Kurzemes Vārds

12:03 Trešdiena, 30. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Ezera krasts sāk atdzīvoties

Kristīne Pastore

[BILDE#480#leftt#]
[BILDE#480#leftt#]Andra Gertsona foto

Vakar ar jautru ālēšanos kopā ar kapteini Garzeķi un viņa meitu, smaidīgo Pepiju atklāja atpūtas un bērnu laukumu pie Liepājas ezera, Vaiņodes ielas galā. Tas ir viens no projektiem, lai sakārtotu ezera krastu.

Lielākoties bija atnākušas māmiņas vai vecmāmiņas ar mazuļiem. Visticamāk, tieši viņi arī būs šās vietas aktīvākie apmeklētāji. Laukumā ir ierīkotas šūpoles, smilšu kaste, slīdkalniņš, volejbola laukums, piknika vieta, soliņi, arī laipa, kas ved ezerā, un cits. Lai jauniekārtoto laukumu apmeklētāji nepiegružotu, ir novietoti atkritumu konteineri un bezmaksas pārvietojamā tualete. Tiesa gan, vēl pirms laukuma oficiālās atklāšanas vienu otru elementu jau nācās nomainīt, jo to bija skārusi vandaļa nešpetnā roka. Acīmredzot citas izejas nav, kā visu tur esošo veidot tik stipru un monumentālu, lai to nevarētu iznīcināt. Vakar atklāšanas reizē Pepija un viņas tēvs aicināja sanākušos bērnus zvērēt, ka saudzēs laukumu, tajā negružos, neko nelauzīs, būs uzmanīgi pie ūdens.

Kā sarunā ar "Kurzemes Vārdu" stāstīja pašvaldības aģentūras "Nodarbinātības projekti" direktors Zigmunds Cīrulis, pašvaldība piešķīrusi naudu, lai līdz sezonas beigām šo vietu uzturētu kārtībā: viens bezdarbnieks un viens jaunietis ir iesaistīti šās vietas sakopšanā un uzraudzīšanā. Ja tur notiek kādas nekārtības, arī iedzīvotāji aicināti lūgt palīgā Pašvaldības policiju, lai kopīgiem spēkiem laukumu nosargātu. "Bet rudenī šeit esošās konstrukcijas novāks, jo viss tur uzstādītais ir pārvietojams, un noliks noliktavā līdz nākamajam gadam," turpināja Z.Cīrulis.

Sakārtota arī laukuma apkārtnes ezera daļa un ezerā uzstādītas bojas, kā arī uzraksts, ka aiz tām atrasties aizliegts. Tas to cilvēku drošībai, kas vēlēsies turpat ezerā peldēties. Jau ilgāku laiku runā par oficiālas peldvietas iekārtošanu ezerā. "Pagaidām gan vēl šo vietu par tādu nevaram saukt," sacīja domes Vides daļas vadītāja Dace Liepniece. "Jo tad būtu jānodrošina arī glābēji, turklāt pagaidām vēl neesam pārliecināti, ka ūdens tīrība ir atbilstoša peldēšanai, lai gan pēdējās analīzes rāda, ka tas ir tīrs."

Visu vasaru turpinās uzraudzīt ūdens kvalitāti. Ne viens vien laukuma apmeklētājs gan izteica bažas, ka drošības nolūkos pie ūdens tomēr vajadzētu kādu nožogojumu bērniem. D.Liepniece sacīja, ka vecākiem savi mazuļi jāuzrauga tieši tāpat kā pirms tam, jo ezers te ir bijis vienmēr. Bet bērni, kas bija atnākuši uz laukuma atklāšanu, jautri čalodami, šūpojās, šļūca no slīdkalniņa un devās rotaļās ar Pepiju. "Viss ir jauki!" skrienot kārtējā rotaļā, uzsauca kāds puika.