.
Jau rakstījām, ka šā gada čempionātā gandrīz visas vasaras garumā norisināsies seši posmi, kuros tiks vērtētas nevis komandas, bet gan individuālais varējums. Pirmajā posmā sapulcējās kupls volejbolistu skaits – 36 sportisti, kas tika iedalīti 18 komandās.
Sacensību organizētāji Edgars Deksnis un Salvis Kurtišs pastāstīja, ka šoreiz galvenokārt piedalījušies gados jaunie sportot gribētāji, līdz ar to turnīra dalībnieku skaits turpmākajos posmos varētu būt vēl kuplāks. Pārsteidza, ka līdzdalībai pirmajā posmā nebija pietikusies neviena dāma. Līdz ar to rīkotāji īpaši aicina daiļā dzimuma pārstāves nekautrēties un piedalīties nākamajos posmos.
Pirmajā posmā, kurā cīņas trijos pludmales volejbola laukumos ritēja līdz pat desmitiem vakarā, par uzvarētājiem kļuva Kaspars Ķinēns un Zigurds Lācis.
Sacensību rīkotāji pateicas saviem lielākajiem atbalstītājiem – SIA "Vega 1", veikalam "Sportland" un Liepājas domei par sarūpētajām balvām.
Nākamais sacensību posms norisināsies gandrīz pēc trim nedēļām – 5.jūlijā.

1.posma rezultāti:
1.vieta Kaspars Ķinēns un Zigurds Lācis;
2.vieta Dainis Zombergs un Jānis Behmanis;
3.vieta Pauls Juriks un Gatis Špakovskis;
4.vieta Jānis Buks un Mārtiņš Briedis;
5.vieta Juris Kibaļčičs un Mārtiņš Punka;
6.vieta Ģirts Antonovs un Ivars Apinis.

Liepājnieki – Eiropas čempioni
Andris Sudmalis

Liepājas Šotokan karatē kluba dalībnieki ar medaļām atgriezušies no pasaules J.K.A. Karatē apvienības Eiropas 1.čempionāta, kurā piedalījās 12 valstu sportisti.
Sacensībās piedalījās pieci liepājnieki, no kuriem trīs tika pie dažāda kaluma godalgām. 10–11 gadu vecuma grupā par Eiropas čempionu sacensību veidā Kumitē kļuva Emīls Reinsons, bet 12–15 gadu vecuma grupā Katrīna Pelcmane izcīnīja sudraba godalgu sacensību veidā Kata. Vēl vienu čempiona titulu mūsējie izcīnīja veterānu kategorijā virs 40 gadiem – Gunārs Gertners palika nepārspēts sacensību veidā Kata, bet Kumitē viņš izcīnīja bronzas medaļu.

Reinis Rozītis iekļūst A vienībā
Andris Sudmalis

Latvijas bobsleja sabiedrību šogad skārušas ievērojams pārmaiņas – ievēlēts jauns federācijas prezidents, mainījies izlases galvenais treneris, bet vairāki pieredzējuši stūmēji beiguši sportistu karjeru.
Par Latvijas Bobsleja federācijas prezidentu tika ievēlēts būvniecības uzņēmuma "LEC" īpašnieks Jānis Kols, savukārt valstsvienības galvenā trenera amatā Sandis Prūsis nomainīja iepriekšējo treneri Jāni Skrastiņu. Izmaiņas skārušas arī Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) apstiprināto sastāvu, jo pieredzējušie stūmēji Jānis Ozols un Mārcis Rullis ir beiguši aktīvo sportistu karjeru. Līdz ar to liepājnieks Reinis Rozītis ir apstiprināts kā A vienības dalībnieks kopā ar Jāni Miņinu, Daumantu Dreiškenu un Intaru Dīcmani. Tas gan vēl nenozīmē, ka Reinis ir nodrošinājis arī līdzdalību Miņina pilotētajā četriniekā, tomēr zināmas priekšrocības tādā veidā iegūtas, piemēram, kvalitatīvāka veselības aprūpe. Atceroties noskaņojumu gada sākumā, pēc olimpisko spēļu noslēguma, Reinis atzīst, ka toreiz viss licies daudz drūmākās krāsās, bet pašlaik iemeslu teikt sportam ardievas nav.
Jautāts, kas būs savādāk pēc izmaiņām valsts bobsleja augšgalā sportists atbild: "Neviens jau pašlaik nevar pateikt, kas būs labāk, kas – sliktāk, tomēr skaidrs, ka būs savādāk. Cerams, ka sporta veids kļūs sakārtotāks. Iepriekš, piemēram, ļoti traucēja iekšējās nesaskaņas, kuru dēļ Prūsis pameta Latviju. Tagad situācija ir mainījusies, un Sandis Prūsis, kas nenoliedzami ir Latvijas sporta lepnums, ir atgriezies, lai strādātu savā dzimtajā izlasē."