Kurzemes Vārds

16:27 Pirmdiena, 30. marts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Likstas

Meklē bez vēsts pazudušo

Policija lūdz palīdzību 1940.gadā dzimušā Nikolaja Korčevska meklēšanā. Kā informēja Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes preses sekretāre Jolanta Knīse, 2006.gada 21.maijā viņš neatgriezās savā dzīvesvietā Spīdolas ielā 4. Vīrieša pazīmes: augums 170 cm, kalsnas miesas būves, plikpaurība pieres apvidū, acis brūnas. Ja kādam ir informācija par personas atrašanās vietu, policija lūdz zvanīt pa tālruņiem 02, 3404531, 3404533 vai vērsties tuvākajā policijas iestādē.

Par kukuļņemšanu aiztur Ceļu policistus
Ita Cērmane

Ceturtdienas pievakarē par kukuļņemšanu aizturēti divi Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes Ceļu policijas inspektori. Kopā ar viņiem aizturēta vēl trešā persona.
Mūsu Ceļu policijas inspektorus uz Grobiņas – Ventspils autoceļa aizdomās par kukuļņemšanu aizturēja ceturtdien neilgi pēc pulksten pieciem pēcpusdienā. Kopā ar abiem likumsargiem aizturēta arī kāda privātpersona. Liepājas Policijas pārvaldes Kārtības policijas priekšnieks Gints Ešenvalds, kura pakļautībā ir Ceļu policija, apstiprināja, ka divi likumsargi aizturēti, taču plašākus komentārus nesniedza, jo aizturēšanu veikuši Drošības policijas darbinieki.
Drošības policijas priekšnieka palīdze Kristīne Apse–Krūmiņa informēja, ka policisti aizturēti netālu no Vērgales uz aizdomu pamata par korupciju – viņi ņēmuši kukuli no kāda autovadītāja, kurš pārsniedzis pieļaujamo braukšanas ātrumu. Kukulis 20 latu apmērā pieņemts no satiksmes noteikumu pārkāpēja, lai netiktu fiksēts faktiskais pārkāpums.
Drošības policija uzsākusi kriminālprocesu. Patlaban aizturētie atrodas apcietinājumā. 17.jūnijā lems par drošības līdzekļa piemērošanu. Uz dienesta izmeklēšanas laiku viņi arī atstādināti no pienākumu veikšanas.
Liepājas Ceļu policijas priekšnieks Madars Kleinbergs "Kurzemes Vārdam" telefonsarunā atzina, ka šādi gadījumi, kad par likumpārkāpumiem tiek pieķerti policisti, ir nepatīkami, jo grauj policijas prestižu. Taču viņš uzsvēra, ka, lai cik tas arī būtu nepatīkami, nevar izlikties, ka nelikumību nav.
Mūspusē tas nav pirmais gadījums, kad policisti aizturēti par kukuļņemšanu. Atgādināsim, ka tiesā joprojām punkts nav pielikts lietā, kur divi bijušie Ceļu policijas darbinieki apsūdzēti par 50 latu kukuļa pieprasīšanu no cīravnieka.

Pie kārtības sauc kandžas biznesmeņus
Ita Cērmane

Pēdējās pāris dienās likumsargi mūsu pilsētā pieķēruši dažus nelegālās grādīgās dziras cienītājus, kā arī apturējuši vairāku nelegālā rūpala turētāju biznesu.
Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas preses sekretāre Ineta Mikute pastāstīja, ka 15.jūnijā neilgi pēc četriem pēcpusdienā Pašvaldības policijas darbinieki aizturējuši 1945.gadā dzimušo Valeriju, kurš Jelgavas ielā 14 bija iegādājies puslitru nelegālā alkohola. Vīrietim par to sastādīts protokols. Taču, kad policisti ieradās tur, kur vīrietis bija pircis ļergu, izrādījās, ka 1920.gadā dzimusī Jekaterina, kura dziru bija pārdevusi, dzīvoklī glabāja vēl 1,5 litrus nelegālā alkohola. Pret viņu uzsākta lietvedība par nelegālā alkohola uzglabāšanu un tirdzniecību.
14.jūnijā īsi pirms četriem pēcpusdienā, kopā ar Ekonomikas policijas darbiniekiem pārbaudot saņemto informāciju par nelegālā alkohola tirdzniecību Viršu ielā 8, pie mājas kāpņu telpas policisti aizturējuši 1939.gadā dzimušo Vladimiru, kurš vienā no dzīvokļiem bija iegādājies nelegālo alkoholu. Vīrietim sastādīts protokols par nelegālā alkohola iegādāšanos, bet dzīvoklī pie 1963.gadā dzimušās Ludmilas S. likumsargi atraduši aptuveni 21 litru nelegālā alkohola. Tā kā nelegālā alkohola uzglabāšana šajā vietā konstatēta atkārtoti viena gada laikā, apskati un nelegālā alkohola konfiskāciju veica Ekonomikas policijas darbinieki.
Valsts policijas darbinieki 15.jūnijā ap pulksten 11 K.Valdemāra ielā aizturējuši 1975.gadā dzimušo Jāni, kurš pārvadāja aptuveni 5 litrus caurspīdīga šķidruma ar alkoholam raksturīgo smaku, informēja Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes preses sekretāre Jolanta Knīse.
Bet ceturtdien īsi pirms diviem pēcpusdienā Valsts policijas darbinieki 1961.gadā dzimušās Tatjanas mājoklī, Jūrmalas ielā 11, atsavinājuši 7 litrus nelegālās grādīgās dziras.

