Kurzemes Vārds

13:28 Trešdiena, 30. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Skanīgā pēcpusdiena Sēku dižozolu paēnī

Pēteris Jaunzems

Pagājušās piektdienas nogalē dažādas nozīmīgas izdarības risinājās pie Sēkas dižozoliem, kur notika dabas takas informatīvā stenda atklāšana, tā novērtēšana un Jāņu ielīgošana. Tajā piedalīties kopā ar Sakas novada dabas kopējiem un "Optimistu kluba" pārstāvjiem bija ieradušies arī Liepājas Mākslas vidusskolas bijušie un pašreizējie vadītāji, diplomdarba vērtēšanas komisija, pedagogi un audzēkņi, kuriem pēc Vaiņodes pagasta apmeklējuma pievienojās arī zaļi noskaņotais zemkopības ministrs Mārtiņš Roze. Drīz vien Durbes upes pasakaini jaukajā ielokā tika iedegts Jāņu ugunskurs, skanēja līgo dziesmas un valdīja īsts pirmsjāņu noskaņojums.

Mākslas vidusskolas pasniedzējs Andris Keterliņš jutās lepns par savu audzēkņu veikumu un nekavējās pastāstīt māksliniekam un profesoram Aldim Kļaviņam, ka informatīvais stends, kas izcirsts no Kapsēdē izraudzītiem nokaltušu ozolu bluķiem, ir audzēkņa Jevgenija Stūrmaņa diplomdarbs. Materiāls izrādījies tik ciets kā ziloņkauls, un, to apdarinot, topošais mākslinieks salauzis ne vienu vien kaltu un zāģi, bet visgrūtākais uzdevums esot bijusi divu simetrisko figūru samontēšana. Puisis tomēr godam ticis ar sarežģīto uzdevumu galā, un tas rādot, ka viņš ir lietaskoks. "Jā, izskatās, ka jaunais cilvēks ir vērīgs un fantāzijas viņam netrūkst," no uzslavas neatturējās arī Aldis Kļaviņš.

Sakas dabas fonda un "Optimistu pulka" vadītāja Skaidrīte Solovjova no senatnīgas abras izņēma un informatīvā stenda autoram pasniedza milzīgu rudzu maizes klaipu, lai neatlaidīgais puisis pieņemas spēkā un gudrībā, kā arī mīļi jo mīļi nomutēja jauno koktēlnieku uz vaiga, lai dabas draugu un topošo mākslinieku sadarbība neapsīkst un lai puisis zina un atceras, ka bez mīlestības neviens darbiņš nav labi padarāms.

"Optimistu pulka" dalībnieces tovakar pierādīja, ka ir ne tikai čaklas kultūrvēsturisko vietu kopējas, bet ir arī pielocījušas neizsīkstošu dziesmu pūru. Viņu skanīgās balsis, kurām brīžiem pievienojās arī kāda no vīru balsīm, aizskanēja tālu pāri Durbes upei līdz tur izvietotajām zemnieksētām Labmaizēm, Labmaizītēm, Stūrīšiem un Turaidām, priecēja garāmbraucējus un cildināja uzņēmējus, kas nav lieguši savu atbalstu dabas takas sakopšanā.

Par to, lai dabas takas apmeklētājiem tveicīgajā jūnija vidus novakarē māla krūzēs netrūktu putojoša Tērvetes alutiņa, ko piekost pie svaigi nožāvētām butītēm, nenogurstoši rūpējās zemnieku saimniecības "Elčuki" īpašnieks Edmunds Rubenis, kā arī sacenieks Egils Lapinskis. Un viņiem darāmā nepietrūka nevienu brīdi.

Līgotājas, kas bija nolēmušas turēties dziesmotajā ierindā līdz saulītes rietam, no alus atteicās un stiprinājās ar īstu kurzemnieku skābputru, bet Skaidrīte Solovjova teica, ka arī garāmbraucēji un tūristi, iegriežoties Sēkas ozolu takai tuvajās zemnieksētās, varēšot iegādāties dažādus lauku labumus – pīļu olas, biezpienu, mājas sviestu un citus gardumus.

Soļojot pa dabas taku, līgotāji naski devās uz pulcēšanās vietu..

Jautrība sita augstu vilni, un atmosfēra pie Sēkas dižozoliem bija tik rosinoša, ka Mārtiņš Roze meta ministra portfeli malā un ķērās pie fotoaparāta, lai redzēto iemūžinātu attēlos un parādītu Briseles komisāriem, cik ļoti latvieši kopj un aprūpē savu zemīti.