Kurzemes Vārds

13:48 Piektdiena, 29. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Sports

Romānam Miloslavskim jauns Latvijas rekords
Miks Kuncītis

Liepājas Kompleksās sporta skolas audzēkņi galvaspilsētā startējuši Latvijas čempionātā peldēšanā, kurā labus rezultātus sasniedza arī vairāki mūsu sportisti. Bet maija beigās Bratislavā norisinājās Slovākijas Grand Prix sacensības, kurās Latvijas rekordu gāza mūsu zelta zivtiņa Romāns Miloslavskis.
Bratislavā liepājnieks startēja 400 metru distancē brīvā stila peldējumā un pēc ilgāka pārtraukuma apliecināja, ka var peldēt un uzvarēt augsta ranga sacensībās. Viņa sasniegtais rezultāts – 3:56,1 – bija ne tikai sacensību labākais laiks, bet arī jauns Latvijas rekords. Atceroties pagājušo pasaules čempionātu Šanhajā, kur Miloslavskim ne tuvu neizdevās startēt sava potenciāla robežās, šis panākums sportistam palīdzēs atgūt pārliecību saviem spēkiem. Tas lieti noderēs Eiropas čempionātā, kas jūlija beigās un augusta sākumā notiks Budapeštā.
Savukārt tikko mūsu peldētāji sekmīgi startēja Latvijas čempionātā, kas notika Ķīpsalas peldbaseinā. Labākos rezultātus sasniedza Romāns Miloslavskis, kas palika nepārspēts 50, 100, 200 un 1500 metru distancē, taču par viņa labāko rezultātu šajās sacensībās uzskatāms veikums kroņdistancē 200 metros brīvajā stilā – 1:51,20. Lieliski startēt izdevās arī Zanei Dēbelei, kura bija ātrākā 200 metros uz muguras – 2:29,94, kā arī divreiz īsākā distancē viņai īstu konkurentu neatradās – 1:08,36. Vēl godalgoto vidū iekļuva arī Sabīne Atte, kas 400 metru kompleksajā peldējumā izcīnīja pārliecinošu otro vietu, bet 200 metros viņa tika pie bronzas. Tuvu godalgai S.Atte bija arī 100 metros tauriņstilā, kur ierindojās tūlīt aiz goda pjedestāla. Atzīstami vērtējami arī jauno peldētāju Antona Paulauska un Ņikitas Dubovika rezultāti. A.Paulausks izcīnīja piekto vietu 400 metru kompleksajā peldējumā, bet Ņ.Duboviks ierindojās tādās pašās vietās 100 un 200 metru peldējumā uz muguras.
Viena no sportistu trenerēm Irina Grodzicka pauda, ka mačos sasniegtie rezultāti ir tādi, kādiem tiem vajadzēja būt, jo gan R.Miloslavskis, gan Z.Dēbele uzvarēja savās pamatdisciplīnās, kā arī S.Atte tika pie godalgām. Runājot par R.Miloslavska gatavošanos Eiropas čempionātam, trenere atzina, ka treniņi notiks tepat Latvijā un turpmāk treniņnometnes nav paredzētas.

Kaspars Kraulis atkal septītais
Andris Sudmalis

[BILDE#484#leftt#]

Liepājas motosportists Kaspars Kraulis nedēļas nogalē piedalījās Eiropas junioru čempionāta 4.posmā, kas norisinājās Polijā, un kopvērtējumā ieņēma 7.vietu.
Trase Eiropas čempionāta posmam bija sagatavota slikti un sestdien otro kvalifikācijas braucienu, kā arī brīvo treniņbraucienu nācās pārcelt uz svētdienu. Bet naktī pirms sacensībām uznāca ārkārtīgi stiprs lietus, pārvēršot trasi par dubļu jūru.
Liepājniekam ekstremālie laika apstākļi krietni vien patraucēja pirmajā braucienā, jo, esot 5.vietā, Kaspars iestrēga dubļos un zaudēja dažas pozīcijas. Augstāk pakāpties neļāva arī vienā no pēdējiem apļiem pārsistais aizmugurējais ritenis, un pirmajā aplī sportists ierindojās 8.vietā.
Otrā brauciena laikā trase kļuva nedaudz sausāka, līdz ar to arī vieglāk izbraucama, bet Kaspara ieņemtā vieta nemainījās –vēlreiz 8.pozīcija. Bet pēdējā brauciena laikā sākās tik spēcīga lietusgāze, ka pēdējie apļi vairāk atgādināja ūdens sportu.
Ekstremālajos laika apstākļos Kasparam Kraulim tomēr izdevās uzrādīt savu labāko rezultātu un braucienā ierindoties 7.vietā. Arī kopvērtējumā jau otro Eiropas junioru čempionāta posmu pēc kārtas liepājnieks, stabili veicot trasi visos trijos braucienos, ierindojās 7.vietā.
Pats sportists uzskata, ka viņam ir pa spēkam pacīnīties gan par vietu sešniekā, gan arī trijniekā, tomēr pagaidām par augstākām vietām viņš necīnīsies: "Pašlaik braucu bez lieka riska, vienkārši. Cenšos izvairīties no kritieniem, kas varētu liegt izcīnīt punktus čempionāta kopvērtējumā."
Svētku laikā Kaspars neplāno piedalīties sacensībās, un brīvdienās uzlabos fizisko formu, bet nākamos mačus sportists aizvadīs jūlija sākumā, piedaloties Igaunijas čempionāta posmā.

