Kurzemes Vārds

17:02 Pirmdiena, 30. marts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Mūzika

Viņi iemācīs mīlēt House mūziku
Inita Gūtmane

[BILDE#471#leftt#]

Lielākoties dīdžeji strādā vienatnē, taču Liepājā pirms gada tapa mūzikas licēju apvienība "L–City House", kurā darbojas četri atraktīvi, mērķtiecīgi un smaidīgi jaunieši – Aleksandrs Butajenko, Nikita Viderkers, Romans Sidorovs un Kirils Stasevičs. Kaut arī jauni, tomēr katram ir diezgan liela pieredze kā dīdžejam. Viņu liktās House mūzikas pavadījumā dejo gan kluba "Pablo" cienītāji, gan skolas ballīšu apmeklētāji.
18 gadu vecais Nikita pastāstīja, ka viņš ar mūzikas likšanu aizraujas no 13 gadu vecuma. Savu dīdžeja talantu apliecinājis gan dažādās privātās ballītēs, gan kāzās, gan izlaidumos. Arī pārējie kolēģi ir ar palielu pieredzes bagāžu. Piemēram, 20 gadu vecais Liepājas Jūrniecības koledžas audzēknis Romans kādu laiku strādājis mūzikas klubā "Big 7", kur varējis pilnveidot savas prasmes, spēlējot prasīgai publikai. Tā kā Liepāja nav īpaši liela, puiši cits citu jau bija ievērojuši, novērtējuši, pat bija gadījies darboties vienā pasākumā. Kopā jaunieši sanāca un projektu "L–City House" izveidoja pirms gada.
Pa šo laiku četrotne paspējusi uzstāsies vairākās vietās, kā klubā "Big 7" un bārā "Lemo". Katra mēneša pēdējā nedēļā projekts "L–City House" spēlē mūziku klubā "Pablo", par ko ir īpašs prieks. "Tur vienmēr ir ļoti daudz atsaucīgu cilvēku, kvalitatīva skaņa un pozitīva atmosfēra, kas arī mūsos rada labu noskaņojumu," sacīja dīdžeji, kuri vēlas Liepājā popularizēt Eiropā iecienīto un pieprasīto House mūziku.
Daudzi apmeklētāji puišiem atzinīgus vārdus teikuši par profesionālo un daudzveidīgo sniegumu. Tas tāpēc, ka diskotēku nespēlē tikai viens no apvienības "L –City House" pārstāvjiem, bet visi četri, ik pa laikam cits citu nomainot. Un katram no mūzikas licējiem ir tikai sev raksturīgs spēlēšanas stils. "Mēs vienmēr esam aktīvi, jo, mūsuprāt, dīdžejs nevar tikai stāvēt un, ja ir slikts garastāvoklis, to izrādīt publikai. Mēs parasti ieklausāmies cilvēkos, ko viņi vēlas dzirdēt un pie kādas mūzikas dejot," sacīja apvienības līderis un dibinātājs Nikita.
Liepāja nav vienīgā, kur puiši likuši mūziku. Jaunieši kopā ar dīdžeju Albertu viesojušies arī Ventspilī, drīz viņiem tur atkal ieplānota uzstāšanās. Liepājnieki arī izvirzījuši sev vairākus mērķus – rast iespēju spēlēt Jelgavas klubā "Tonuss" un labākajās Rīgas izklaides vietās, sadarboties ar populāriem dīdžejiem, kā Bogdanu Taranu. Tāpat aktīvisti iecerējuši no mūzikas diskiem pāriet uz vinila platēm, kas arī pavērtu lielākas uzstāšanās iespējas, piemēram, "Discomania.lv" rīkotajos pārtiju vakaros. Taču tam ir vajadzīga palielāka naudas summa, lai nopirktu ne tikai plates, bet arī aparatūru.
House mūzikas cienītāji atzīst, ka mūsdienās konkurence ir liela un vienam dīdžejam izsisties vieglāk. Taču viņi negrasās iet katrs savu ceļu, bet apkopot spēkus un pasauli iekarot kopā. "Mēs esam ļoti laba komanda, cits citu lieliski papildinām," piebilda Romans.
Pašlaik projektam "L–City House" vēl nav izdomāts logo. Dīdžeji aicina palīdzēt viņiem to izveidot. Zīmējumus ar logo var sūtīt uz elektronisko adresi: [email protected]. Balvā dīdžeji sola ieejas biļetes uz kādu no viņu vadītajām ballītēm.