Nepakļaujas policijai

15.jūnijā īsi pirms četriem no rīta Valsts policijas darbinieki saņēmuši izsaukumu uz Graudu ielu 20, kur 1968.gadā dzimušais Viktors lamājās necenzētiem vārdiem sabiedriskā vietā, informēja Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes preses sekretāre Jolanta Knīse. Vīrietis nepierima arī tad, kad ieradās likumsargi, – viņš nepakļāvās policijas darbinieka likumīgajām prasībām. Brašulim sastādīts protokols par sīko huligānismu un nepakļaušanos policijas darbiniekam.

Nemaksā par pasūtījumu

15.jūnijā neilgi pēc pieciem no rīta policijas darbinieku palīdzība bijusi nepieciešama Zivju ielā 3. Mūzikas klubā "Pablo" 1986.gadā dzimušais Jānis atteicās par pasūtījumu samaksāt 17,90 latus.

Pazūd nauda un telefoni

Pēdējās dienās Valsts policija saņēmusi vairākus iesniegumus par zādzībām. 14.jūnijā ap pulksten 11 Spīdolas ielā 4 kāds vīrietis konstatējis, ka no dzīvokļa pazudusi nauda – 85 lati, kā arī mobilais tālrunis "Siemens", radot saimniekam materiālus zaudējumus 105 latu apmērā. Bet 15.jūnijā ap deviņiem vakarā Rīgas ielā no neaizslēgta dzīvokļa nozagts mobilais tālrunis "Samsung", kā arī maks, kurā atradās 50 latu, vadītāja apliecība, automašīnas tehniskā pase un norēķinu karte "Nord LB" bankā. Cietušajam radīti zaudējumi 71 lata apmērā.

Mēģina zagt šņabi

15.jūnijā īsi pirms pieciem pēcpusdienā veikalā "Beta", Šķēdes ielā 1b, apsardzes darbinieki aizturējuši 1970.gadā dzimušo Oļegu, kurš centās iznest degvīnu, par to nesamaksājot 1,99 latus. Prece nav bojāta un atdota veikalam.

Aiztur iereibušu nereģistrētu personu

Kā informēja Liepājas Pašvaldības policijas preses sekretāre Ineta Mikute, 15.jūnijā pulksten 13.40 policijas īslaicīgās aizturēšanas telpās nogādāta stipri iereibusi sieviete. Taču šāda persona netika atrasta policijas datu bāzē. Kundze pēc atžirgšanas nodota LR Valsts robežapsardzes Liepājas pārvaldes Imigrācijas nodaļai.

Glābj pārgalvīgu peldētāju

15.jūnijā īsi pirms septiņiem vakarā Glābšanas dienesta darbinieki aizturējuši 1993.gadā dzimušu jaunieti, kura bija aizpeldējusi aiz bojām. Likumsargi viņu nogādāja mājās un atdeva vecākiem.

Nodedzina māju

16.jūnijā pulksten 1.53 ugunsdzēsēji saņēmuši izsaukumu uz Dunikas pagastu. Kā rāda Valsts ugunsdrošības un glābšanas dienesta operatīvā informācija, ugunsgrēks bija izcēlies Miežu ielā 1, kooperatīvā "Viola". Izdega vienstāva privātmāja 25 kvadrātmetru platībā. Kā "Kurzemes Vārdam" pastāstīja VUGD Liepājas brigādes inspektors Raimonds Moskovojs, glābēji pieļauj, ka notikusi ļaunprātīga dedzināšana, jo šajā koka mājā ugunsnelaime izcēlās divas naktis pēc kārtas. Pirmo reizi māja aizdegās 15.jūnijā ap pulksten diviem naktī, kad izdega aptuveni 60 kvadrātmetru. Nu ēka nodegusi.