Pēdējais pārbaudījums pirms "Kurzemes"
Miks Kuncītis

[BILDE#483#leftt#]

Nedēļas nogalē Cēsu apkārtnes ceļos notika Latvijas rallija čempionāta ceturtais posms, kurā, kā jau ierasts, startēja vairākas ekipāžas no Liepājas. Vislabāk no mūsējiem šoreiz veicās Danam Leščam kopā ar Jāni Vīksnu, kas izcīnīja ceturto vietu N3 klasē, bet absolūtajā vērtējumā viņiem 19.pozīcija.
Rallijs "Cēsis" bija zīmīgs ne tikai ar to, ka tajā pirmo reizi tika iekļauti trīs ātrumposmi diennakts tumšajā laikā, bet arī tāpēc, ka šis vēju pilsētas sportistiem bija pēdējais pārbaudījums pirms starta rallijā "Kurzeme". Uz šīm sacīkstēm kā līderis N3 grupā devās Dans Leščs un Jānis Vīksna, kas pirmajos trijos posmos ne reizi nebija zaudējuši līdera dzelteno krekliņu. Šoreiz viņiem tik spoži neveicās, un pēc pieveiktiem 12 ātrumposmiem D.Lešča pilotētā "Honda Civic" ieņēma ceturto vietu. Kā stāsta pats autosportists, šajās sacīkstēs mašīnai krietni vien pietrūkusi jauda, tādēļ pēc šā posma līdera krekliņu liepājniekam nākas dalīt ar uzvarētāju Andi Neikšānu un Edgaru Utānu. Vēl šajā klasē startēja Mārtiņš Meldrājs un Gundars Vītols. Braucot ar "Renault Clio", viņi sacīkstes pabeidza tūlīt aiz komandas biedriem un ieņēma piekto vietu, bet absolūtajā vērtējumā ierindojās 24.pozīcijā. Tāpat N3 klasē septīto vietu ieņēma Vilnis Vitkovskis un Krišjānis Caune ar "Hondu Civic". Pavisam neveiksmīgs šis posms bija prestižākās rallija klases N4 braucējiem, jo Mārtiņa Būčiņa un Renāra Franča ekipāža tā arī nepaguva izbaudīt nevienu Cēsu ātrumposmu, paliekot turpat pie starta līnijas, bet vairākas ekipāžas izstājās sacensību gaitā. Viktoru Ļebedevu un Jāni Jēkabsonu priekšpēdējā ātrumposmā pievīla "Mitsubishi Lancer" devītās evolūcijas elektrosistēma, tas pats ātrumposms liktenīgs izrādījās arī daiļā dzimuma pārstāvēm Gitai Laugalei un Santai Daukstei, kuru vadīto "Mitsubishi Lancer" sesto evolūciju piemeklēja tehnisks defekts. Vēl jāatzīmē, ka vairākas Liepājas ekipāžas šo posmu izlaida un, iespējams, nopietni gatavojas un ķīlē savus auto rallijam "Kurzeme", kas notiks no 7. līdz 8. jūlijam Liepājas rajona apkaimē.

Kamēr liepājnieki atpūtās…

Notikusi Latvijas futbola čempionāta kārtējā spēļu kārta, kurā "Liepājas metalurga" futbolisti varēja atpūsties, jo viņu pretinieki "Dinaburga" aizvadīja pirmo spēli UEFA Intertoto kausa izcīņā, kur cīnījās neizšķirti 1:1 ar "HB Torshvan" no Fēru salām. Tikmēr Latvijas čempionātā "Ventspils" ar 7:1 sagrāva "Dižvanagus", "Skonto" ar 2:0 uzvarēja "Jūrmalu", bet "Rīga" ar 0:4 piekāpās vienībai "Ditton".
Latvijas čempionāta kopvērtējums (uzvaras, neizšķirti, vārtu attiecība, punkti):
1. "Ventspils" 9 3 0 23:7 30
2. "Skonto" 7 3 2 25:7 24
3. "Ditton" 6 4 2 17:7 22
4. "Liepājas metalurgs" 5 5 1 20:7 20
5. "Jūrmala" 3 3 6 13:15 12
6. "Dinaburga" 3 3 5 11:15 12
7. "Rīga" 2 2 8 5:25 8
8. "Dižvanagi" 0 1 11 5:36 1

Nākamo spēli "Liepājas metalurgs" aizvadīs 22.jūnijā, kad galvaspilsētā mērosies spēkiem ar FK "Rīga". Notikusi arī Latvijas kausa izcīņas ceturtdaļfināla pāru izloze, kurā komandas vienā spēlē noskaidros pusfināla pārus. Liepājniekiem 28.jūnijā būs jāspēlē viesos ar "Dinaburgu". Pārējos pāros "Dižvanagi" savā laukumā ciemos gaidīs "Jūrmalu", "Skonto" spēkosies ar "Ditton", bet "Rīga" cīnīsies ar "Ventspili".