 "Andretty" akcentu liek uz radio

[BILDE#472#leftt#]
"Rietumu radio" raidījumā "Tunelis" jau kopš tā pirmsākumiem populārāko dziesmu piecniekā stabili turas grupa "Andretty". Par to tad šoreiz arī pastāstīsim nedaudz vairāk.
Grupa savu darbību uzsāka pirms gandrīz diviem gadiem, kad Dainis sastapa Jāni Lemeži un uzaicināja kopīgi uzspēlēt. Secinājuši, ka nemaz neskan tik slikti, abi sameklēja pārējos domubiedrus, un grupa "Andretty" bija dzimusi.
Kaut arī būtiskas pārmaiņas šo Liepājas jauno grupu divu gadu laikā nav skārušas, tomēr viens no tās dibinātājiem – Jānis – grupu pašlaik ir pametis. Līdz šim "Andretty" veiksmīgi iztikusi bez pastāvīga bundzinieka, tomēr, gatavojoties nākotnē aktivizēt koncertdarbību, mūziķi jau lūkojas pēc piemērota sitamo instrumentu valdnieka.
Pagaidām grupa "Andretty" nospēlējusi tikai vienu koncertu – klubā "Pablo". "Domāju, ka nav jēgas spēlēt daudzus koncertus, kamēr mūsu dziesmas nevienam nav zināmas. Tādēļ mēs savus skaņdarbus iesniedzam radiostacijām un tad, kad mūsu dziesmas pietiekami būs bijušas apritē, tad arī koncertēsim biežāk," uzskata grupas vokālists Andrejs. Tiesa, tuvākajā laikā grupai "Andretty" ieplānots koncerts klubā “Fontaine Palace”.
Lai realizētu savu plānu, grupa līdz šim diezgan čakli strādājusi ierakstu studijā, tomēr līdz albuma izdošanai gan vēl esot patālu. Bez jau "Tunelī" popularitāti guvušajām dziesmām "Paliksim vēl" un "Zvaigžņu pārdevējs" grupa "Andretty" Liepājas ierakstu studijā "FM Sound Studio" ierakstījusi vēl trīs dziesmas, tādēļ radioklausītāji drīzumā var cerēt uz jauniem skaņdarbiem ētera viļņos.
Paši mūziķi uzskata, ka izpilda tādu kā Liepājas roku, tikai modernākā skanējumā. "Speciāli neesam mēģinājuši spēlēt kaut kādā konkrētā stilā. Katrs atnāk ar savām idejām, un no tā tas stils arī veidojas. Reizēm jau mēdzam to deķīti katrs vilkt uz savu pusi, bet arī tā var nonākt pie rezultāta," stāsta ģitārists Dainis, kuram grupa "Andretty" nebūt nav vienīgais muzikālais projekts.
Runājot par situāciju ar mūzikas attīstību vēju pilsētā, mūziķi atzīst, ka pēdējā laikā vērojama virzība uz pozitīvo pusi. "Ir raidījums "Tunelis", klubā "Fontaine Palace" notiek jauno grupu pasākumi "Flashlight", tā ka nevar teikt – nekas nenotiek. Tomēr gribas, lai būtu vairāk," saka mūziķi. Viņuprāt, ja reiz uzņēmēji atbalsta korus un citus amatiermākslas kolektīvus, kā arī sporta aktivitātes, tad arī jaunie un topošie mūziķi būtu pelnījuši kādu mazumiņu atbalsta.
Grupas "Andretty" dalībnieki uzskata, ka Liepājā ir maz jauno grupu, kuras spēlētu patiešām profesionāli. "Skaitliski jau tas viss neizskatās slikti, tomēr reāli labu grupu un mūziķu ir visai maz. Būtu labi, ja jauno grupu starpā būtu dabiska konkurence, bet šeit jau tā – ja kādreiz Liepāja bija priekšā Rīgai, tad tagad noteikti ir otrādi," domā Dainis.
Tiem, kurus interesē grupas "Andretty" spēlētā mūzika, iesakām apmeklēt portāla [SAITE#http://www.draugiem.lv#www.draugiem.lv#1] sadaļu mūzika.

Grupa "Andretty":
Andrejs Gradinārovs – vokāls, ģitāra;
Dainis Meļņiks – ģitāra;
Viesturs Meijers – bass.

Raidījumu "Tunelis" varēsiet dzirdēt "Rietumu radio" nākamotrdien, 27.jūnijā, pulksten 19, atkārtojums – svētdien, 2.jūlijā, pulksten 21. Projekta "Tunelis" darba grupa aicina jaunos mūziķus savus ierakstus nest uz "Rietumu radio", Peldu ielā 5, Liepājā vai arī sūtīt elektroniski [email protected] “Tuneļa” pirmā sezona tuvojas noslēgumam un tās kulminācija paredzēta festivāla “Liepājas dzintars” 30 gadu jubilejas koncertuzvedumā. Sīkāka informācija sekos.