Laurim Freibergam – acīte
Andris Sudmalis

Nedēļas nogalē Lauris Freibergs aizvadīja kārtējo, nu jau astoto MX1 klases pasaules čempionāta posmu, kas norisinājās Lielbritānijā, un kopvērtējumā ierindojās 21.vietā.
Vinčestras trase, kurā norisinājās prestižākās motosacīkstes, ir pavisam jauna, un sacensības šeit tika rīkotas tikai pirmo reizi. Startējis ne pārāk labi – no 17.vietas, Lauris pamazām kopvērtējumā kāpa aizvien augstāk, nostiprinoties 14.pozīcijā, tomēr kritiens dažus apļus pirms finiša grobiņnieku atsvieda turp, no kurienes brauciens tika iesākts, – uz 17.vietu.
Otrais brauciens sportistam bija vēl neveiksmīgāks – sācis no tās pašas vietas kā pirmajā braucienā, pirmajos apļos Freibergs pieļāva vairākas kļūdas un atkrita uz 21.vietu. Ar to vien grobiņnieka neveiksmju josla nebeidzās – septītajā aplī viņš krita un pēc tam braucienu atsāka tikai no 26.vietas. Līdz finišam to izdevās par pāris pozīcijām uzlabot – noslēgumā viņam 23.vieta otrajā braucienā un 21.kopvērtējumā. Pasaules čempionāta kopvērtējumā sportists ar 49 punktiem ieņem 22.vietu
Otrs Latvijas braucējs Aigars Bobkovs pirmajā braucienā ieņēma 21.vietu, otrajā bija deviņpadsmitais un kopvērtējumā ierindojās dažas vietas aiz mūsu braucēja – 24.pozīcijā.
Nākamās sacīkstes Laurim Freibergam paredzētas 2.jūlijā Zviedrijā.

Latvijas izlase zaudē vietu pirmajā līgā
Miks Kuncītis

Svētdien vēlu vakarā Prāgā beidzās Eiropas kausa izcīņas sacensības vieglatlētikā pirmajai līgai, kurās uz starta, tāpat kā pirmajā dienā, izgāja Poļina Jeļizarova un Marina Surņina. Diemžēl Latvijas valstsvienībai vietu pirmajā līgā komandu kopvērtējumā neizdevās nosargāt.
Otrajā dienā M.Surņina palīdzēja mūsu izlasei 400 metru stafetē, taču šoreiz mūsu sieviešu kvartetam nācās samierināties ar pēdējo, astoto vietu. Skrējiena beigās Latvijas izlases laiks bija trīs minūtes un 42,46 sekundes, kas no septītās vietas, kurā ierindojās Beļģijas sportistes, šķīra gandrīz trīs sekundes. Par uzvarētājām šajā skrējienā kļuva Baltkrievijas izlase, kas finišu sasniedza ar jaunu valsts rekordu – 3:26,19.
Bet spēkus 1500 metru skrējienā izmēģināja P.Jeļizarova, taču šoreiz mūsu vieglatlētikas pērlei bija jāiztiek bez medaļas. Nelīdzēja arī tas, ka liepājniece sasniedza sezonas labāko rezultātu un tikai par 24 simtdaļām atpalika no sava personīgā rekorda – 4:22,25. Lai aizsniegtos līdz goda pjedestālam, distance bija jāveic par desmit sekundēm ātrāk. Jāatzīst gan, ka arī sestā vieta šādos mačos 1500 metros viņai ir labs sasniegums, jo galvenais uzsvars treniņos parasti tiek likts uz 3000 metru kavēkļu skrējienu. Svarīgākais ir tas, ka, tuvojoties pasaules junioru čempionātam, kas augusta vidū notiks Pekinā, Poļinai izdevies skriet tuvu savu personīgo rekordu robežās, tādējādi tas ļauj cerēt uz augstu vietu arī pasaules mērogā.
Runājot par izlases sniegumu kopumā Eiropas kausa izcīņā, var secināt, ka uzdevums – nosargāt vietu pirmajā līgā – tomēr nav izpildīts, jo Prāgā mūsu meitenēm bija jāieņem vismaz sestā vieta, no kuras Latviju šķīra 16,5 punkti. Vēl jāmin, ka piekto vietu otrās līgas sacensībās izcīnīja Latvijas vīriešu izlase.